Google+

» همسفر تا بهشت کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
آدم ها  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
30380_600_800  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
استراحت
حميد رضا فرامرزي:

نوشته بود روزي همسر شهيد چمران ،‌به شهيد ميگه شما انقدر كار مي كنيد و در رفت و آمد هستيد ،‌ خسته ميشين ،‌كمي هم استراحت كنيد ... دكتر در جواب ميگه آرامش يك شمع در سوختنش و نور دادنش است ، تو...


فایل صوتی دوره بهره وری فردی، NLP (تابستان 90) – جلسه 3
1287109292:

سلام. خیر. اگر منظور به جهت وقت اذان است باید عرض کنم که اینجا قم است و افق شرعی آن با مشهد متفاوت است. ممنون


تمرینات سرعت و تندخوانی
m.ghasemi:

باسلام در تمرینات تتند خوانی هنگامی که میگن درک معمولی من از هر خط چند کلمه بیشتر را نمیتونم بخونم اما چشمم کل متن رو میبینه وحدودا یک درک کلی با یکم از فرعیات پیدا میکنم این درسته یاباید طوری دیگه...


بخش آموزش مهارتهای مطالعه
m.ghasemi:

باسلام در تمرین تند خوانی شماره ی ۱ وقتی که استاد میگن با درک معمولی بخوانید با خط بردن طوری میخونم که از هر خط فقط چند کلمه رو درک میکنم و چشمم باسرعت دستم حرکت میکنه نه با درک اما موضوع...


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
m.ghasemi:

سلام باعرض سلام و خسته نباشید استاد معماریانی در صوت های nlpتاکید زیادی به حل تمارین میکنه که به صورت جزوه به شرکت کنندگان داده شد اگه امکانش است تمارین رو به صورت pdfیا به هر شکل دیگری در اختیارمون...


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
m.ghasemi:

باسلام و خسته نباشید خدمت شما خدمتگذاران عزیز من میخواستیم که اگر امکانش هست جزوه تمارینی را که استاد معماریانی در جلسات بهروه وری تاکید به حل انها میکند در سایت به صورت pdfیا هروشکل دیگری قرار دهید


استراحت
درانی در پاسخ به mohammadmoradiph7:

بله همینطوره تشکر از نظرتان


استراحت
mohammadmoradiph7:

آدم باید نسبت به کاری که انجام میده عشق داشته باشه... اون موقع است که از هر استراحتی براش لذت بخش تر میشه اون کار...


پیشفرضیجات
mohammadmoradiph7:

به نظرم آدم باید همیشه در روابطش پویا باشه...به نظر من هدف غایی ایجاد رابطه ی اجتماعی رسیدن به آرامش هست و وقتی این رابطه بنا به دلایلی از آدم سلب آرامش کنه لزومی به ادامه دادنش نیست!


افتتاحیه واحد خواهران کتاب پردازان
mahdi.m888:

انشالله موفق باشین


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

همسفر تا بهشت

نگارش در تاریخ یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴، ساعت ۱۸:۱۷ ؛ بازدید: 528 بار
دسته: مهارت‌های زندگی » مهارت‌های زوجین در زندگی مشترک

ده مهارت بسیار مهم در زندگی زناشویی می تواند خوشبختی یک زوج را تثبیت کند.

مدیریت زمان در کنار مدیریت رابطه ها و تصمیم گیری و توان حل مسئله می تواند زندگی یک زوج را از حالت سکون و یا تنش خارج کند.

مدیریت نگرش ها و شناخت ارزش های یکدیگر را از دیگر عوامل مهم در زندگی یک زوج است و مدیریت اقتصادی و همچنین مدیریت روابط جنسی از عوامل بسیارمهمی است که با نادیده انگاشتن آنها مشکلات بسیاری در زندگی بروز پیدا می کند.

تفاوت های بسیاری میان زنان و مردان وجود دارد که با شناخت این تفاوت ها می توان زندگی را شیرین کرد،  زنان به هنگام عبور از خیابان به دقت سمت چپ و سمت راست را نگاه می کنند و باز هم در عبور از خیابان دقت لازم را به کار می بندند؛ اما یک مرد به صورت چشمی فاصله خود با خودرو را اندازه گرفته و بدون توجه به دیگر مسائل از خیابان می گذرد نگاه جزئی نگر زنان به مسائل زندگی و نگاه کلی نگر مردان به بسیاری از امور یکی از بزرگترین تفاوت های میان این دو می باشد که در صورت توجه به این تفاوت ها و درک آنها بسیاری از مشکلات و جدال ها به پایان می رسد.

مردها بسیاری از کارهای زنانشان در خانه را جدی نمی گیرند، امردها عادت دارند تا به سرعت در مسائل تصمیم گیری کرده و به همان سرعت نیز کار را انجام دهند و اما زنان قدرت تصمیم گیری سریع را ندارند و در صورتی که مرد به یکباره بگوید آماده شویم تا به مسافرت برویم او گویی کوهی از غم در سینه اش می نشیند.

یک مرد برای خرید یک جفت کفش مانند خرید یک عدد نان عمل می کند، مردان به راحتی برای خرید نیاز خود به فروشگاه رفته و خرید خود را انجام می دهند وحتی گاهی به جایی یک جفت کفش، دو جفت می خرند تا دوباره وقت برای خرید نگذارند.

اما یک زن هنگامی که می خواهد کفش بخرد درابتدا غم اینکه باید پولی را برای کفش کنار بگذارد به دل می کشد و سپس نیمی از اقوام و فامیل را از این تصمیم خود آگاه و تا هنگام خرید کفش حدود یک هفته وقت می گذارد.

این نگاه جزئی نگر زن به هیچ عنوان عیب او به شمار نمی رود، اگر زن چنین نگاه جزئی نگری به مسائل نداشته باشد توان تربیت فرزند را نخواهد داشت زیرا تربیت یک کودک، کاری بسیار جزئی و طاقت فرساست.

زنان بسیار در هماهنگ کردن دو نیمکره مغز خود توانا هستند به شکلی چهار برابر بیشتر از مردان در درک حواس خود توانایی دارند.

قدرت دید ۱۸۰ درجه ای زنان و همچنین قدرت تخیل بالایی این جنسیت از عمده تفاوت های آنها در زیاد حرف زدن و فهم موضوعات مختلف شده است،خانم ها در نقشه ریزی بسیار توانا هستند و می توانند در یک لحظه درک چند کار به صورت همزمان را داشته باشند اما یک مرد تنها با نیمکره چپ خود زندگی می کند و این یعنی اینکه یک مرد با فکر خود احساس می کند اما یک زن با احساسش فکر می کند.

هیچ گاه یک مرد و یک زن نمی توانند جایگاه یکدیگر را اقتباس کنند ،اینکه زنان می خواهند جای مدیر اصلی خانواده را که یک مرد است بگیرند اشتباه بزرگی است؛ زیرا ذاتاً مرد خشن و برای مدیریت آفریده شده و زن لطیف، وابسته و برای تکیه کردن شکل گرفته است.

 

هنگام غذا خوردن بر سر سفره آنچه که تفاوت انسان و حیوان را نشان می دهد شاکر بودن از خداوند و کسی است که غذا را برای یک مرد آماده کرده است چه زیباست که مرد قبل ازشروع غذا خوردن از همسر خود تشکر و با نام خدا شروع کند و سپس در حین غذا خوردن به همسر خود نگاه و باچشمهایش او را مورد ستایش قرار دهد.

زن مظهر جمال خداوند و مرد مظهر جلال است اگر وظایف خود را آنگونه که اسلام در خصوص شرایط یک زن و یک مرد در کنار هم براساس سنت الهی نوشته است، عمل کنیم مطمئن باشید هیچ زن و مردی یکدیگر را تحمل نخواهند کرد، بلکه به یکدیگر افتخار و زندگی شیرینی خواهند داشت.

 

 

خلاصه ای از صحبت های استاد معماریانی

در جلسه همسفر تا بهشت

ازدواج

 

 

 

 


3 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها