Google+

» تا نیایی گره از کار بشر وا نشود … کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
آدم ها  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
30380_600_800  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
دانلود نرم‌افزار مایندمپر (MindMapper)
مهدیان حسن:

دوستان نسخه جدیدتر نرم افزار مایندمپر ورژن 2012 همراه با کرک آن آمده است. ان‌شاءالله بزودی در همین صفحه قرار می گیرد.


نمونه تمرینهای دورۀ نقشه های ذهنی دانش آموزان
zahra.k.h:

طرح شماره ٥ بسیار عالیه


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
jafari.f:

سلام درمورد طرح قدر چرا هیچ توضیحی تو سایت نیست ؟


کارگاه چشم انداز نویسی , مدیریت زمان و هدف گذاری
Aftab8:

خیر


کارگاه مقدماتی مهارتهای مطالعه و تند خوانی
Fatemesiyadati:

سلام استاد انصاری زاده فرموده بودند نتایج آزمونvakرا در سایت خواهید گذاشت اینجانب مطلبی در این باره پیدا نمی کنم لطفا راهنمایی کنید سپاس ??


همایش چگونه به فرزندان خود فکر کردن بیاموزیم؟
r...j:

سلام من توفیق نداشتم در این همایش شرکت کنم. میشه فایل صوتیشو بدست آورد؟


ترویج جهادی طب ایرانی اسلامی
r...j:

?بسم الله الرّحمن الرّحیم ?تدریس حجامت ?از:استاد طالقانی ?جلسه : اول سلام علیکم. خداوند را شاکریم که بما فرصتی دست داد تا درخصوص روش درمانی وپیشگیری حجامت در خدمت شما عزیزان باشیم. ?علم طب سنتی ایرانی اسلامی علمی مبتنی بر...


مقالۀ 3: تدبر مادۀ خام تفکراست
alirezahoosh:

سلام با تشکر از مطالب خوبتان


"زمان مطالعۀ خود را مدیریت کنید"
farhadtafazzoli:

سلام این مقاله محتوای خوبی داشت و توجه به چند نکته لازم به نظر می رسد. 1- به روز آوری براساس فرهنگ و تقویم کاربر ایرانی 2- ارائه نمونه


شهادت امام رضا علیه السلام تسلیت باد.
candour:

سلام.چرا ولادت حضرت پیغمبر رو نزاشتین تو گروه


archive

تا نیایی گره از کار بشر وا نشود …

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۳۶ ؛ بازدید: 323 بار
دسته: فرهنگی » مناسبت ها

 

تا نیای گره از کار بشر وا نشود

درد ما جز به ظهور تو مداوا نشود

مولای عزیز و مهربانم، مهدی فاطمه:

ناآگاهی و باور نداشتن غربت شما، اولین وجه غفلت من بوده است. دوست داشتم از همان اول، اذان عشق شما را در گوشم زمزمه کرده بودند.

ای کاش مهد کودکم مهد آشنایی با تو بود. ای کاش در کلاس اول دبستان، آموزگارم الفبای عشق تو را برایم می خواند و نام زیبای شما را سرمشق دقترچه تکلیفم قرار میداد.

در دوران راهنمایی هیچ کس مرا به خیمۀ سبز شما راهنمایی نکرد. در کلاس تاریخ، کسی مرا با تاریخ غیبت و تنهائی شما آشنا نساخت. دریغ که در کلاس ابیات، آداب ادب ورزی به ساحت قدس شما را گوشزد نکردند.

بیشتر موضوع انشاء من این بود که “علم بهتر است یا ثروت  ” و من نوشتم “ثروت “؛ اما کمی بزرگتر که شدم نوشتم”علم “؛ حال که دنیای علم و ثروت را امروز می بینم به این نتیجه رسیدم که بدون شما نه علم خوب است نه ثروت!

در دبیرستان، قطب شمال و جنوب جغرافیا، قطب مثبت و منفی آهنربا و خواص آن را شناختم، اما نیاموختم که قطب عالم امکان تنها تو هستی. در زنگ شیمی، وقتی سخن از چرخش الکترون ها به دور هسته اتم به میان آمد، اشارتی کافی بود که من بفهمم تمام عالم هستی گرد وجود شریف شما می چرخد.

ای کاش در کنار انواع فرمول های پیچیده ریاضی، فیزیک، شیمی و خیلی فرمول های دیگر، فرمول ساده ارتباط با شما را نیز به من یاد میدادند.

از فضای نیمه بستۀ مدرسه، وارد فضای باز دانشگاه شدم، در آنجا وضع از این هم اسفبارتر بود. پرچمی به نام شما برافراشته نبود، کسی به سوی شما دعوت نمیکرد.

حال به این واقعیت رسیدم که خوشبختی و سعادت را تنها با حضور شما می توان درک کرد و دنیای امروز با تمام تکنولوژی و پیشرفتی که دارد بدون شما معنایی ندارد.

با شما عهد می بندم که نمازم را بی دعا برای سلامتی و تعجیل در ظهور شما تمام نکنم و برای این مدعا، سجاده ام را به شهادت می گیرم.

ای آقای مهربانی ها و ای کانون محبت….  شما را قسم در این روز عزیز روزی که به نام تاج گذاری شما نام نهاده شده؛ تنهایم، دستم را بگیر ….

یادمان هست اگر غم داریم             یوسف فاطمه را کم داریم


3 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها