Google+

» تا نیایی گره از کار بشر وا نشود … کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
آدم ها  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
30380_600_800  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
همایش چگونه به فرزندان خود فکر کردن بیاموزیم؟
r...j:

سلام من توفیق نداشتم در این همایش شرکت کنم. میشه فایل صوتیشو بدست آورد؟


مقالۀ 3: تدبر مادۀ خام تفکراست
alirezahoosh:

سلام با تشکر از مطالب خوبتان


"زمان مطالعۀ خود را مدیریت کنید"
farhadtafazzoli:

سلام این مقاله محتوای خوبی داشت و توجه به چند نکته لازم به نظر می رسد. 1- به روز آوری براساس فرهنگ و تقویم کاربر ایرانی 2- ارائه نمونه


شهادت امام رضا علیه السلام تسلیت باد.
candour:

سلام.چرا ولادت حضرت پیغمبر رو نزاشتین تو گروه


آدم ها...
candour در پاسخ به mohammadmoradiph7:

اشتباه همینجاس.خوشبختانه هم کتاب هم انسان از این جهت که اصلا هیچ نوعش دور ریختنی نیس،باه هم مشترک اند پس باید به نیاز خودما از اونها استفاده کنیم حالا چه انسان چه کتاب


آدم ها...
candour:

بعضی از کتابها هم فقط یکبار نوشته میشن و یکبار هم یه دونه چاپ میشن ولی اصلا خونده نمیشن بعدا میفهمیم که ...


پشت در تاخیر!
candour:

خیلی عالی بود.ولی نسبت به وقت از دست داده تجربه کمی کسب کردین.ولی بازم عالی بود


سمینار نقشه های ذهنی و کاربرد آن در حل مسأله های زندگی
تحلیلگر:

ممنون میشوم در زمینه نقشه های ذهنی، آموزشهایی را روی سایت قرار دهید.


کارگاه هنرقصه گویی خلاق
تحلیلگر:

بسیار عالی، تشکر از اطلاع رسانی شما


استراحت
حميد رضا فرامرزي:

نوشته بود روزي همسر شهيد چمران ،‌به شهيد ميگه شما انقدر كار مي كنيد و در رفت و آمد هستيد ،‌ خسته ميشين ،‌كمي هم استراحت كنيد ... دكتر در جواب ميگه آرامش يك شمع در سوختنش و نور دادنش است ، تو...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

تا نیایی گره از کار بشر وا نشود …

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۳۶ ؛ بازدید: 283 بار
دسته: فرهنگی » مناسبت ها

 

تا نیای گره از کار بشر وا نشود

درد ما جز به ظهور تو مداوا نشود

مولای عزیز و مهربانم، مهدی فاطمه:

ناآگاهی و باور نداشتن غربت شما، اولین وجه غفلت من بوده است. دوست داشتم از همان اول، اذان عشق شما را در گوشم زمزمه کرده بودند.

ای کاش مهد کودکم مهد آشنایی با تو بود. ای کاش در کلاس اول دبستان، آموزگارم الفبای عشق تو را برایم می خواند و نام زیبای شما را سرمشق دقترچه تکلیفم قرار میداد.

در دوران راهنمایی هیچ کس مرا به خیمۀ سبز شما راهنمایی نکرد. در کلاس تاریخ، کسی مرا با تاریخ غیبت و تنهائی شما آشنا نساخت. دریغ که در کلاس ابیات، آداب ادب ورزی به ساحت قدس شما را گوشزد نکردند.

بیشتر موضوع انشاء من این بود که “علم بهتر است یا ثروت  ” و من نوشتم “ثروت “؛ اما کمی بزرگتر که شدم نوشتم”علم “؛ حال که دنیای علم و ثروت را امروز می بینم به این نتیجه رسیدم که بدون شما نه علم خوب است نه ثروت!

در دبیرستان، قطب شمال و جنوب جغرافیا، قطب مثبت و منفی آهنربا و خواص آن را شناختم، اما نیاموختم که قطب عالم امکان تنها تو هستی. در زنگ شیمی، وقتی سخن از چرخش الکترون ها به دور هسته اتم به میان آمد، اشارتی کافی بود که من بفهمم تمام عالم هستی گرد وجود شریف شما می چرخد.

ای کاش در کنار انواع فرمول های پیچیده ریاضی، فیزیک، شیمی و خیلی فرمول های دیگر، فرمول ساده ارتباط با شما را نیز به من یاد میدادند.

از فضای نیمه بستۀ مدرسه، وارد فضای باز دانشگاه شدم، در آنجا وضع از این هم اسفبارتر بود. پرچمی به نام شما برافراشته نبود، کسی به سوی شما دعوت نمیکرد.

حال به این واقعیت رسیدم که خوشبختی و سعادت را تنها با حضور شما می توان درک کرد و دنیای امروز با تمام تکنولوژی و پیشرفتی که دارد بدون شما معنایی ندارد.

با شما عهد می بندم که نمازم را بی دعا برای سلامتی و تعجیل در ظهور شما تمام نکنم و برای این مدعا، سجاده ام را به شهادت می گیرم.

ای آقای مهربانی ها و ای کانون محبت….  شما را قسم در این روز عزیز روزی که به نام تاج گذاری شما نام نهاده شده؛ تنهایم، دستم را بگیر ….

یادمان هست اگر غم داریم             یوسف فاطمه را کم داریم


3 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها