Google+

» تکنیک بشین و پاشو ! کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

تکنیک بشین و پاشو !

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۰۰ ؛ بازدید: ۱,۱۸۴ بار
دسته: بارگذاری

تربیت مربیهوالمربی

 دوره تربیت مربی- جناب آقای کریمی(3)

• اگر شما خیلی خوب هم مطالعه کنید و همه تکنیکهای حافظه را رعایت کنید، باز هم بعد از مدتی فراموشی دارید. علت فراموشی استرس و گاهی اوقات تداخل اطلاعات است. اطلاعات جدید می تواند باعث فراموشی اطلاعات قبلی شود. پس باید مرحله مرور را انجام دهید. الان که عصر اطلاعات است، تداخل اطلاعات خیلی زیاد است پس این مرورها خیلی مهم است.

 • یک بار خواندن و بعد چهار بار مرورکردن آن، برابر با ده بار خواندن است! حتی اگر یک روز درهفته را برای مرور بگذارید ارزش دارد. مرور باعث یاد آوری می شود ومجدداً ارتباط بین مطالب ساخته می شود و سازماندهی مجدد انجام می شود. این یک ایده آل است.

• آقای دکتر “علی اکبر سیف” کتابی دارد در زمینه روشهای مطالعه، در آن کتاب به جای تکنیک مطالعه، استراتژی مطالعه عنوان شده و می گوید شما در هر لحظه به یک استراتژی نیاز دارید. گاهی استراتژی مرور، گاهی خواندن و…این را مربی شما تشخیص می دهد، که کدام استراتژی را پیاده کند. پس اگر وقت کمی دارید باید تشخیص بدهید که الان کدام استراتژی را انجام دهید.

 • چند نوع مرور داریم. یکی مرورهای منظم است که زمان آن معین است. مثلاً هر هفته یک روز. یکی هم مرورهای شبانه قبل از خواب است. مثل همان قضیه انگلیسی در خواب. ثابت شده که اگر چند لحظه قبل از خواب مطلبی را بخوانیم احتمال اینکه ذهن ناخودآگاه تا صبح به آن فکر کند، زیاد است، چون ذهن خودآگاه به خواب عمیق می رود.

انگلیسی در خواب همین است که شما خواب هستین و در گوش شما انگلیسی خوانده می شود. ایده، علمی و درست است اما گاهی روشهای آنها اشتباه است. مرور نیم ساعت قبل از خواب خیلی مهم است. مرور بعد از مطالعه در تکنیک abs tree هم مهم است.

• راه ساده آن تکنیک بشین وپاشو است. وقتی می نشینی اول قبل از خواندن مرور کن و وقتی می خواهی بلند شوی قبل از بلند شدن مرور کن. این به زبان ساده است. بعد از چهل و پنج دقیقه انرژی ذهنی کم می شود و شما باید با یک استراحت کوچک انرژی را بازیابی کنید.

• تکنیک مرور مانع از تداخل اطلاعات می شود. در ابتدا اطلاعات وارد حافظه کوتاه مدت شده است و به حافظه بلند مدت نرفته است، به همین خاطر با آمدن اطلاعات جدید این اطلاعات از بین می رود. با مرور و رمز سازی اطلاعات وسازماندهی، اطلاعات وارد حافظه بلند مدت می شود. اول فراخوانی را انجام دهید اگر کامل انجام دادید در واقع مرور را هم انجام داده اید اما اگر ناقص بود نیاز دارید که دوباره فراخوانی انجام دهید.

• یک مرور دیگر مرور قبل ازامتحان است. حافظه، اول و آخر مطالعه را بیشتر جذب می کند. برای همین اول و آخر مطالعه مرور کنید. مرور قبل از امتحان استرس را کم می کند و آمادگی ذهنی ایجاد می کند وچون دانش آموز خودش را مسلط در مطالب می بیند وغرق درمطالب نشده است ، مرور بهتری انجام می گیرد. مثلاً برای کنکور، مرور قبل از امتحان حدود 30 روز قبل از کنکور است.


1 نفر این مطلب را می پسندد.
(مشاهده همه)


2 دیدگاه

  1. mohajer.Farda گفت:

    سلام علیکم
    چه اتفاقی می افته که گاهی حوصله مان از مرور سر میرود؟

  2. محمدزاده گفت:

    بر عکس من مرور رو خیلی بیشتردوست دارم، نسبت به تازه خوندن مطالبی که برام سخته! وقتی مرور میکنم اعتماد به نفس پیدا میکنم که اون چیزهایی رو که خوندم ،بلدم! اما علت اینکه حوصله رو سر میبره نمیدونم و راه حلش رو؟

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال