Google+

» عملکرد آزمون دهی کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

عملکرد آزمون دهی

نگارش در تاریخ دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳، ساعت ۹:۵۶ ؛ بازدید: ۱,۱۰۶ بار
دسته: مهارت‌های مطالعه » مقالات مهارت‌های مطالعه

فرصتی راهکارمحور: عملکرد آزمون دهی

مولفه های یادگیری: اضطراب خود را تخفیف دهید تا به حداکثر بهره وری در آزمون دهی برسید. برای استفاده از ذخیره‌ی دانش خود می توانید از طریق ایجاد یک آمادگی قابل قبول به لحاظ ذهنی، جسمی و تحصیلی- آگاهی وارد بهترین مسیر شوید.

ترسیدن از آنچه ناشناخته است، امری طبیعی است: در فرایند آزمون دهی، آگاهی داشتن از آنچه پیش روی شماست، ترس را از شما دور می کند. قبل از اقدام، آزمون را به خوبی برانداز کنید؛ حال چگونگی بهترین استفاده از زمان خود، چگونگی طرح ریزی برای سوالات، و چگونگی پاسخ دادن به سوالات را می دانید.

میزان معینی از اضطراب، سودمند است: این امر شما را تحریک به ” انجام کاری بزرگ” می کند! اطمینان حاصل کنید که این سطوح اضطراب در هیمن میزان سودمند باقی می مانند، از این روست که آنها برای شما کارآیی دارند در غیراین صورت بر ضد شما هستند.

سعی کنید چند دقیقه زودتر به سالن امتحان برسید:  یک دسته کتاب سر جلسه آزمون با خود نیاورید. به جای آن یادداشت های کوتاه/ کارت های کوچک با خود داشته باشید تا دقایق آخر باقی مانده به آنها نگاهی گذرا داشته باشید.

بطری آب همراه خود داشته باشید: اما از جویدن (مزاحمت) شیرینی جات پرهیز کنید، آدامس جویدن و امثال آن.

قبل از آزمون چای یا قهوه ننوشید: شما که نمی خواهید وقت خود را برای رفتن به توالت هدر برود.

وقتی که کاغذ آزمون را به دست شما می دهند، ابتدای امر به جزییات معمول  وعادی توجه کنید (مشخصات و هر جای خالی دیگر مربوط به آن)، آنها را به دقت پرکنید. خود را در حالتی باثبات قرار داده و آرام و دقیق نفس بکشید.

حال ابتدای امر، با دقت آزمون را بخوانید. به سرعت، اطراف افعال یک خط بکشید. دقت کنید که از شما خواسته شده که چه چیزی انجام دهید نه اینکه کاری که خودتان می خواهید را انجام دهید.توجه کنید که آیا مواردی وجود دارند که آنها را لحاظ کنید یا خیر.

یک بررسی کلی کنید که لازم است چه تعداد سوال را پاسخ دهید. سوالاتی را که اول مجذوب آنها شده و پاسخ می دهید را علامت بگذارید. در آخر بررسی کنید آیا سوالات مهم ونمره آور را پاسخ دادید یا خیر. از پاسخ دادن به آنها اطمینان حاصل کنید.

بگذارید مقداری از زمان شما برای هر سوال اختصاص یابد. اگر از شما می خواهند به چهار سوال پاسخ دهید، اما شما بیشتر زمان را صرف یکی از آنها می کنید، و بقیه را رها می کنید، نمی توانید بیشتر از 25% نمره را بگیرید.

قبل از شروع برای پاسخ دهی خود هم برنامه ریزی کنید: اگر نکات و مطالب توضیحی دیگری برای سوالات منتخب به ذهن شما می رسند، آنها را بر روی یک کاغذ جداگانه بنویسید.

ابتدا آسان ترین سوالات را پاسخ دهید: سوالی را که پاسخ آن را از همه بهتر می دانید. این کار شما را در جریان قرار خواهد داد و به شما اعتماد به نفس می دهد. اما حواستان باشد که در حد زمان اختصاص داده شده به این سوال باقی بمانید. اغواکننده به نظر می آید که زمان بیشتری را برای آن صرف کنید، به جای اینکه آن زمان را صرف سوال دیگری کنید که پاسخ آن را می دانید و از پس آن برمی آیید یا برای سوالات مشکل، زمان کمی باقی نمی ماند.

آزمون ها بیشتر از اینکه در مورد آنچه باشند که حفظ می کنید در مورد آنچه هستند که می فهمید. این فرصتی است برای شما که نشان دهید چگونه می توانید با یک موقعیت اضطراب آور کنار بیایید و همچنان بهترین عملکرد را ارایه دهید.

هرگز وحشت نکنید، حتی اگر اولین سوال به نظر دور از ذهن بیاید. به هرحال با موردی از مواردی که در زمان درس خواندتان هدف قرار دادید، مرتبط خواهد شد. اضطراب می تواند موقعیتی خلاقیت آور و توفیق اجباری در تحرک‎آوری باشد. اما لازم است که به درستی از آن استفاده کنید. میزان معینی از آن می تواند منجر به ایجاد ظرفیتی بهتر برای ارایه‌ی اطلاعات و تثبیت آنها شود. مهم تر اینکه سر جلسه آزمون در ذهن شما جرقه ای ایجاد می کند.

سوالی را که می خواهید پاسخ دهید انتخاب کرده و بر سر انتخاب خود باقی بمانید: به این معنی که مادامی که سوالی را پاسخ می دهید، قوه‌ی ذهن خود را روی آن بگذارید. این امر بدین علت است که در حالی که شما روی یک سوال هستید، مغز شما همچنان بر روی سوالات دیگر کار نکند. در مقابل این وسوسه که سوالی را به سوال دیگر متصل کنید، مقاوت کنید، به ویژه اگر پاسخ دادن به یک سوال را تازه شروع کرده اید. به خود رنج ندهید، سوالات دیگر را نادیده گرفته و پاسخ دادن به همان یکی را ادامه دهید.

وزنه‎ی خود را بگذارید: زمان خود را صرف سوالاتی کنید که بالاترین نمره را برای شما خواهند آورد و نه سوالاتی که کمترین نمره را دربر دارند. مدیریت زمان در آزمون‎دهی برای گرفتن بهترین فواید ضروری است.

حرکت روبه‎جلو و زمان‌بندی در یک آزمون خیلی مهم است. سرعت داشتن در آزمون به معنای داشتن یک تفکر مشخص از این است که در نظر دارید چگونه از زمان خود بهره ببرید، به جای اینکه درگیر کردن و شتاب دادن به افکار و عمل نوشتن باشد. داشتن یک آمادگی خوب، کلید یک عملکرد فوق العاده است.

در امتحان ریاضیات، شروع پاسخ دهی خود و مراحل مختلف محاسبه را مشخص کنید.

Strategic Play: Examination Performance

Learning Objectives:

To harness your stress to achieve optimum performance

in the examination. To use your store of knowledge in

the best way you can by being well prepared mentally,

physically and academically.

It is natural to be afraid of the unknown. Knowing what is ahead of you in an examination takes

away much of the fear. Have the exam format well thought out beforehand. Know how to best use time during the exam, how to plan your answers, and how to answer the question you have been asked.

A certain level of stress is healthy. It gears you up for the “big performance.” Ensure you keep

your stress levels healthy so they work for you rather than against you on the day.

Arrive at the examination hall a few minutes early. Do not bring a stock of books. You can bring

a few notes / flash cards to glance over as a last minute measure.

Have bottled water, but avoid chewy (noisy) sweets, chewing gum and so on.

Avoid coffee or tea before the examination – they act as a diuretic. You don’t want to waste your examination time running to the toilet.

When you are handed your paper, attend to the routine details first. Fill in all the examination

paper details correctly. Steady yourself. Breathe quietly and deeply.

Read the paper through carefully first. Read it again.

Read each question thoroughly. Draw a ring around the verbs. Check exactly what you are being asked to do, not what you want to do. Note whether there are several issues to be considered.

Check how many questions you must answer. Mark out the questions you intend to answer.

Check if there are any compulsory questions. Make sure to answer these.

Allow a set amount of time for each question. If you are asked to answer four questions, but

spend most of the time on one, leaving out the others, you cannot get more than 25% of the marks.

If you are asked to do four questions, attempt four. You will be sure to get some marks for any

attempt, and every little helps. If you don’t attempt a question, you can get no marks at all for it.

Plan your answer before you start. If points or ideas for your other choice questions come up, you can write them on a separate page.

Do the easiest question first – the one you know best. This will get the “flow” going and give you confidence. But take care to stick to your allotted time for this question – it is very tempting to spend more time than you can afford on a question you know, leaving yourself short of time for other, more difficult questions.

Once you have completed your first (best) question, it might be useful to plan your other

questions. If you are pressed for time later on, you will not have to rush your thinking: your plan will be there for you.

Never panic, even if at first the question seems alien. It will be linked with something you have covered in your coursework. It is your job to find the link. Stress can be a creative, dynamic force, but you need to use it properly. A certain amount of stress leads to a better capacity to take in information, and retain it. More importantly, it sharpens your thinking in an examination situation, where you are under pressure to produce your best. See it as an asset, to be used at the right time. Overdo it, and it becomes debilitating.

Choose your questions and stick to your choice. The reason for this is that your brain will

continue to work on other questions while you plan any one. Resist temptation to switch to another question, particularly if you have started one. This is only a panic response. Ignore it and continue.

Pacing and timing in an exam are very important. Speed in an examination is having a very clear idea of how you intend to use your time rather than rushing your thoughts and your writing. Good preparation is the key to excellent performance: have a clear idea of how you will use your timebefore you start.

For maths questions, show the starting point and the various stages in any calculation.

GOOD LUCK!!!
پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها