Google+

» مقالۀ 62: نقشۀ گنجی برای پیشرفت در زندگی کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

مقالۀ 62: نقشۀ گنجی برای پیشرفت در زندگی

نگارش در تاریخ شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۰، ساعت ۸:۵۳ ؛ بازدید: ۷۴۱ بار
دسته: مدیریت تفکر » تفکر برتر (سلسله‌مقالات هفتگی استاد معماریانی در روزنامۀ خراسان)

بسم الله الرحمن الرحیم

درادامۀ مباحث مربوط به موضوعات تفکر، در این قسمت به چند موضوع دیگر اشاره می‌کنیم. قبلاً به موضوع تفکر در وظیفه‌ها و تفکر در استعدادها پرداختیم. آیا تابه‌حال به قدرت هریک از استعدادها و کارایی آن در زندگی فکر کرده‌اید؟

وقتی بخواهیم یکی از امکانات مادی مثل تلفن همراه، خودرو، منزل مسکونی، رایانه، تلویزیون و… را نرخ‌گذاری کنیم و ارزش آن را بشناسیم، شاخص‌هایی وجود دارد. مثلا می‌گوییم این خودرو رنگ ندارد و تابه‌حال تصادف نکرده است یا این تلفن همراه، آنتن‌دهی خوبی دارد و استحکام دارد یا این منزل، در حاشیۀ خیابان اصلی است.

به‌عبارت دیگر، هرکدام از نعمت‌های زندگی ما و امکانات مختلفی که در اختیار داریم، دارای ویژگی‌هایی است که برای ما ارزشمند است یا بخشی از نیازها و خواسته‌هایمان را تأمین می‌کند. به‌همین‌دلیل در زندگی ما، جایگاه مناسب و درخور توجهی پیدا می‌کند و ما برای دستیابی به آن، به‌طور جدی تلاش می‌کنیم. حال، سؤال اصلی این است که آیا استعدادها و ارزش‌هایی مثل وجدان، عقل، تفکر، اراده، قدرت تصمیم‌گیری، خلاقیت، دقت، سرعت، قدرت ارتباط، حلم و ظرفیت، ادب و شخصیت، و صدها ویژگی مشابه نیز به‌طور ملموس در زندگی ما کارایی دارد یا نه؟

لطفا به سؤالات زیر فکر کنید: آخرین باری که از وجدان خود استفاده کردید و در رفتار و قضاوت خود تجدیدنظر کردید، کی بود؟ اگر ظرفیت روانی شما بیشتر از این می‌بود، در کدام بخش از زندگی‌تان تغییر ایجاد می‌شد؟ چه تغییری؟ به‌نظر شما، برای تصمیم‌گیری خوب و درست، به چه مسائلی باید بیشتر توجه شود؟ اگر ارادۀ قوی‌تری داشتید، چه تصمیماتی می‌گرفتید؟ تابه‌حال به‌دلیل ضعف اراده، متحمل چه خسارت‌هایی شده‌اید؟ چند بار اتفاق افتاده است که صحبتی کرده‌اید و بعدازآن، متوجه شده‌اید که در شیوۀ صحبت یا محتوای کلام اشتباه کرده‌اید. آیا در این مواقع، به ارزشمندی نعمتی به نام صبر و حلم و حوصله و متانت و وقار و تدبیر پی برده‌اید؟

زندگی ما ترکیب لحظه‌هاست. انتخاب‌ها و تصمیمات ما در هر لحظه، و نوع مدیریت ما بر این لحظه‌ها، ارزش و شکل زندگی ما را مشخص می‌کند. همان‌طورکه ملاحظه می‌فرمایید، هریک از این ویژگی‌ها، آثار و نقش خاصی در ابعاد مختلف زندگی ما دارد که نادیده گرفته می‌شود. چگونه می‌توان این سرمایه‌ها را از انزوا و بی‌خاصیت‌بودن نجات داد؟

امام‌علی† می‌فرمایند: «اندیشیدن و فکرکردن، پدر و مادر همۀ خوبی‌هاست.»

یکشنبه، ۸خرداد۱۳۹۰، شمارۀ انتشار: ۱۷۸۴۷
پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال