Google+

» شفافیت مرا جذب کرد. مصاحبه با آقای تفقدی، مسئول سایت‌کتاب پردازان کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
مقاله ۱۲۳: توجيه حماقت، تضعيف خيانت و تکميل کردن رسالت است
hanyhashemi:

بسم الله الرحمن الرحیم باسلام خدا قوت خدا رحمت کند استادصفایی را. ایده ها به فکر همه میرسد مهم این است که چه کسی ان هارا عملی کند


مقاله ۱۱۸: تفکر خلاق با تغییر رفتار
hanyhashemi:

بسم اله الرحمن الرحیم سلام خدا قوت به همگی برای بدست آوردن چیزی که تا حالانداشتی باید کسی باشی که تا حالا نبودی


مقاله ۱۱۰: عادت شتاب‌زدگی در تفکر
hanyhashemi در پاسخ به دشتی جوان:

سلام امیدوارم جواب سئوالتون رو پیدا کرده باشین


مقاله ۹۴: چند تمرين ساده براي کسب مهارت تفکر واگرا
hanyhashemi:

سلام علیکم تمام دست اندرکاران سایت عالی هستین مطالب خیلی مفیدو کاربردی هستن خدا خیرتون بده والسلام علیکم


مقالۀ 81: نگاه جامع و تفکر کل‌نگر
hanyhashemi در پاسخ به مهدیان حسن:

سلام علیکم احسنت سخن به جایی بود.


مقالۀ 4: به‌دنبال بیست پیام مهم
hanyhashemi:

بسم الله الرحمن الرحیم از زحماتتان سپاس گذارم


افسوس‌های تکراری...
hanyhashemi در پاسخ به dastkhat:

یعنی شما برای بهشت کاری انجام میدین؟


جلیل معماریانی: چمران اسطورهٔ آزادی از اسارت‌های دنیا بود
hanyhashemi:

بسم الله الرحمن الرحیم سلام وقتتون بخیرو نیکی من منظورتان را ازمتل شهدا بودن جایگاهی ندارد متوجه نمیشم لطفا بیشتر توضیح بدین ممنون سعادت مند باشید


مقالۀ 1: چرا و چگونه فکر کنیم؟
paeiz:

سلام استاد امروز 97/9/5 من تازه اولین مقاله تفکر رو که نگارش در تاریخ چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۰، ساعت ۹:۴۳ شده رو خوندم. هفت سالی عقبم ولی ان شاءالله خودمو میرسونم...به لطف و کمک حضرت صاحب الزمان (عج)


فنون امتحان دادن و روش های مقابله با استرس
Zahranc:

روزه فکری ۱۰ روزه ؛ یعنی اینکه تو این ۱۰روز هیچ فکر منفی نباید بکنیم یا در ساعات مشخصی (از اذان صبح تا شب) فکر منفی نکنیم؟؟؟


archive

شفافیت مرا جذب کرد. مصاحبه با آقای تفقدی، مسئول سایت‌کتاب پردازان

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۰، ساعت ۱۰:۴۲ ؛ بازدید: ۳,۸۳۱ بار
دسته: مصاحبه و گفت‌وگو

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

 

چندوقتی بود که از سوی مخاطبین سایت درخواست می شد امکانی به وجود بیاید تا بتوانند با فضای داخلی کتاب پردازان بیشتر آشنا بشوند. ما هم برآن شدیم که با اعضای کتاب پردازان مصاحبه ای ساده و خودمانی داشته باشیم تا پاسخی باشد برای این درخواست مخاطبین عزیز. ابتدا هم از مسئول سایت شروع کردیم تا نمادی باشد برای خودآغازگری. پس به سراغ آقای تفقدی رفتیم.

 

این هم مصاحبه‌ای با ایشان:
سلام
لطفا خودتان را به طور مختصر معرفی کنید:
محمدرضا تفقدی هستم. متولد فروردین 62 در مشهد، کارشناس کامپیوتر، متأهل و یک پسر سه ماهه به نام محمدحسین دارم.
چه طوری با کتاب پردازان آشنا شدید؟
اردیبهشت 88 در نمايشگاه گل‌وگياه پدر خانمم غرفه داشتند. با خانمم براي ديدن نمايشگاه رفتيم. يکي از غرفه‌هاي آنجا متعلق به کتاب‌پردازان بود. خانمم را براي کلاس مهارت‌هاي مطالعه ثبت‌نام کردم. جلسه اولش رايگان بود گفتم خودم هم بروم در کلاس بنشينم. طي جلسه سوال‌هايي کردم و صحبت‌هايي شد. خلاصه از آقاي معمارياني خوشم آمد تصميم گرفتم دوره را ثبت‌نام کنم. خوش‌بختانه به مأموريت هم نخورد و توانستم تا آخر بيایم. بعدش دوره NLP را هم ثبت‌نام کردم.
چه‌چيزي باعث شد از آقاي معمارياني خوشتان بياید و کلاس‌ها را ثبت‌نام کنيد؟
به دليل شفافيت. اولين جلسه استاد توضيحاتي راجع به مهارت‌هاي مطالعه دادند و يکي‌يکي از ما خواستند که بگویيم چه چیزی از مطالعه مي‌خواهيم. يکي گفت سرعت مي‌خواهم يکي گفت دقت مي‌خواهم يکي گفت من دوست دارم هرچيزی را که مي‌خوانم بفهمم. من گفتم اين ها همش بادکنکه. استاد واضح گفتند آره يعني اگر کسي خودش کار نکند واقعا هيچ اتفاقی نمي‌افتد. ما توي کلاس فقط روش‌ها را مي‌گویيم شما خودتان بايد تمرين و تلاش داشته باشيد تا بهش برسيد. اين وضوح و صداقت من را جذب کرد.
چرا تصميم گرفتيد وارد مجموعه بشويد؟
هر آدمي وظيفه‌هايي براي خودش تعريف کرده. خیلی اوقات در جامعه اشکالات و گناه‌هايي مي‌بينيم، غر مي‌زنيم، روي دست خودمان مي‌زنيم. اما من هميشه همراه اين غرزدن‌ها به خودم هم نهيب مي‌زدم و به اين فکر مي‌افتادم که تو براي اين جامعه چه کار کردي؟ به همين دليل هميشه دنبال کار فرهنگي بودم و علاقه داشتم. قبل از ورود به شرکتي که درحال‌حاضر در آنجا مشغول هستم در چند موسسه فرهنگي فعاليت داشتم. به همين دليل هم مي‌خواستم به صورت تمام‌وقت بيایم کتاب‌پردازان و شغلم را رها کنم ولي به‌خاطر مخالفت شرکت و يک‌سري دلايل ديگر تصميمم عوض شد.
و از طرف ديگر ورودم به کتاب‌پردازان به‌خاطر صداقت و پاکي خود آقاي معمارياني بود چون اخلاص دارند و اين اخلاص معلوم بود. آدم مي‌فهمد که براي پول يا شهرت يا… کار نمي‌کنند. مثلا دو سه جلسه به دوره NLP بدون هزينه اضافه کردند. سر کلاس‌هایشان واقعا انرژي مي‌گذاشتند و خيلي چيزهاي ديگر. يادم می آید دوره ای که کلاس NLP مي‌رفتيم برایم سوال‌هايي پيش آمده بود. با استاد تماس گرفتم ايشان گفتند يا بيا کتاب‌پردازان يا اگر نشد خانه خودمان تا با هم صحبت کنيم من تعارف زدم گفتم خانه ما هم مي‌شود ايشان آدرس را گرفتند و گفتند من مسيرم همان‌جاست و آمدند خانه ما. براي من خيلي تأثيرگذار بود يک شخصيت با این موقعيت اجتماعي بياید خانه کسي که دو روز است کلاس‌هایش را شرکت مي‌کند.
درکل به‌خاطر وظيفه‌اي که احساس مي‌کردم و شخصيت استاد، اينجا را انتخاب کردم.
چند وقت است که به طور رسمی مسئول IT هستید؟
از اردیبهشت 90 کارم را شروع کردم.
تعريفتان از کار فرهنگي چيست؟
کاري که به رشد خود آدم و ديگران کمک کند.
و تعريفتان از رشد؟
اينکه انسان بتواند در مسير الهي قدم بردارد براساس اين حديث که اگر امروزت مثل ديروز باشد ضرر کرده ای.
شما فکر مي‌کنيد چه نقش و جايگاهي در کار فرهنگي داشته باشيد؟
يکي از الگوهاي من امام خميني رحمه‌الله عليه است. يک نفر بودند ولي يک جامعه را از اين رو به آن رو کردند. پس هر آدمي اين پتانسيل را دارد فقط بايد به فعليت برسوندش.
اينکه سايت را انتخاب کرديد به‌خاطر تخصصتون بود؟
قبلا در مسجد که فعاليت داشتم طي دو سال به‌صورت حرفه‌اي با گروه‌هاي راهنمايي و دبيرستان کار تربيتی مي‌کرديم و مي‌توانستم اينجا هم به اين نوع کارها رو بياورم و از طرفي هم اين تخصص را کسب کرده بودم. به همين‌خاطر با استاد مشورت کردم و ديدم سايت باربه‌زمين افتاده‌اي بود که هيچ‌کس آن را برنداشته بود. اما در کارهاي تربيتي، ديگر دوستان بودند و خوب هم کارمي‌کردند. خلاصه من تصميم گرفتم بار سايت را بردارم.
به نظرتان سايت در دغدغه‌هاي فرهنگي که داريد چه نقشي مي‌تواند داشته باشد؟
تأثيرش براي خودم اين است که مقدمه رشد است. حضور در کتاب‌پردازان آدم را از جهات مختلف بزرگ مي‌کند. در مديريت، کنترل اخلاق، تعامل و ارتباطات با افراد و اخلاق‌ها و حالت‌هاي مختلف.
و در بحث تأثيرگذاري در جامعه تجربه سايت‌هاي تأثيرگذار وجود دارد. يادم است وقتي وبلاگ شخصي‌ام را ساختم در اهدافش نوشتم که بايد به سايت تبدیل بشود و کلي بازديد داشته باشد و حتي تعدادش را هم نوشته بودم. درکل سيستم ارتباطي جامعه متفاوت شده. يک دانش‌آموز راهنمايي وقتی مي خواهد تحقيق انجام بدهد منبعش اينترنت است. اگر آدم بتواند در فضای اينترنت تأثيرگذار باشد؛ حدود 70الی 80 درصد روي جامعه تأثير مي‌گذارد.
ولي اين را هم بگویم ما با فعاليت‌هاي مجازي به معني مجازي‌بودنش موافق نيستيم. این را از استاد یادگرفتم. ارتباط‌ها بايد رودررو باشد. ولي به دليل شرايطي که امروز در جامعه هست اگر کسي نتواند نقشي در دنياي مجازي داشته باشد بازنده رقابت است. به همين دليل ما هم تصميم گرفتيم سايت داشته باشيم ولي براي رفع نسبي مشکلاتي که ارتباطات مجازي دارد در قسمت ثبت‌نام سايت اطلاعات کامل شخص را مي‌گيريم که به نوعي شخص با هويت حقيقي خودش وارد سايت بشود. درواقع محيط مجازيست ولي هويت حقيقي.
دليلتان براي موافق نبودن با ارتباطات مجازي چيست؟
چون واقعا مجازيست و در آن دروغ زياد درمي آید. گاهي اوقات افراد کاملا همديگر را سرکار مي‌گذارند و مشکل‌ساز مي‌شود. درکل کسي که بيشتر وقتش را پشت کامپيوتر مي‌گذرند سيستم ارتباطي‌اش شکل نمي‌گيرد و شخصيتش کامل نمي‌شود. يک آدم خاموش که فقط بلد است تايپ کند. مثلا در فضاي مجازي ممکن است خيلي از رودربايستي‌ها نباشد، خيلي از محدوديت‌هاي فضاي حقيقي نباشد و شخص براساس اين شرايط با افراد ارتباط برقرار مي‌کند درصورتي که اگر در محيط واقعي باشد ممکن است رفتار ديگري از خودش نشان بدهد.
از ديد شما موقعيت کنوني فرهنگي جامعه در چه مرحله قرار دارد و چه آينده‌اي در انتظارش است؟
ما تنها حکومت شيعه در کل جهان هستيم بنابراين مطمئناً از نظر بحث‌هاي ديني و فرهنگي (البته من بحث‌هاي ديني و فرهنگي را يکي مي‌دانم.) ما جلوتريم اما کم و کاست زياد است. خيلي‌ها کاستی ها را پای رهبری مي‌گذارند. اما من با زمان اميرالمومنين عليه‌السلام مقايسه مي‌کنم. ايشان که معصوم بودند. ولي رهبر ما هيچ ادعاي معصوميتشان نمي شود ولو اينکه ما هيچ اشتباهي از ايشان نديديم.
البته ما که از ایشان اشتباه نديديم توهم معصوميت که برایمان پيش نمي آید؟
بعضي‌ها با اين حرف که ايشان معصوم نيستند شروع مي‌کنند بعد مي‌روند دنبال اينکه يک چيزي دربياورند. درصورتي که ما تا الان واقعاً هيچ اشتباهي از ايشان نديده‌ايم. البته من از ديد خودم مي‌گویم.
داشتم مي‌گفتم در زمان خود حضرت امير علیه السلام هم در نهج‌البلاغه داریم که ايشان نامه مي‌نوشتند و مواردي را تذکر مي‌دادند پس معلوم است زيردست‌هایشان اشتباه مي‌کردند. از اين طرف وظيفه ما اين است که هرکجا اشتباه ديديم فریضه امربه معروف و نهي‌ازمنکر را انجام بديم. اين ديد کلي من نسبت به وضع کنوني فرهنگي جامعه است.
بعضي‌ها خيلي نگرانند و مي‌ترسند از آينده جامعه شما چه‌طور؟
به آينده‌اش که واقعا اميدوارم و مطمئنم که آينده خوبي دارد. همان که خود رهبري مي‌گویند. همين جوان‌هايي که گاهي اوقات مي‌بينيم به ظاهر در يک‌سري از مسائل غرق هستند به موقعش در صحنه حاضر می شوند. درواقع فرهنگ اسلام خودش را جلو مي‌برد. خود خدا بهترين کار فرهنگي را انجام مي‌دهد. مثلا وقتی عاشورا مي‌شود، شب قدر مي‌شود مي‌بينيم همه مي آیند و شب تا صبح گريه مي‌کنند. خب اين يعني اينکه خدا خودش سيستم را جلو مي‌برد. درکل ما به پیروی از رهبر اميدواريم. ايشان حتي پيشگويي‌هایشان هم درست است. مثلا همان اوايل بحث بيداري اسلامي که تازه در مصر اتفاقاتی افتاده بود ايشان گفتند که مطمئنم کل کشورهاي اسلامي را مي‌گيرد و حکومت هایشان سقوط مي‌کند. اما هيچ‌کس باور نکرد. يا مثلا همان اوايل جنبش‌هاي وال‌استريت هنوز انقدر شلوغ نشده بود ايشان گفتند حکومت به شدت اين جنبش‌ها را سرکوب مي‌کند و اين‌ها مي‌خوابند ولي به آتش زير خاکستر تبدیل می شوند اما روزي بالا می آیند و حکومت را جمع مي‌کنند. حالا منتظر باشيم ببينيم اين پيشگويي چه موقع به واقعيت مي‌پيوندد.
برای سایت کتاب پردازان چه چشم اندازی در نظر دارید؟
سايت ما بايد در کشور تأثيرگذارترين سايت باشد چه اخلاقي و چه علمي. حتي در بحث‌هاي فني‌اش هم فکر کردم ان‌شاءالله سرورش را در ايران و مخصوص کتاب‌پردازان قرار مي‌دهيم و اين‌طوري خيلي کارهاي بزرگتري مي‌شود انجام داد.
در بخش جذب بعضي از سايت‌ها با زرنگي خودشان را از فيلترينگ فراري دادند و مثلا در بحث ابتذال در سينماي ايران، دختران خیابانی و.. با ادعاي نقد بيش‌تر آن را ترويج مي‌دهند. درواقع با حس غريزه ملت را جذب مي‌کنند و خيلي هم بازديد و فروش دارند و هدفشان فروش و جذب بالاست اما از نظر ما هر سايت پربازديدي خوب نيست. ما بايد طوري مسائل فرهنگي را بگویيم که هم جذاب باشد هم آمار، بالا باشد و هم تأثيرگذار و حداقل تأثيرگذاري اين است که مخاطب ما بتواند يک تصميم بگيرد و به آن عمل کند.
در آخر، يک مطلب که به نظرتان مي‌تواند براي فعالين فرهنگي مفيد باشد:
هر کسي که مي‌خواهد وارد عرصه فرهنگي بشود خلوت با خود و خدا را قبلش داشته باشد. از خودش بپرسد چرا وارد اين عرصه مي‌شود و اهدافش چيست. گاهی اوقات اگر خوب ته ذهنش را ببيند ممکن است در پاسخ دادن به اين سوال به اهداف غيرفرهنگي برسد مثل شهرت يا مثلا صرف يادگيري مهارت براي کسب درآمد يا خيلي چيزهاي ديگر. بعدش بايد اين‌ها را با خودش حل کند چون در کار فرهنگي خيلي مسائل و مخاطرات پيش مي آید. خيلي حرف مي‌شنود. اگر از اول با خودش حل نکرده باشد و با خودش اتمام حجت نکرده باشد خيلي راحت ممکن است ببرّد و حتی به يک شخص مغرض تبدیل بشود که نه تنها خودش کاري انجام نمي‌دهد بلکه به بقيه هم توصيه کند که به دنبال کار فرهنگي نروند. بعد از شروع هم مدام ذکرهایش را داشته باشد. ان‌شاءالله خدا خودش کمک مي‌کند.


10 نفر این مطلب را می پسندند.


42 دیدگاه

 1. مصطفی معماریانی گفت:

  باتشکر از خانم اسلامی که این بخش رو فعال کردن

  1. فاطمه اسلامي گفت:

   ممنون از لطفتون. ان شاءالله تأثیرات خوبی داشته باشه.
   درضمن از همه دوستان درخواست می شود پیشنهادات و انتظارات خودشون رو راجع به قسمت مصاحبه و گفتگو اعلام کنن.

   1. عودی ثریا گفت:

    سلام
    خداقوت
    ان شاالله حالا که این کار را به لطف خدا آغاز کردید زیاد فاصله بین مطالبتان نندازید.مخاطبان منتتظر مصاحبه های بعدی شما هستند :)

 2. مهدیان احسان گفت:

  تکلیف تو کارهای گنده نیست که کارهای مانده است(عین صاد)
  حاجی خداقوت که باری که برداشتی هم مانده بود هم گنده!
  انشالله که به کمک دیگر زحمتکشان سایت بتونید هر روز بهتر بشید

  1. تفقدی محمدرضا گفت:

   بسم الله
   به لطف خدا و دعای شما دوستان.

 3. سیدحمید حیدری‌ثانی گفت:

  مطالب اثرگذاری بود.
  آفرین

 4. غیور گفت:

  به نام خدا
  گذاشتن اين قسمت در سايت و شروعش با آقاي تفقدي ايدهْ بسيار خوبي بوده. از دوستان تشكر مي‌كنم. و البته از خود آقاي تفقدي كه حرف‌هاشون واقعا جالبه.

 5. فرشته افشار گفت:

  بسیار خوب
  لطفا قسمت معرفی وبلاگش را بیشتر کنید :)

 6. صفاری مهدیه گفت:

  سلام و خداقوت
  پرداختن به نحوه آشنایی افراد با مجموعه کتاب پردازان بنظر جالب میتونه باشه( هم از اعضای خود مجموعه و هم از مخاطبین)

 7. khorramniya گفت:

  به نام خدا
  خیلی جالب بود هم ایده ، هم مصاحبه و هم شخص اول
  شروع خیلی خوبیه موفق باشید

 8. عطیه معماریانی گفت:

  بسیار جالب بود
  هم نحوه آشنایی آقای تفقدی با کتاب پردازان وهم گذاشتن این بخش در سایت وهم شروع کار با جناب تفقدی…
  سعادتمند باشید

 9. rhdan گفت:

  عالی بود محمد رضا جان…………….

  1. تفقدی محمدرضا گفت:

   بسم الله
   تشکر آقا رضا خوبی از خودته

 10. TAHOORA گفت:

  ایده خوبی بود!
  موفق باشین…

 11. آل مرتضي گفت:

  سلام وقت‌به خیر و خدا قوت

  داداش اگه می دونستیم جناب تفقدی این‌قدر خوش‌تیپ هستن، بیشتر حواسمون رو جمع می کردیم.
  بابا دمت گرم ای ول

  یاعلی

  1. تفقدی محمدرضا گفت:

   بسم الله
   سلام بر آقا سید، انشاء الله مصاحبۀ شما هم می آد و جمع خوشتیپا تکمیل می شه
   :-D

 12. صفاری مهدیه گفت:

  آقای تفقدی و سایر دوستان خداقوت

 13. سعیده شیرزاده گفت:

  به نام خدا ,مهارت استاد در جذب نیروی انسانی قابل تحسین است . کمال تشکر رو از استاد بزرگوارم دارم .نیز از خانواده آقای مهندس تفقدی نکات قابل توجهی در خصوص فرهنگ دینداری و توکل در زندگی جهت رشد خانواده آموختم و کمال سپاس را از ایشان نیز دارم. انشاالله موفق باشید.

 14. s-rostami گفت:

  خیلی خوب بود
  خداقوت
  پر از نکته های قشنگ بود
  انشالله بزودی تمام این اهدافتون محقق شه

 15. محمدزاده گفت:

  “یکی از الگوهای من امام خمینی رحمه‌الله علیه است. یک نفر بودند ولی یک جامعه را از این رو به آن رو کردند. پس هر آدمی این پتانسیل را دارد فقط باید به فعلیت برسوندش.”

  آشنایی با آقای تفقدی و همسر فرهیخته شون جهت زندگی من رو تغییر داد.
  من فکر میکنم شما به این هدفی که دارید خیلی نزدیک هستید.در سایه امام رضا(ع) سعاتمند باشید.

 16. سامی محسن گفت:

  گزارش خیلی خوبی بود.انشاالله قسمت های دیگر موسسه را هم معرفی کنید

 17. mahdi گفت:

  سلام
  ممنون از اینکه این بخش رو در اختیار ما گزاشتید تا بتونیم بخش ها وافراد کتاب پردازان رو بشناسیم

 18. ناظم صفاری گفت:

  به نام تنها خالق هستی
  بسیار عالی بود. به نکات خیلی خوبی اشاره شده بود بسیار بهره بردم امیدوارم خداوند تمامی فعالان عرصه دین را در تحقق اهدافشان یاری نمایند. و از خانم اسلامی هم کمال تشکر را دارم که در راه اندازی این قسمت قدم بزرگی را برداشتند. =D> :-* (*)

 19. F.A گفت:

  خیلی قشنگ و کاربردی بود . خصوصا تعریفی که از کار فرهنگی کردین . بالاخره یه تعریف قابل تعریف برا کارفرهنگی پیداکردم .خدا قوت . علی یارتون

 20. مهلا گلمکانی گفت:

  «منتظر باشیم ببینیم این پیشگویی چه موقع به واقعیت می‌پیوندد»

  الان کاملا به این جمله ایمان اوردم که بعضی از ادم ها فقط یک عدد ساده اند و ما اونارو به توان میرسونیم!!

 21. sfat گفت:

  با سلام و آرزوی قبولی عبادات. خواستم از پیگیری های تان جهت مشکلات کاربران و اعضای سایت واقعا کاربردی کتاب پردازان تشکری کرده باشم.

 22. fariman گفت:

  سلام
  نماد يك جوان شيعه و موفق هستي.
  خدا تو و امسال تو را حفظ كند و ان شاا… همگي مان بصيرت حسيني داشته باشيم
  (واقعا در روز كربلا اگر ما بوديم ، تو كدوم لشكر مي جنگيديم ؟

  جزاكم الله خيرا

 23. yegy گفت:

  چرا از همه ي كاركنان كتاب پردازان مصاحبه نكرديد؟!؟!

  1. محمدرضا تفقدی گفت:

   بسم الله
   ما قرار شد مصاحبه در سایت را راه اندازی کنیم. مسئولش خانم اسلامی شدند. قرار شد از علما و اساتید مصاحبه شود. دسترسی به آنها سخت بود. من گفتم با خود افراد موسسه شروع کنید. ایشان هم خود من را گیر انداختند به عنوان نفر اول :) . من هم که خودم پیشنهاد داده بودم نتوانستم نه بگویم. بعد هم از دیگر دوستان هم مصاحبه گرفتند:
   http://ketabpardazan.com/new/?cat=378
   http://ketabpardazan.com/new/?cat=378&paged=2
   یاعلی

   1. yegy گفت:

    سلام
    ايده خيلي خوبي داديد….
    ديدم مصاحبه شما و اقاي نامور رو….
    پس لطف كنيد بگيد از بقيه كار كناي كتاب پردازان بخصوص قديميا و زوج هاي جمع يه مصاحبه داشته باشن فك ميكنم جالب باشه….
    يعني براي من خيلي جالبه….. :)
    با تشكر
    راستي نقشتون كمرنگ شده اينروزا…. يكم ديدگاه بزاريد استفاده كنيم از نظرات خوبتون…..

    1. محمدرضا تفقدی گفت:

     بسم الله
     من همیشه در سایت هستم و از نظرات و مطالب دوستان استفاده می کنم.
     خانم اسلامی هم برگشتند به شهرشان در قم و مصاحبه ها متوقف شد.

     1. yegy گفت:

      بله شما كه هستيد ولي نظر نميديد……
      ااااا چه حيف شد…..
      خودم پي گير مصاحبه ميشم البته با اجازه شما وكمك شما…..

 24. takapoo گفت:

  با سلام به آقای تفقدی گرامی و سپاس از زحمات ایشون
  می خواستم بگم ی نگاهی به بخش اوقات شرعی سایت بندازین. فکر کنم نیاز به تنظیم اساسی داره. مثلا الان نزدیک غروبه ولی نشون میده که حدودا یک ساعت به طلوع خورشید مونده!

  خدا یارتون
  تکاپو :)

  1. محمدرضا تفقدی گفت:

   بسم الله
   سلام علیکم
   من هم به سهم خودم از کاربران فعالی چون شما تشکر می کنم.
   اوقات شرعی سایت در ماه اخیر یکساعت جلو بود که حدود یک هفته ای هست که اصلاح شده است.
   الان که می بینم در سیستم من دقیق است.
   امکان دارد که ساعت سیستم تان دقیق نیست که اوقات شرعی را مشکل دار نشان می دهد.

 25. morj1995 گفت:

  سلام. درمورد استاد انصاری زاده اطلاعاتی میخاستم. میشه کمک کنید؟

  1. انصاری زاده گفت:

   سلام خوشحال میشوم با جنابعالی آشنا شوم. می توانید با شماره موسسه تماس بگیرید به اندازه توان پاسخگوی سوالات شما هستم.

   1. morj1995 گفت:

    استاد من مصطفی هستم.باهاتون مشاوره داشتم دوسه روز پیش.راستش قبل مشاوره خواستم درموردتون بیشتر بدونم . اما حالا میشه درجلسات بعد بپرسم.
    البته اگه میشد یک متن کوتاه در قست شناسنامه پروفایلتون درباره خودتون بنویسید عالی یود(شامل تحصیلات و مدارک مهارت ها و تخصص ها و…)
    یاعلی. :-*

    1. محمدرضا تفقدی گفت:

     بسم الله
     سلام آقا مصطفی
     شما که استاد انصاری زاده را می بینید. می توانید سوالاتتان را مستقیم از خودشان بپرسید 8->

     1. morj1995 گفت:

      چشم برادر :-|

 26. یا جابرالمنکسرین گفت:

  با سلام خدمت شما دوست گرامی جناب آقای تفقدی
  لیسانس نرم افزار دارم
  اشکالی نداره یکسری اطلاعاتی در خصوص سایت و کار شما بدونم.
  آیا شما از نرم افزارهای مدیریت محتوا استفاده کردید یا از فریم ورک؟
  دلیل انتخاب شما چی بوده و آیا کاستی هم دارید؟
  بیشتر روی کدنویسی وقت می گذارید یا طراحی؟
  یک اشکال عمده ای توی کار من هست بحث سرعت هست و این یک مقداری زیادی من رو اذیت می کنه آیا شما همچین مشکلی داشتید؟ یا تجربه ای یا راهکار و توصیه ای؟
  متشکرم ممنون

  1. محمدرضا تفقدی گفت:

   بسم الله
   سلام علیکم
   آمدن ماه خدا را به شما تبریک می گویم انشاء الله همۀ ما بتوانیم از این ماه حداکثر توشۀ معنوی را کسب کنیم. :-*
   استفاده از نرم افزارهای مدیریت محتوا هم حسن است و هم عیب، حسن به این خاطر که بسیاری از باگهای آنها توسط برنامه نویسان سطح جهان گرفته شده و معمولا کدباز هم هستند و می توانیم به راحتی آنها را برای خودمان سفارشی کنیم. عیبشان هم همین کدبازیشان است که ممکن است کسی کد حفره ای را در آنها خارج از دید دیگران جای دهد و بعد از اینکه دیگران از آن استفاده کردند حفرۀ خود را به کار گیرد و به هدف هک خود برسد.
   هرکسی استعداد مخصوص به خود را دارد یکی کدنویس ماهری می شود یکی روابط عمومی بالایی دارد، یکی مدیریت خوبی روی نیروها دارد و … . همۀ اینها هم ممکن است مهندسی نرم افزار خوانده باشند. مثلا او که روابط عمومی بالایی دارد می تواند از علمش و از استعدادش برای جذب کارهای مرتبط به یک شرکت نرم افزاری استفاده کند و … .
   یاعلی

   1. یا جابرالمنکسرین گفت:

    متشکرم
    موفق و موید باشید

پاسخی بگذارید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

مطالب مرتبط
برچسب ها