Google+

» بلوغ؟(1) کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

بلوغ؟(1)

نگارش در تاریخ جمعه ۹ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۲۴ ؛ بازدید: ۸۰۷ بار
دسته: تربیت مربی » کارگروه فرهنگی و تربیتی

هوالغنی
جلسه پیرامون بلوغ با حضور استاد مددی الموسوی و جمعی از اعضای فعال مجموعه آل طه و یاسین برگزار شد. متن کامل این جلسه تقدیم می‌گردد: 
در عرف، بلوغ رو با یک تغییر بیولوژیک می‌شناسیم؛ سوالات مختلفی در اینجا مطرح است: ارتباط بین تغییرات روانی و جسمی چیست؟چرا فاصله بین بلوغ جسمی، عاطفی، اجتماعی و عقلی وجود دارد؟ بلوغ همیشه توأم با تلاطم است آیا این یک پدیده محیطی و فرهنگی است یا در ذات بلوغ است؟ ماهیت بلوغ چیست؟ آیا نوع فهم از تجربه‌ها تفاوت می‌کند یا چیز دیگری است؟ در اثر بلوغ نسبت فرد با محیط پیرامونش چه فرقی می‌کند چون این نیز در قبل و بعد بلوغ عموما تغییر می‌کند؟ آیا بلوغ‌‌ همان آغاز دوره شکل گیری تفکر انتزاعی است؟ 
استاد مددی: باید برگردیم به حرکت جوهری؛ من فکر می‌کنم داد و ستد بین جسم و روح بسیار نزدیک است و این‌ها قابل تفکیک نیستند. البته ظهور تغییرات جسمی در بلوغ بیشتر مشاهده می‌شود. 
در مورد انسان، اینکه آدمی به سمت خوردن می‌رود ناشی از نیاز است. سوال این است که این نیاز کجاست در درون اوست یا بیرون؟ در مورد گیاهان و حیوانات هم همین طور است. رفتن گیاه به سمت خورشید و بلوغ بچه‌های حیوانات و رفتن به سمت شکار و… ورای آگاهی اوست و من اسمش را می‌گذارم حیات
در انسان هم که جسم به تدریج رشد می‌کند و دندان‌ها می‌رویند و کامل می‌شوند؛ صرف نظر از آموزش یک چیزی وجود دارد که او را می‌کشد به سمت تامین نیاز. در بلوغ هم این تغییرات ورای آگاهی آدمی است. بلغ به معنی رسیدن و یک امر مستمر است. بلوغ به معنی پایان نیست بلکه مراتب دارد. 
ظاهرا در حیوانات هم همین طور است که همین حس خودباوری و پرخاشگری و تنهایی و… و تغییرات رفتاری هنگام بلوغ در آن‌ها دیده می‌شود. بروز یکسری تنش‌ها برای تغییر مرحله ضروری است. تغییرات جسمی در اختیار ما نیستند و به نظر می‌رسد هیجان‌ها و استرس‌ها و… از آنجا که در همه زمان‌ها و جوامع دیده می‌شود خارج از مقوله تربیت است و ورای اختیار آدم هاست. 
در نسبت بین روح و جسم که به سوار و اسب تشبیه کردیم نیز این سوار به شدت با اسب تطابق دارد یعنی تغییرات روحی همراهی دارد با تغییرات جسم. نه اینکه بگویم ناشی از آن است؛ همانطور که مسلم است این تطابق وجود دارد. 
خنده‌های بیجا، رفتارهای متفاوت، گوشه گیری‌ها، اذیت دیگران و… این‌ها لزوما آموزشی نیستند البته شدت و ضعف دارند. یعنی ناآرامی اتفاق می‌افتد که ظهورش متفاوت است؛ تندی، سکوت، خودرایی، خواب زیاد و… این‌ها نشانه‌های متفاوتی از‌‌ همان تغییر است. اگر این رفتارهای نامتعارف سر نزند، نشانه اختلال در بلوغ است.
منبع: http://aletahayasin.blogfa.com/post-366.aspx 

1 نفر این مطلب را می پسندد.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها