Google+

» ملیحه عیدی: هدفم این بود که درترویج نظریات یادگیری قدمی برداشته باشم. کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

ملیحه عیدی: هدفم این بود که درترویج نظریات یادگیری قدمی برداشته باشم.

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۱، ساعت ۲۲:۵۷ ؛ بازدید: ۱,۰۳۸ بار
دسته: مصاحبه و گفت‌وگو

مصاحبه با فعال کتاب پردازانی که  مقاله اش در رابطه با درخت حافظه را در همایشی کشوری ارائه داد.

ملیحه عیدی: هدفم این بود که در ترویج و کاربردی کردن نظریات یادگیری نوشته شده در کتاب‌ها، قدمی برداشته باشم.

خانم ملیحه عیدی، کارشناس علوم تربیتی با گرایش مدیریت و برنامه ریزی آموزشی و از علاقه مندان به فن آوری‌ها و روش‌های نوین آموزشی در چهارمین همایش ملی آموزش که 27 و 28 اردیبهشت ماه در دانشگاه تربیت‌دبیر شهید رجایی تهران برگزار شد، مقاله خود را با موضوع معرفی نرم افزار mind map  و تطبیق آن با نظریات یادگیری شناختی در روانشناسی پرورشی و تاثیرات آن در یادگیری آسان و اثربخش  ارائه داد.

وی در خصوص مقاله اش به خبرنگار کتاب‌پردازان گفت: نقشه مفهومی، یک راهبرد یادگیری و شاخصی از دیدگاه­های ما درباره­ی آگاهی­هایمان و روابط میان آن­ها است و به یادگیرنده کمک می­کند مطالب درسی را در ذهن خود سازمان دهد؛ به بینش و تفکر کل­گرا برسد و از تدابیر یادیارها به نحو احسن در جهت افزایش فعالیت مغزی و تقویت حافظه­­ی بلند مدت خود استفاده کند.

ملیحه عیدی افزود: در این مقاله سعی شد تا مؤلفه­های ترسیم یک نقشه­ی مفهومی مطابق با نظریات یادگیری شناختی بررسی شود: نظریه­ی یادگیری معنی­دار کلامی آزوبل با تاکید بر معنی­دار بودن یادگیری و توجه به این نکته که پیش سازمان دهنده­ها نقش اصلی را به عهده دارند؛ نظریه­ی یادگیری گشتالت با تاکید بر کل، زمینه­ی ادراک و رسیدن به بینش و نظریه­ی یادگیری خبرپردازی که به روابط متقابل میان فرایند­های یادگیری، یادسپاری و یادآوری می­پردازدَ و در نهایت به معرفی نرم­افزار کاربردی نقشه­ی ذهن (Mind map) پرداخته شد که از آن می­توان به نقشه­ی مفهومی متحرکی نام برد که گره­ها و لینک­ها، پی در پی در حال اضافه شدن و یا تغییر هستند؛ حرکتی فراتر از گچ و بحث (Chalk and talk).

پشتیبان آموزشی کتاب پردازان در خصوص همایشی که این مقاله را در آن ارائه داده است، ابراز داشت: چهارمین همایش ملی آموزش  27 و 28 اردیبهشت ماه در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران، با حضور اساتید برتر و مطرح کشوری از جمله دکتر سیف و همچنین سخنران مدعوی از فیلیپین برگزار شد. کارگاه های مناسب و عملیاتی نیز با رویکردهای حل مساله و خلاقیت و معرفی نرم افزارهای آموزشی برگزار شد. علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر می توانند به سایت همایش  مراجعه کنند.

 www.4theducation.ir

وی با اشاره به اینکه آشنایی اش با مجتمع فرهنگی انتشاراتی کتاب‌پردازان با طرح اعتکاف خرداد ماه سال 90 آغاز شده است ابراز داشت: آشنایی و ورود من به کتاب پردازان با فعالیت‌هایی از قبیل انتخاب رشته، برپایی کارگاه کنکور 91، مشاوره و برنامه ریزی هفتگی بود و با یک پروژه یکماهه جهت طرح و برنامه های یکی از فرهنگسراهای سطح شهر، ارتباط من با کتاب پردازان حفظ شد. 

ملیحه عیدی در خصوص آشنایی اش با mind map  و دلیل انتخاب آن برای مقاله اش اظهار داشت: همانطور که گفتم mind map  به نوعی نرم افزار کاربردی نقشه مفهومی در روانشناسی پرورشی است. از این جهت برایم آشنا بود اما به طور خاص آشنایی من با این نرم افزار در موسسه کتاب پردازان در دوره های مهارت مطالعه بود. چرایی انتخاب من نیز از این رو بود که در ترویج و کاربردی کردن نظریات یادگیری نوشته شده در کتاب ها قدمی برداشته باشم و بیشتر هدف از این پژوهش را فراهم آوردن محیط یادگیری لذت بخش و شادی­آور و به دور از هر گونه حالت کسالت و یکنواختی، توأمان کردن علم و تکنولوژی، عملی کردن و ایجاد قابلیت استفاده از نظریات یادگیری در جهت بسط، تنوع و اثربخش­تر کردن فعالیت­های تدریس و یادگیری و بهبود فرایند آموزش می­دانم.

وی در خصوص منابع اطلاعاتی اش اینگونه توضیح داد: راجع به انتخاب موضوع و منابع، از استاد معماریانی و استاد مومنی (دکترای تکنولوژی هستند و با ایشان از طریق وبلاگشون آشنا شده بودم و از طریق ایمیل هم با ایشون ارتباط داشتم ) مشورت گرفتم بعد به مطالعه و فیش برداری منابع پرداختم و به بررسی سایت هایی همچون تونی بوزان نیز پرداختم.( www.Thinkbuzan.com ( و تمامی اطلاعات و منابع به کار گرفته شده علمی هستند و برگرفته از کتابهای مرجع و مطرح در حوزه یادگیری و علوم تربیتی می‌باشند.

ملیحه عیدی در پایان از افق و اهداف آینده اش در زمینه آموزشی اینچنین گفت: با توجه به فعالیتهایی که در حال شکل گیری هستند افق روشنی را  می‌توان ترسیم کرد.  اما روند حرکت، با ضعف ها و چالش هایی جدی روبروست. مثلا تمام اتفاقات خوب و نوآوری ها و تحقیقات آموزشی فعلا فقط در انحصار محیط دانشگاهی ماست، آن هم در قالب مقاله و پایان نامه و مدارس و محیط های آموزشگاهی ما در برابر این نوآوری‌ها و عملیاتی کردن تحقیقات موجود، مقاومت قابل توجهی از خود نشان می‌دهند.

 

 

 


2 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


3 دیدگاه

 1. مهدیان حسن گفت:

  سلام
  ممکن است متن مقاله یا لینک آن را در سایت کنفرانس ارائه دهید؟

 2. F.A گفت:

  لطف کنیدتحقیق و مقاله را قرار دهید . ما استفاده میکنیم(مقاومت نمیکنیم!)
  لطفا حتما پیگیری کنید.یا راه پیگیری و ارتباط با ایشون رو مرحمت کنید

  1. عودی ثریا گفت:

   سلام
   چشم.از ایشان پیگیری می کنم

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها