Google+

» جور دیگر باید دید… کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


همدلی
Daniel:

جالب بود زهرا خانم تجربه خوبی داشتی


بخش آموزش تکنیکهای یک دقیقه ای
1283449196:

باسلام واآرزوی قبولی طاعات وعبادات برای شما عزیزان . راستش من کتاب دانش اموز یک دقیقه ای روتهیه کردم ومطالعه کردم و کتاب خیلی خیلی خوبی بود...من دوهفته دیگه کنکوردارم ومیخاستم اگه میشه درمورد تکنیک تست زنی یک دقیقه ای برام...


مقالۀ 1: چرا و چگونه فکر کنیم؟
sibsorkh60:

سلام. خیلی خوشحالم. دنبال آموزش روش تفکر بودم برای یادگیری و یاددادن به نوجوانان. متشکرم از استاد. یا علی.


دانلود نرم‌افزار مایندمپر (MindMapper)
مهدیان حسن:

دوستان نسخه جدیدتر نرم افزار مایندمپر ورژن 2012 همراه با کرک آن آمده است. ان‌شاءالله بزودی در همین صفحه قرار می گیرد.


نمونه تمرینهای دورۀ نقشه های ذهنی دانش آموزان
zahra.k.h:

طرح شماره ٥ بسیار عالیه


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
jafari.f:

سلام درمورد طرح قدر چرا هیچ توضیحی تو سایت نیست ؟


کارگاه چشم انداز نویسی , مدیریت زمان و هدف گذاری
Aftab8:

خیر


کارگاه مقدماتی مهارتهای مطالعه و تند خوانی
Fatemesiyadati:

سلام استاد انصاری زاده فرموده بودند نتایج آزمونvakرا در سایت خواهید گذاشت اینجانب مطلبی در این باره پیدا نمی کنم لطفا راهنمایی کنید سپاس ??


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

جور دیگر باید دید…

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴، ساعت ۱۹:۰۳ ؛ بازدید: ۶۲۵ بار
دسته: مهارت‌های زندگی » مهارت‌های زوجین در زندگی مشترک

وقتی دیوار اعتماد همسران فرو می ریزد

جور دیگر باید دید…

صدای تلفن بلند شد؛ مرتضی گوشی را برداشت و به اتاق رفت. هانیه سراسر وجودش آتش گرفت. هر چه تلاش کرد نتوانست کوه آتشفشان درونش را خاموش کند. سراسیمه به سمت اتاق دوید و با عصبانیت در را گشود؛ مرتضی با دیدن چهره برافروخته هانیه ناخودآگاه گوشی را قطع کرد و نگران پرسید؛ اتفاقی افتاده هانی جان؟

هانیه دیگر حرفهای او ار نمی شنید؛ تنها ندای درونش را می شنید که فریاد می زد و آتش دلش را بیشتر می کرد.

گوشی را از دست مرتضی گرفت و بادستان لرزان تکرار شماره را زد؛ چقدر زمان طولانی گذشت. گویی ایستاده بود…

گوشی برداشته شد! صدای مادر هانیه بود که بی مقدمه گفت:« مادر! مرتضی تمام مهمانها را برای تولد هانیه دعوت کردم. تو نگران چیزی نباش، به کارت برس؛ می دونم این روزا توی ادره خیلی سرت شلوغه از اینکه به فکر همسرت هستی می خوای غافلگیرش کنی ازت متشکرم»

دستان هانیه دیگر توان نگه داشتن گوشی را نداشت. گویی سنگینی بار جهانی را بر دوش می کشید.

مرتضی آرام از اتاق بیرون رفت و هانیه هزار بار بی صدا شکست…

خانه بی اعتماد مثل هوای بی اکسیژن است.

شاید شما هم این نکته را قبول داشته باشید که زندگی بدون اعتماد، درست مثل هوای بی اکسیژن است که می تواند آدم را خفه کند!

بی اعتمادی همسران 2

بیشتر آقایان معتقدند بی اعتمادی بیشتر در خانمها دیده می شود و دلیل آن هم حس کنجکاوی زیاد و یا مشغله کم خانم ها می دانند که منجر به داستان سرایی های غیر واقعی در ذهنشان برای مسائل مختلف می شود. غافل از این که بی توجهی به فعالیت های ساده روزمره چه میزان می تواند دیوار اعتماد میان آن ها و همسرانشان را فرو بریزد. در واقع آن چه که از چشمان چنین آقایانی دور می ماند این است که با کارهای ساده تلاش کنند تا اعتماد همسران خود را جلب کنند و در مقابل با کارهای ساده اعتماد آن ها را از بین نبرند. برای مثال قفل گذاشتن بی مورد بر روی انواع کیف های دستی و تلفن همراه و مسائل شخصی از همان کارهای ساده است که با بیان توضیحی مختصر در مورد علت قفل گذاری می توان از وقوع بی اعتمادی در همسر جلوگیری کرد.

سید جواد میر شکار مشاور حقوقی خانواده در ارتباط با بی اعتمادی در زندگی مشترک چنین می گوید: بی اعتمادی بزرگترین آفت زندگی مشترک است. بهتر است همسران جوان قانون های اعتماد به یکدیگر را بشناسند و برای عملی کردن آنها در زندگی مشترک دست به کار شوند.

برای این که همسرتان به شما اعتماد داشته باشد نباید کار خارق العاده ای انجام دهید. نخستین و مهم ترین قدم، جدی گرفتن وعده های کوچک است. لازم نیست به هر خواسته ای جواب مثبت دهید. تنها چیزهایی را بپذیرید که توان انجام دادن شان را دارید و هرگز قولی ندهید که نتوانید انجام دهیدو

هرگز به بهانه عصبانیت یا دعواهای زناشویی، رازهای همسرتان را فاش نکنید. این یک اصل تغییر ناپذیر است؛ اعتمادی که از بین می رود، به این سادگی ها باز نمی گردد.

اعتماد یک جاده دو طرفه است؛ چرا فکر می کنید همسرتان باید به شما اعتماد کند و هیچ رازی در مقابل شما نداشته باشد؟ اما شما به بهانه این که بعضی موضوعات جزو قلمرو شخصی تان هستند یا این که گفتن آنها ارزشی ندارد، او را از جریان زندگی تان بی خبر می گذارید که در صورت با خبر شدن ایجاد شک و بدبینی می کند؟

در نظر گرفتن منافع خود و بی توجهی به خواست طرف مقابل خیلی زود اعتماد همسران را از بین خواهد برد . باید تصمیماتی بگیرید که به صلاح زندگی مشترک باشد.

در طول روز به هم پیامک یا ایمیل بزنید و نشان دهید نگران یا دلتنگ یکدیگر هستید، گرفتاری یا خستگی را بهانه نکنید.

هنگامی که اشتباهی از شما سر می زند عذرخواهی کنید. هیچ چیز بیشتر از اشتباهات نمی تواند اعتماد همسران را از بین ببرد پس عذرخواهی کنید. نترسید و به خاطر غرورتان همه چیز را خراب نکنید. البته مهم تر از عذرخواهی نشان دادن پشیمانی در رفتارتان است. مدام همسرتان را کنترل نکنید. حریم خصوصی او را بپذیرید وسعی نکنید به بهانه عشق مدام از او باج بگیرید و برای زندگی اش حد و مرز تعیین کنید.

همسران 1

اعتماد را به زور نمی توان به دست آورد.اگر همسرتان در شما این حس را ایجاد کرده است، پس دیگر نیازی به چک کردن مدام او ندارید. شما می توانید با زیرکی زندگی مشترک تان را زیر نظر بگیرید. از طرفی نباید به او این حس را بدهید که مدام تحت نظر است. اگر شما به همسرتان و زندگی مشترک تان اعتماد دارید، پس دیگر مشکلی باقی نمی ماند اما اگر احساس می کنید دور از چشم شما اتفاقاتی در حال انجام است، بهتر است مفصل و شفاف با هم صحبت کنید و تصمیمی جدی برای ادامه زندگی تان بگیرید.

نویسنده :ملیحه قشقایی

منبع:نشریه داخلی کتاب پردازان – پرستو آفاق شماره 64


1 نفر این مطلب را می پسندد.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها