Google+

» 10 توصيه ي تشکيلاتي شهيد بهشتي کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

10 توصيه ي تشکيلاتي شهيد بهشتي

نگارش در تاریخ شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۰، ساعت ۱۱:۰۹ ؛ بازدید: ۸۸۸ بار
دسته: مهندسی‌تشکیلات

آن چه  مي آيد،10 توصيه ي شهيد بزرگوار آیت الله دکتر بهشتی است که حدود 30 سال پيش در جمع انجمن هاي اسلامي سازمان بهزيستي بيان شده؛ اما انگار حرف هايي است که در امسال براي ما گفته است…

برادرها و خواهرهايي که بار سنگين مسئوليت ها را بر دوش داريد و چشم ها در انتظار نتايج تلاش هاي به هم پيوسته ي شماست، خوش آمديد! شماها در اقليت هستيد و ديگر نمي خواهيم تعارف بکنيم که اقليت نيستيم. شما اقليت مؤمن مي خواهيد چه کار کنيد؟ نظر ماها اين است که شما يک اقليتي باشيد که تکيه کنيد بر:

 1-ايمان هرچه قوي تر به آرمان تان و به کارتان؛

نگذاريد اين ايمان در شماها خداي ناکرده پژمرده و ضعيف شود .اين ايمان بايد روز به روز تقويت گردد.

2-برنامه هاي عملي اي که درآن ،تفوق و برتري کارکرد ساختار اسلامي و نيروهاي مؤمن به چشم بخورد؛

بايد به گونه اي باشد که خواهر مسلمان و برادر مسلمان ما که از يک هم سن و همکلاسي و هم رتبه ي غيرمسلمانش در مقام عمل ديني صالح تر است، در مقام عمل اجتماعي نيز سودمندتر باشد.اگر عمل شما به حال مردم سودمند واقع شود،ماندني خواهيد بود. اين بيان قرآن است .«فاما الزبد فيذهب جفاء واما ما ينفع الناس فيمکث في الارض»؛[کفر مي رود و آن چه براي انسان سودمند است مي ماند.رعد/آيه 17] سودمندي بيشتر ما باعث پيروزي ماست. به همين جهت در خودسازي فردي و جمعي انجمن هايتان بايد طوري برنامه ريزي کنيد که در صحنه خدمت به مردم بدرخشيد؛ نه براي تعريف مردم بلکه براي خدا.
3-ارتباط خود را قوي کنيد؛

وقتي يک عده در اقليت هستند، بايد بکوشند تا به کمک ارتباطات گسترده، يک جمع بزرگتر شوند.وقتي که همه يک جا جمع هستيد، احساس دلگرمي و قدرت بيشتر مي کنيد.
4-جذب عناصر جديد؛

گاهي دافعه خيلي قوي است اما جاذبه چندان قوي نيست. مسلمان، هم دافعه دارد و هم جاذبه.
شما بايد جاذبه تان زياد باشد، بايد کلامتان و رفتارتان چنان باشد که اطرافيانتان را يکي يکي جذب کنيد.اصلاً بايد برنامه داشته باشيد براي جذب آنها. مبادا فکر کنيد که اينهايي که با ما مخالف هستند ديگر کارشان خراب است و درست شدني نيستند. خير، انسان تغيير مي کند.خيلي ها آدم هاي خوبي هستند، مي لغزند و بد مي شوند. خيلي ها آدم هاي بدي هستند و در اثر ارشاد و معاشرت خوب مي شوند. تعاليم اسلام يادتان نرود. اسلام مي گويد تا آخرين لحظات حيات، در توبه باز است.
5-انضباط؛

هرکار دسته جمعي اي که انجام مي دهيد بايد همراه باشد با انضباط تشکيلاتي. بچه مسلمان ها به انضباط مقدار کمي بها مي دهند.بايد يک مقدار به انضباط بيشتر بها بدهيم.اما نظم فرعوني نه؛ زيرا نظم گاهي فرعوني و طاغوتي است. نظم ما بايد الهي، سازنده و نوراني باشد.
6-شناسايي و کشف استعدادها؛

کشف عناصر مدير و مفيد که بتوانند پستهاي کليدي و موثر را با لياقت اداره کنند. گاه ما يک فرد متدين و خوبي را مي گذاريم رأس کاري ولي چون توانايي اش ضعيف است ،اثر بدي مي گذارد. شما بايد مديرهاي مومن و متعهد 10 سال آينده را هم کشف کنيد و هم بسازيد.
7-معلوماتتان را ببريد بالا با مطالعات اسلامي، مطالعاتتان بايد اسلامي باشد؛ فني هم بايد باشد.

هرکدام از شما وظيفه ي شرعي تان است که در هفته يک مقدار روي رشته خاص خودتان مطالعه ي فني کنيد،طوري که کارداني و کارايي فني شما رو به افزايش پيگير و مستمر باشد.
8-شيوه هاي صحيح برخورد با دشمن و مخالف را ياد بگيريد؛

گاهي برادرها و خواهرها با جريانهاي مختلف مي خواهند برخورد کوبنده داشته باشند اما طرز برخورد آنها طوري است که در جامعه محکوم مي شوند. شيوه هاي برخورد بايد صحيح باشد. بايد درباره اين شيوه هاي برخورد بنشينيد و تبادل نظر کنيد.
9-انتقاد از خويشتن؛

آيا هيچ وقت دور هم جمع مي شويد بگوييد اين يک هفته نقايص و عيب کارم اين بود. اين کار را مي کنيد يا خير؟ خوب،شروع کنيد!هيچ اشکالي ندارد.«المؤمن مرآت المؤمن» يعني چه؟ برادر و خواهر مسلمان بايد آينه ي يکديگر باشند.آينه يکي از کارهايش اين است که عيب هاي آدم را مي گويد، بنابراين هر هفته اي ، دو هفته اي، يک ساعت دور هم بنشينيم با روي باز و گشاده رويي هرکسي اول عيب هاي خودش را بگويد بعد آنهايي که جا مي ماند ديگران بگويند، بعد هم عيب جمعمان را بگوييم.
10-اميد کامل به آينده؛

هيچ مسلماني حق يأس و نااميدي ندارد. آدمهايي که ايمان به خدا ندارند آنهايي هستند که از گشايش آفريني خدا در تنگناها مايوس مي شوند. انسانهاي مومن هميشه بايد اميدوار باشند. آنقدر قرآن و اسلام به ما تعليم مي دهد که نه با يک غوره سردي تان بشود و نه با يک مويز گرمي تان.


3 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


3 دیدگاه

 1. تفقدی محمدرضا گفت:

  بسم الله
  هر کدام از این نکات خود می تواند یک تشکیلات را جلو ببرد حال اگر همه اینها در یک تشکل جمع شود واقعا هیچ کس به گرد آن نمی رسد

 2. simorgh گفت:

  به نام خدا
  اين مطلب واقعا عاليه. تشكر از نويسنده محترم
  حيفه از اين مطلب استفاده ي بيشتري نكنيم. پيشنهاد من اينه كه در جلساتمون راجع به هركدوم هز اين قسمتها بحث كنيم و حتي اين نكات ارزنده رو بنويسيم و جايي كه هميشه جلوي چشممون باشه نصب كنيم، اين طوري هميشه از صحبتهاي ارزنده اساتيد بزرگوار بهره مند ميشيم و اينها رو مرتب به خودمون گوشزد ميكنيم.

 3. azim گفت:

  با نام و یاد خدا
  از توصیه های شهید بزرگوار بهشتی بسیار استفاده کردم.
  امیدوارم همه ی ما این توصیه ها رو سر لوحه قرار بدیم.

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها