Google+

» مقالۀ 53: ایجاد تغییرات پایدار در زندگی کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

مقالۀ 53: ایجاد تغییرات پایدار در زندگی

نگارش در تاریخ شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۰، ساعت ۸:۴۱ ؛ بازدید: ۶۴۷ بار
دسته: مدیریت تفکر » تفکر برتر (سلسله‌مقالات هفتگی استاد معماریانی در روزنامۀ خراسان)

بسم الله الرحمن الرحیم

 

همان‌طورکه در هفتۀ قبل بیان کردیم، برای ایجاد تغییرات پایدار در زندگی فردی‌ و اجتماعی و خانوادگی و شغلی و تحصیلی و برنامه‌ریزی راهبردی، هفت سؤال مهم راهگشای تصمیمات بهتر خواهد بود:

۱. کارهای درست کدام است؟ (اثر بخشی)

۲. چگونه آن‌ها را درست انجام دهم؟ (کارایی)

و اینک ادامۀ سؤالات:

۳. چگونه این کارها را بهتر انجام دهم؟ (بهبود)

بارها و بارها تجربه کرده‌ایم که وقتی کاری را انجام می‌دهیم و نتیجۀ مطلوب را کسب نمی‌کنیم یا حتی نتیجۀ دلخواه را می‌گیریم، در هر حال پس از انجام عمل، متوجه می‌شویم روش بهتری نیز برای انجام آن عمل وجود داشته است و معمولاً روش‌های تازه‌ای به ذهنمان می‌رسد. در برنامه‌ریزی راهبردی‌، این بهبود روش، قبل از انجام عمل بررسی می‌شود.

همیشه قبل از انجام عمل، از خودمان سؤال کنیم: بهترین روش انجام این عمل کدام است؟ چگونه بهتر صحبت کنم؟ چگونه این کار را با هزینه و وقت و انرژی کمتری انجام دهم؟ از چه واژه‌ها و عبارت‌هایی استفاده کنم؟ چگونه هزینه‌های اضافی زندگی‌ام را کم کنم؟ چگونه برای انجام یک عمل خیر، در جامعه فرهنگ‌سازی کنم و الگویی جدید ارائه بدهم؟ آیا این رسوم، به‌طور مطلق درست است؟

در این بخش از زندگی من و دراین‌باره، چه‌کسانی از من موفق‌تر عمل می‌کنند؟ آن‌ها به چه‌چیزهایی توجه می‌کنند؟ چگونه توجه خودم را به بهبود انجام کارها افزایش دهم؟ کدام بخش از رفتارم را باید بهبود ببخشم؟ چگونه؟ انسان‌های موفق دائم درحال بهبود اندیشه، بینش و نگرش، احساس، عادات، و رفتار خود هستند؟

حتماً سؤال می‌کنید: با چه الگویی؟ بر طبق کدام میزان؟ با کدامین تضمین برای بهبود؟ با اندکی تأمل و تحقیق می‌توان الگوهای محکم و بی‌اشکال و انسان‌های کامل را پیدا کرد‌. انسان کامل همان کسانی هستند که ایمان داریم نه در اندیشه و احساس خطایی دارند و نه در عمل.

۴. در مسیر انجام‌دادن کار، کدام بخش‌ها باید حذف شود؟ عادات منفی و مخرب من در این رفتار و عمل، کدام است؟ چه آسیب‌هایی تاکنون به‌دلیل این عادات غلط متوجه من شده است؟ کدام بخش از آن‌ها باید حذف شود و کنار گذاشته شود؟ اندکی فکر کنید و فهرستی از عادات مخرب خود در قسمت‌های مختلف زندگی تهیه کنید. این‌ها سموم هلاک‌کننده هستند‌. ما برای موبایل و دستگاه‌هایی مثل اتومبیل، کامپیوتر و لوازم دیگر، به ویروس‌ها و میکروب‌ها و آلودگی‌ها حساس هستیم؛ اما دربارۀ فکر و ذهن و قلب و روان و عاطفه و وجدان و فهم و روح خود چطور؟ به راستی چه‌چیزهایی و حتی کدام تصمیمات من باید از مدار تصمیمات و انتخاب‌هایم حذف شود؟ پس به بهبود و حذف، به‌عنوان دو عامل دیگر در برنامه‌ریزی راهبردی توجه کنید.

یکشنبه، ۲۲اسفند۱۳۸۹، شمارۀ انتشار: ۱۷۷۹۴
پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال