Google+

» اول طرح بعد عمل کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


همدلی
Daniel:

جالب بود زهرا خانم تجربه خوبی داشتی


بخش آموزش تکنیکهای یک دقیقه ای
1283449196:

باسلام واآرزوی قبولی طاعات وعبادات برای شما عزیزان . راستش من کتاب دانش اموز یک دقیقه ای روتهیه کردم ومطالعه کردم و کتاب خیلی خیلی خوبی بود...من دوهفته دیگه کنکوردارم ومیخاستم اگه میشه درمورد تکنیک تست زنی یک دقیقه ای برام...


مقالۀ 1: چرا و چگونه فکر کنیم؟
sibsorkh60:

سلام. خیلی خوشحالم. دنبال آموزش روش تفکر بودم برای یادگیری و یاددادن به نوجوانان. متشکرم از استاد. یا علی.


دانلود نرم‌افزار مایندمپر (MindMapper)
مهدیان حسن:

دوستان نسخه جدیدتر نرم افزار مایندمپر ورژن 2012 همراه با کرک آن آمده است. ان‌شاءالله بزودی در همین صفحه قرار می گیرد.


نمونه تمرینهای دورۀ نقشه های ذهنی دانش آموزان
zahra.k.h:

طرح شماره ٥ بسیار عالیه


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
jafari.f:

سلام درمورد طرح قدر چرا هیچ توضیحی تو سایت نیست ؟


کارگاه چشم انداز نویسی , مدیریت زمان و هدف گذاری
Aftab8:

خیر


کارگاه مقدماتی مهارتهای مطالعه و تند خوانی
Fatemesiyadati:

سلام استاد انصاری زاده فرموده بودند نتایج آزمونvakرا در سایت خواهید گذاشت اینجانب مطلبی در این باره پیدا نمی کنم لطفا راهنمایی کنید سپاس ??


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

اول طرح بعد عمل

نگارش در تاریخ شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۰، ساعت ۱۰:۱۳ ؛ بازدید: ۶۰۵ بار
دسته: مهندسی‌تشکیلات

فاجعه اين است كه ما بيش از طرح بر روى مصالح كار مى‏كنيم و بيش از برنامه بر روى تشكيلات تأكيد مى‏ نماييم و در نتيجه با وجود مصالح عالى بنايى نداريم و سقفى نزده‏ ايم. آنها كه نقشه ندارند، كارشان در جاى خودش نمى‏ نشيند و اين است كه بايد خرابش كنند و دوباره بسازند و اين است كه بدون طرح، بدون قدر و اندازه‏ گيرى، هر عملى به خرابكارى و كند كارى و دوباره كارى مبتلا خواهد شد.
كسى كه در شب نقشه نكشيده و روز دست به كار شده، يك عمر، هزار ماهش (83 سال) بر باد رفته و تمام كوشش‏ هايش بى‏ نتيجه است و يا نتيجه‏ ى آن عائد نقشه دارهايى است كه او را در طرح خود گذاشته‏ اند؛ چون اين پيداست، كسى كه طرح ندارد، كسى كه نقشه ندارد، مهره‏ ى نقشه دارها خواهد شد.
ما در سطح زندگى خودمان و در سطح جامعه و تاريخمان شاهد اين اصل بوده‏ ايم. حركت مقدس سيد جمال‏ ها بهره‏ اش شد تجزيه‏ ى عثمانى و مشروطيت ايران و هر دو، سرش از شكم بريتانيا در آمد.
و باز مبارزه‏ ى مصدق نتيجه ‏اش شد ميراث خوارى آمريكا … با دست مهره‏ اى كه نقشه نداشت، نقشه‏ ى دشمنانى كه طرحشان را از پيش ريخته بودند، عملى شد. آمريكا رقيب‏ هايى داشت؛ بريتانيا، روسيه، روحانيت و ملت. با مبارزه‏ ى منفى و قدرت ملى، بريتانيا كنار رفت و توده‏ اى‏ ها قدرت يافتند. با روحانيت توده‏ اى‏ ها ضربه خوردند و جاى پاى آمريكا باز شد تا سال 40 كه طرح اقتصاد ارشادى و لوايح شش گانه جايگزين روحانيت شد و جلوگير روسيه و كمونيست‏ ها. پس مى‏ بينى كه چگونه نقشه دارها، از دشمنان خود بهره مى‏ گيرند و بى‏نقشه‏ ها، از دوستان خويش محروم مى‏ شوند.
مسأله همين است كه تو بايد در شب تاريك خفقان و فشار، طرح و نقشه‏ ات را بريزى، كه در اين موقعيت، فرصت طرح ريزى هست و آنگاه كه مهره‏ هايت را تهيّه كردى و آنها را در كادر دشمن جاى دادى مى‏توانى حركتت را شروع كنى و دشمن را از درون پوك كنى و جايش را بگيرى و مسلط شوى، در حالى كه براى هر چاله‏ اى از پيش منارش را تهيه كرده‏ اى و براى پست‏ها، آدم‏ ها را در دست دارى.
آخر مهم اين نيست كه يك ملت را در دشت ولو كنى؛ چون كسى كه پست‏ ها و موضع ‏ها را در دست دارد، اين ملت را مى‏ رماند و يا اسير مى‏ كند.
حزب بعثِ عراق را ببين. حكومت سابق شاه را در نظر بگير. تسلط صهيونيست‏ ها را بررسى كن، مى‏ بينى در تمامى اينها، پست‏ها را و موضع‏ ها را با طرحى كلى تصاحب كرده‏ اند و دشمن را از درون شكست داده‏ اند.
قلعه‏ هاى بلند را سرداران فاتح از درون فتح كرده‏ اند.
كسانى كه مهره‏ هاشان پست‏ها را نگرفته‏ اند، بر فرض تكيه بر قانون اساسى و شوراها و مجلس شورايى هم داشته باشند، به تدريج زمين مى‏ خورند؛ چون اين سه عامل، كارايى و اثرش مشروط به وجود مهره‏ هايى است كه پشتوانه‏ ى اجرايش باشند.
در جايى ديگر توضيح داده ‏ام كه كنترل حكومت‏ها از دو راه امكان دارد؛ از داخل حكومت و با عصمت رهبر و از خارج و نظارت توده.
و نظارت توده يا به وسيله‏ ى قانون اساسى و يا شوراها و يا مجلس‏ هاست و يا گذشته از اينها از طريق مهره‏ هايى است كه در تمام كادرها وارد كرده‏ اند و از طريق نظارتى است كه بر پست‏ها داشته‏ اند. مادام كه اين پست‏ها در دست نيايد، بر فرض تمامى سطح را هم تور بگيرى، تو محكوم كسانى هستى كه از قله‏ هاى مسلط مى‏توانند تو را زير رگبار بگيرند و مى‏ توانند تو را همچون كشتزارى با داس درو كنند.
مى‏ بينى كه چند نفر يهودى هنگامى كه پست‏ها را در نظر گرفتند، توانستند حتى قدرت آمريكا را به دنبال خود بكشند. و شايد اين برداشت هديه‏ ى بزرگ اقليّت بودن و در تنگنا افتادن باشد؛ چون در تنگنا و تاريكى است كه طرح‏ها ريخته مى‏ شوند و نقشه‏ ها شكل مى‏ گيرند. و اين است كه اين طرحِ يك‏ شبه بر حركتِ هزار ماهه ترجيح دارد، كه اين حركت بدون اين طرح جز خرابكارى و كندكارى و دوباره كارى، نتيجه‏ اى نخواهد داشت.
منبع: تطهير با جارى قرآن(3)


3 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


2 دیدگاه

  1. عیوضی گفت:

    همه چیز زیر سر این نقشه س

  2. TAHOORA گفت:

    نقشه داریم تا نقشه!

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها