Google+

» جور دیگر باید دید… کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
آدم ها  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
30380_600_800  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
همایش چگونه به فرزندان خود فکر کردن بیاموزیم؟
r...j:

سلام من توفیق نداشتم در این همایش شرکت کنم. میشه فایل صوتیشو بدست آورد؟


مقالۀ 3: تدبر مادۀ خام تفکراست
alirezahoosh:

سلام با تشکر از مطالب خوبتان


"زمان مطالعۀ خود را مدیریت کنید"
farhadtafazzoli:

سلام این مقاله محتوای خوبی داشت و توجه به چند نکته لازم به نظر می رسد. 1- به روز آوری براساس فرهنگ و تقویم کاربر ایرانی 2- ارائه نمونه


شهادت امام رضا علیه السلام تسلیت باد.
candour:

سلام.چرا ولادت حضرت پیغمبر رو نزاشتین تو گروه


آدم ها...
candour در پاسخ به mohammadmoradiph7:

اشتباه همینجاس.خوشبختانه هم کتاب هم انسان از این جهت که اصلا هیچ نوعش دور ریختنی نیس،باه هم مشترک اند پس باید به نیاز خودما از اونها استفاده کنیم حالا چه انسان چه کتاب


آدم ها...
candour:

بعضی از کتابها هم فقط یکبار نوشته میشن و یکبار هم یه دونه چاپ میشن ولی اصلا خونده نمیشن بعدا میفهمیم که ...


پشت در تاخیر!
candour:

خیلی عالی بود.ولی نسبت به وقت از دست داده تجربه کمی کسب کردین.ولی بازم عالی بود


سمینار نقشه های ذهنی و کاربرد آن در حل مسأله های زندگی
تحلیلگر:

ممنون میشوم در زمینه نقشه های ذهنی، آموزشهایی را روی سایت قرار دهید.


کارگاه هنرقصه گویی خلاق
تحلیلگر:

بسیار عالی، تشکر از اطلاع رسانی شما


استراحت
حميد رضا فرامرزي:

نوشته بود روزي همسر شهيد چمران ،‌به شهيد ميگه شما انقدر كار مي كنيد و در رفت و آمد هستيد ،‌ خسته ميشين ،‌كمي هم استراحت كنيد ... دكتر در جواب ميگه آرامش يك شمع در سوختنش و نور دادنش است ، تو...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

جور دیگر باید دید…

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴، ساعت ۱۹:۰۳ ؛ بازدید: 387 بار
دسته: مهارت‌های زندگی » مهارت‌های زوجین در زندگی مشترک

وقتی دیوار اعتماد همسران فرو می ریزد

جور دیگر باید دید…

صدای تلفن بلند شد؛ مرتضی گوشی را برداشت و به اتاق رفت. هانیه سراسر وجودش آتش گرفت. هر چه تلاش کرد نتوانست کوه آتشفشان درونش را خاموش کند. سراسیمه به سمت اتاق دوید و با عصبانیت در را گشود؛ مرتضی با دیدن چهره برافروخته هانیه ناخودآگاه گوشی را قطع کرد و نگران پرسید؛ اتفاقی افتاده هانی جان؟

هانیه دیگر حرفهای او ار نمی شنید؛ تنها ندای درونش را می شنید که فریاد می زد و آتش دلش را بیشتر می کرد.

گوشی را از دست مرتضی گرفت و بادستان لرزان تکرار شماره را زد؛ چقدر زمان طولانی گذشت. گویی ایستاده بود…

گوشی برداشته شد! صدای مادر هانیه بود که بی مقدمه گفت:« مادر! مرتضی تمام مهمانها را برای تولد هانیه دعوت کردم. تو نگران چیزی نباش، به کارت برس؛ می دونم این روزا توی ادره خیلی سرت شلوغه از اینکه به فکر همسرت هستی می خوای غافلگیرش کنی ازت متشکرم»

دستان هانیه دیگر توان نگه داشتن گوشی را نداشت. گویی سنگینی بار جهانی را بر دوش می کشید.

مرتضی آرام از اتاق بیرون رفت و هانیه هزار بار بی صدا شکست…

خانه بی اعتماد مثل هوای بی اکسیژن است.

شاید شما هم این نکته را قبول داشته باشید که زندگی بدون اعتماد، درست مثل هوای بی اکسیژن است که می تواند آدم را خفه کند!

بی اعتمادی همسران 2

بیشتر آقایان معتقدند بی اعتمادی بیشتر در خانمها دیده می شود و دلیل آن هم حس کنجکاوی زیاد و یا مشغله کم خانم ها می دانند که منجر به داستان سرایی های غیر واقعی در ذهنشان برای مسائل مختلف می شود. غافل از این که بی توجهی به فعالیت های ساده روزمره چه میزان می تواند دیوار اعتماد میان آن ها و همسرانشان را فرو بریزد. در واقع آن چه که از چشمان چنین آقایانی دور می ماند این است که با کارهای ساده تلاش کنند تا اعتماد همسران خود را جلب کنند و در مقابل با کارهای ساده اعتماد آن ها را از بین نبرند. برای مثال قفل گذاشتن بی مورد بر روی انواع کیف های دستی و تلفن همراه و مسائل شخصی از همان کارهای ساده است که با بیان توضیحی مختصر در مورد علت قفل گذاری می توان از وقوع بی اعتمادی در همسر جلوگیری کرد.

سید جواد میر شکار مشاور حقوقی خانواده در ارتباط با بی اعتمادی در زندگی مشترک چنین می گوید: بی اعتمادی بزرگترین آفت زندگی مشترک است. بهتر است همسران جوان قانون های اعتماد به یکدیگر را بشناسند و برای عملی کردن آنها در زندگی مشترک دست به کار شوند.

برای این که همسرتان به شما اعتماد داشته باشد نباید کار خارق العاده ای انجام دهید. نخستین و مهم ترین قدم، جدی گرفتن وعده های کوچک است. لازم نیست به هر خواسته ای جواب مثبت دهید. تنها چیزهایی را بپذیرید که توان انجام دادن شان را دارید و هرگز قولی ندهید که نتوانید انجام دهیدو

هرگز به بهانه عصبانیت یا دعواهای زناشویی، رازهای همسرتان را فاش نکنید. این یک اصل تغییر ناپذیر است؛ اعتمادی که از بین می رود، به این سادگی ها باز نمی گردد.

اعتماد یک جاده دو طرفه است؛ چرا فکر می کنید همسرتان باید به شما اعتماد کند و هیچ رازی در مقابل شما نداشته باشد؟ اما شما به بهانه این که بعضی موضوعات جزو قلمرو شخصی تان هستند یا این که گفتن آنها ارزشی ندارد، او را از جریان زندگی تان بی خبر می گذارید که در صورت با خبر شدن ایجاد شک و بدبینی می کند؟

در نظر گرفتن منافع خود و بی توجهی به خواست طرف مقابل خیلی زود اعتماد همسران را از بین خواهد برد . باید تصمیماتی بگیرید که به صلاح زندگی مشترک باشد.

در طول روز به هم پیامک یا ایمیل بزنید و نشان دهید نگران یا دلتنگ یکدیگر هستید، گرفتاری یا خستگی را بهانه نکنید.

هنگامی که اشتباهی از شما سر می زند عذرخواهی کنید. هیچ چیز بیشتر از اشتباهات نمی تواند اعتماد همسران را از بین ببرد پس عذرخواهی کنید. نترسید و به خاطر غرورتان همه چیز را خراب نکنید. البته مهم تر از عذرخواهی نشان دادن پشیمانی در رفتارتان است. مدام همسرتان را کنترل نکنید. حریم خصوصی او را بپذیرید وسعی نکنید به بهانه عشق مدام از او باج بگیرید و برای زندگی اش حد و مرز تعیین کنید.

همسران 1

اعتماد را به زور نمی توان به دست آورد.اگر همسرتان در شما این حس را ایجاد کرده است، پس دیگر نیازی به چک کردن مدام او ندارید. شما می توانید با زیرکی زندگی مشترک تان را زیر نظر بگیرید. از طرفی نباید به او این حس را بدهید که مدام تحت نظر است. اگر شما به همسرتان و زندگی مشترک تان اعتماد دارید، پس دیگر مشکلی باقی نمی ماند اما اگر احساس می کنید دور از چشم شما اتفاقاتی در حال انجام است، بهتر است مفصل و شفاف با هم صحبت کنید و تصمیمی جدی برای ادامه زندگی تان بگیرید.

نویسنده :ملیحه قشقایی

منبع:نشریه داخلی کتاب پردازان – پرستو آفاق شماره ۶۴


1 نفر این مطلب را می پسندد.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها