Google+

» همسفر تا بهشت کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
آدم ها  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
30380_600_800  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
همایش چگونه به فرزندان خود فکر کردن بیاموزیم؟
r...j:

سلام من توفیق نداشتم در این همایش شرکت کنم. میشه فایل صوتیشو بدست آورد؟


مقالۀ 3: تدبر مادۀ خام تفکراست
alirezahoosh:

سلام با تشکر از مطالب خوبتان


"زمان مطالعۀ خود را مدیریت کنید"
farhadtafazzoli:

سلام این مقاله محتوای خوبی داشت و توجه به چند نکته لازم به نظر می رسد. 1- به روز آوری براساس فرهنگ و تقویم کاربر ایرانی 2- ارائه نمونه


شهادت امام رضا علیه السلام تسلیت باد.
candour:

سلام.چرا ولادت حضرت پیغمبر رو نزاشتین تو گروه


آدم ها...
candour در پاسخ به mohammadmoradiph7:

اشتباه همینجاس.خوشبختانه هم کتاب هم انسان از این جهت که اصلا هیچ نوعش دور ریختنی نیس،باه هم مشترک اند پس باید به نیاز خودما از اونها استفاده کنیم حالا چه انسان چه کتاب


آدم ها...
candour:

بعضی از کتابها هم فقط یکبار نوشته میشن و یکبار هم یه دونه چاپ میشن ولی اصلا خونده نمیشن بعدا میفهمیم که ...


پشت در تاخیر!
candour:

خیلی عالی بود.ولی نسبت به وقت از دست داده تجربه کمی کسب کردین.ولی بازم عالی بود


سمینار نقشه های ذهنی و کاربرد آن در حل مسأله های زندگی
تحلیلگر:

ممنون میشوم در زمینه نقشه های ذهنی، آموزشهایی را روی سایت قرار دهید.


کارگاه هنرقصه گویی خلاق
تحلیلگر:

بسیار عالی، تشکر از اطلاع رسانی شما


استراحت
حميد رضا فرامرزي:

نوشته بود روزي همسر شهيد چمران ،‌به شهيد ميگه شما انقدر كار مي كنيد و در رفت و آمد هستيد ،‌ خسته ميشين ،‌كمي هم استراحت كنيد ... دكتر در جواب ميگه آرامش يك شمع در سوختنش و نور دادنش است ، تو...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

همسفر تا بهشت

نگارش در تاریخ یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴، ساعت ۱۸:۱۷ ؛ بازدید: 606 بار
دسته: مهارت‌های زندگی » مهارت‌های زوجین در زندگی مشترک

ده مهارت بسیار مهم در زندگی زناشویی می تواند خوشبختی یک زوج را تثبیت کند.

مدیریت زمان در کنار مدیریت رابطه ها و تصمیم گیری و توان حل مسئله می تواند زندگی یک زوج را از حالت سکون و یا تنش خارج کند.

مدیریت نگرش ها و شناخت ارزش های یکدیگر را از دیگر عوامل مهم در زندگی یک زوج است و مدیریت اقتصادی و همچنین مدیریت روابط جنسی از عوامل بسیارمهمی است که با نادیده انگاشتن آنها مشکلات بسیاری در زندگی بروز پیدا می کند.

تفاوت های بسیاری میان زنان و مردان وجود دارد که با شناخت این تفاوت ها می توان زندگی را شیرین کرد،  زنان به هنگام عبور از خیابان به دقت سمت چپ و سمت راست را نگاه می کنند و باز هم در عبور از خیابان دقت لازم را به کار می بندند؛ اما یک مرد به صورت چشمی فاصله خود با خودرو را اندازه گرفته و بدون توجه به دیگر مسائل از خیابان می گذرد نگاه جزئی نگر زنان به مسائل زندگی و نگاه کلی نگر مردان به بسیاری از امور یکی از بزرگترین تفاوت های میان این دو می باشد که در صورت توجه به این تفاوت ها و درک آنها بسیاری از مشکلات و جدال ها به پایان می رسد.

مردها بسیاری از کارهای زنانشان در خانه را جدی نمی گیرند، امردها عادت دارند تا به سرعت در مسائل تصمیم گیری کرده و به همان سرعت نیز کار را انجام دهند و اما زنان قدرت تصمیم گیری سریع را ندارند و در صورتی که مرد به یکباره بگوید آماده شویم تا به مسافرت برویم او گویی کوهی از غم در سینه اش می نشیند.

یک مرد برای خرید یک جفت کفش مانند خرید یک عدد نان عمل می کند، مردان به راحتی برای خرید نیاز خود به فروشگاه رفته و خرید خود را انجام می دهند وحتی گاهی به جایی یک جفت کفش، دو جفت می خرند تا دوباره وقت برای خرید نگذارند.

اما یک زن هنگامی که می خواهد کفش بخرد درابتدا غم اینکه باید پولی را برای کفش کنار بگذارد به دل می کشد و سپس نیمی از اقوام و فامیل را از این تصمیم خود آگاه و تا هنگام خرید کفش حدود یک هفته وقت می گذارد.

این نگاه جزئی نگر زن به هیچ عنوان عیب او به شمار نمی رود، اگر زن چنین نگاه جزئی نگری به مسائل نداشته باشد توان تربیت فرزند را نخواهد داشت زیرا تربیت یک کودک، کاری بسیار جزئی و طاقت فرساست.

زنان بسیار در هماهنگ کردن دو نیمکره مغز خود توانا هستند به شکلی چهار برابر بیشتر از مردان در درک حواس خود توانایی دارند.

قدرت دید ۱۸۰ درجه ای زنان و همچنین قدرت تخیل بالایی این جنسیت از عمده تفاوت های آنها در زیاد حرف زدن و فهم موضوعات مختلف شده است،خانم ها در نقشه ریزی بسیار توانا هستند و می توانند در یک لحظه درک چند کار به صورت همزمان را داشته باشند اما یک مرد تنها با نیمکره چپ خود زندگی می کند و این یعنی اینکه یک مرد با فکر خود احساس می کند اما یک زن با احساسش فکر می کند.

هیچ گاه یک مرد و یک زن نمی توانند جایگاه یکدیگر را اقتباس کنند ،اینکه زنان می خواهند جای مدیر اصلی خانواده را که یک مرد است بگیرند اشتباه بزرگی است؛ زیرا ذاتاً مرد خشن و برای مدیریت آفریده شده و زن لطیف، وابسته و برای تکیه کردن شکل گرفته است.

 

هنگام غذا خوردن بر سر سفره آنچه که تفاوت انسان و حیوان را نشان می دهد شاکر بودن از خداوند و کسی است که غذا را برای یک مرد آماده کرده است چه زیباست که مرد قبل ازشروع غذا خوردن از همسر خود تشکر و با نام خدا شروع کند و سپس در حین غذا خوردن به همسر خود نگاه و باچشمهایش او را مورد ستایش قرار دهد.

زن مظهر جمال خداوند و مرد مظهر جلال است اگر وظایف خود را آنگونه که اسلام در خصوص شرایط یک زن و یک مرد در کنار هم براساس سنت الهی نوشته است، عمل کنیم مطمئن باشید هیچ زن و مردی یکدیگر را تحمل نخواهند کرد، بلکه به یکدیگر افتخار و زندگی شیرینی خواهند داشت.

 

 

خلاصه ای از صحبت های استاد معماریانی

در جلسه همسفر تا بهشت

ازدواج

 

 

 

 


3 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها