Google+

» تا نیایی گره از کار بشر وا نشود … کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
آدم ها  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
30380_600_800  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
استراحت
حميد رضا فرامرزي:

نوشته بود روزي همسر شهيد چمران ،‌به شهيد ميگه شما انقدر كار مي كنيد و در رفت و آمد هستيد ،‌ خسته ميشين ،‌كمي هم استراحت كنيد ... دكتر در جواب ميگه آرامش يك شمع در سوختنش و نور دادنش است ، تو...


فایل صوتی دوره بهره وری فردی، NLP (تابستان 90) – جلسه 3
1287109292:

سلام. خیر. اگر منظور به جهت وقت اذان است باید عرض کنم که اینجا قم است و افق شرعی آن با مشهد متفاوت است. ممنون


تمرینات سرعت و تندخوانی
m.ghasemi:

باسلام در تمرینات تتند خوانی هنگامی که میگن درک معمولی من از هر خط چند کلمه بیشتر را نمیتونم بخونم اما چشمم کل متن رو میبینه وحدودا یک درک کلی با یکم از فرعیات پیدا میکنم این درسته یاباید طوری دیگه...


بخش آموزش مهارتهای مطالعه
m.ghasemi:

باسلام در تمرین تند خوانی شماره ی ۱ وقتی که استاد میگن با درک معمولی بخوانید با خط بردن طوری میخونم که از هر خط فقط چند کلمه رو درک میکنم و چشمم باسرعت دستم حرکت میکنه نه با درک اما موضوع...


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
m.ghasemi:

سلام باعرض سلام و خسته نباشید استاد معماریانی در صوت های nlpتاکید زیادی به حل تمارین میکنه که به صورت جزوه به شرکت کنندگان داده شد اگه امکانش است تمارین رو به صورت pdfیا به هر شکل دیگری در اختیارمون...


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
m.ghasemi:

باسلام و خسته نباشید خدمت شما خدمتگذاران عزیز من میخواستیم که اگر امکانش هست جزوه تمارینی را که استاد معماریانی در جلسات بهروه وری تاکید به حل انها میکند در سایت به صورت pdfیا هروشکل دیگری قرار دهید


استراحت
درانی در پاسخ به mohammadmoradiph7:

بله همینطوره تشکر از نظرتان


استراحت
mohammadmoradiph7:

آدم باید نسبت به کاری که انجام میده عشق داشته باشه... اون موقع است که از هر استراحتی براش لذت بخش تر میشه اون کار...


پیشفرضیجات
mohammadmoradiph7:

به نظرم آدم باید همیشه در روابطش پویا باشه...به نظر من هدف غایی ایجاد رابطه ی اجتماعی رسیدن به آرامش هست و وقتی این رابطه بنا به دلایلی از آدم سلب آرامش کنه لزومی به ادامه دادنش نیست!


افتتاحیه واحد خواهران کتاب پردازان
mahdi.m888:

انشالله موفق باشین


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

تا نیایی گره از کار بشر وا نشود …

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۳۶ ؛ بازدید: 228 بار
دسته: فرهنگی » مناسبت ها

 

تا نیای گره از کار بشر وا نشود

درد ما جز به ظهور تو مداوا نشود

مولای عزیز و مهربانم، مهدی فاطمه:

ناآگاهی و باور نداشتن غربت شما، اولین وجه غفلت من بوده است. دوست داشتم از همان اول، اذان عشق شما را در گوشم زمزمه کرده بودند.

ای کاش مهد کودکم مهد آشنایی با تو بود. ای کاش در کلاس اول دبستان، آموزگارم الفبای عشق تو را برایم می خواند و نام زیبای شما را سرمشق دقترچه تکلیفم قرار میداد.

در دوران راهنمایی هیچ کس مرا به خیمۀ سبز شما راهنمایی نکرد. در کلاس تاریخ، کسی مرا با تاریخ غیبت و تنهائی شما آشنا نساخت. دریغ که در کلاس ابیات، آداب ادب ورزی به ساحت قدس شما را گوشزد نکردند.

بیشتر موضوع انشاء من این بود که “علم بهتر است یا ثروت  ” و من نوشتم “ثروت “؛ اما کمی بزرگتر که شدم نوشتم”علم “؛ حال که دنیای علم و ثروت را امروز می بینم به این نتیجه رسیدم که بدون شما نه علم خوب است نه ثروت!

در دبیرستان، قطب شمال و جنوب جغرافیا، قطب مثبت و منفی آهنربا و خواص آن را شناختم، اما نیاموختم که قطب عالم امکان تنها تو هستی. در زنگ شیمی، وقتی سخن از چرخش الکترون ها به دور هسته اتم به میان آمد، اشارتی کافی بود که من بفهمم تمام عالم هستی گرد وجود شریف شما می چرخد.

ای کاش در کنار انواع فرمول های پیچیده ریاضی، فیزیک، شیمی و خیلی فرمول های دیگر، فرمول ساده ارتباط با شما را نیز به من یاد میدادند.

از فضای نیمه بستۀ مدرسه، وارد فضای باز دانشگاه شدم، در آنجا وضع از این هم اسفبارتر بود. پرچمی به نام شما برافراشته نبود، کسی به سوی شما دعوت نمیکرد.

حال به این واقعیت رسیدم که خوشبختی و سعادت را تنها با حضور شما می توان درک کرد و دنیای امروز با تمام تکنولوژی و پیشرفتی که دارد بدون شما معنایی ندارد.

با شما عهد می بندم که نمازم را بی دعا برای سلامتی و تعجیل در ظهور شما تمام نکنم و برای این مدعا، سجاده ام را به شهادت می گیرم.

ای آقای مهربانی ها و ای کانون محبت….  شما را قسم در این روز عزیز روزی که به نام تاج گذاری شما نام نهاده شده؛ تنهایم، دستم را بگیر ….

یادمان هست اگر غم داریم             یوسف فاطمه را کم داریم


3 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها