Google+

» مقالۀ 61: مهارتی برای استفاده از استعدادها کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

مقالۀ 61: مهارتی برای استفاده از استعدادها

نگارش در تاریخ شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۰، ساعت ۸:۵۱ ؛ بازدید: ۵۲۱ بار
دسته: مدیریت تفکر » تفکر برتر (سلسله‌مقالات هفتگی استاد معماریانی در روزنامۀ خراسان)

بسم الله الرحمن الرحیم

 

به‌دنبال مباحث هفته‌های قبل، مسئلۀ بسیار مهمی که باید با جدیت به آن پرداخته شود، این نکته است که به چه‌چیزهایی باید فکر کنیم؟ فکرکردن به وظیفه‌ها در ابعاد مختلف و همچنین فکرکردن به استعدادها و امکانات مادی و معنوی، زمینه‌ساز ایجاد تحولات جدی در انسان‌هاست.

کسانی‌که به وظیفه‌هایشان فکر می‌کنند، اولاً ظرفیتشان افزایش می‌یابد و ثانیاً در انجام‌دادن کارها کمتر اشتباه می‌کنند و با کارها و اعمالشان به رشد و شکوفایی می‌رسند. همچنین فکرکردن به استعدادهای انسانی، به انسان هشدار می‌دهد که تکلیف خودش را با سایر موجودات این عالم مشخص کند. لطفاً یک بار دیگر به سبک و سیاق زندگی خود فکر کنید؛ از لحظۀ بیدارشدن تا لحظه‌ای که به رختخواب می‌روید.

مثلا در روز گذشته یا ماه گذشته، چه کرده‌اید؟ چرا؟ از کدام استعدادها بیشتر استفاده کردید؟ چرا؟ چگونه؟ اگر این استعداد را نمی‌داشتید، چه اتفاقی می‌افتاد؟ در هفتۀ گذشته از کدام استعداد خود استفاده نکردید؟ چرا؟ مثلاً از استعداد خلاقیت خود در هفتۀ قبل چه بهره‌ای بردید؟ کدام مسئلۀ دشوار زندگی خود را با استفاده از این استعداد خود حل کردید؟ از وجدان خود چطور؟ با حس حقیقت‌طلبی خود چه کردید؟

چرا بااینکه این‌همه استعداد داریم و بعضی از آن‌ها اصلاً استفاده نمی‌شود، بازهم به راحتی زندگی می‌کنیم و صدایمان در نمی‌آید؟ واقعاً ما را چه شده است؟ چه زمانی باید این استعدادها به کار گرفته شود؟ چگونه؟ در چه راهی؟ به چه قیمتی؟ آیا خدای حکیم به ما این‌همه استعداد داده است که فقط بخوریم و بیاشامیم و بپوشیم و خوش باشیم؟ آیا برای خوش‌بودن به این‌همه استعداد نیاز داریم؟ آیا با حکمت خدا سازگاری دارد؟ خروجی و حاصل عمر ما چیست؟ آیا نسبت سرمایه‌هایی که خدا به ما عنایت کرده است، با حاصل زندگی ما متناسب است؟

این هفته به سه استعداد خود فکر و سعی کنید محل و زمان و چگونگی استفاده از آن را در لحظه‌های مختلف زندگی خود کشف کنید. مثلاً اراده، قدرت تصمیم‌گیری، قدرت تکلم و تغییر لحن، قدرت زبان، قدرت فکر، عزت نفس و… . انزوای استعدادها و معطل‌ماندن آن‌ها در پشت دیوار جهل و غفلت، به‌معنای اسراف انسان است. بیایید اسراف نکنیم و در سال جهاد اقتصادی، با همت بسیار، اقتصاد و میانه‌روی و تعادل را در زندگی خود معنا ببخشیم. این هفته به‌لطف خدا، هفته‌ای به‌یادماندنی خواهد بود، اگر قدرش را بدانیم.

یکشنبه، ۱خرداد۱۳۹۰، شمارۀ انتشار: ۱۷۸۴۱
پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال