Google+

» چرا آدم‌ها سرد و درون‌گرا می‌شوند؟ کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

چرا آدم‌ها سرد و درون‌گرا می‌شوند؟

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳، ساعت ۱۷:۰۶ ؛ بازدید: ۹۰۴ بار
دسته: مهارت‌های زندگی

چرا آدم‌ها سرد و درون‌گرا می‌شوند؟

از عوامل درخودفرورفتگی تقلیدکردن از روح‌های عمیق و متفکر است. این تقلیدها هنگامی که با معرفت و آموزش همراه نباشد به برداشت‌های خیال‌پردازان و رؤیایی منجر می‌شوند.

فرد درون‌گرا و سردرلاک کسی است که فقط با خودش زندگی می‌کند و کاری به کسی ندارد. اطراف ما هم این‌چنین انسان‌هایی مشاهده می‌شوند. آن‌ها با خیال خودشان خوش هستند و نیز در خیال خود رنج می‌برند. کاری به بیرون ندارند، حادثه‌های بیرون آن‌ها را گرم نمی‌کند و حرکت نمی‌دهد. اصلاً به حادثه‌ها آگاهی ندارند و رغبتی هم به آگاه‌شدن نشان نمی‌دهند.

این خودیابی معیوب و خودخواهی به خیال‌پرستی و بیگانگی می‌انجامد و به زندانی‌‌شدن در خویش و کورشدن از بیرون منجر می‌شود. در این حالت گفت‌وگوها و آگاهی‌دادن‌ها و سوزها و سازها دیگر اثری ندارد و حرکتی نمی‌آفریند و انسانی سرد و سردرلاک تحویل می‌دهد.

در این نوشته به 5 عامل اصلی سردی انسان‌ها اشاره می‌کنیم:

  1. بحران‌های اجتماعی و نیز توفیق‌نیافتن در بخش‌های مختلف زندگی در بعضی از انسان‌ها باعث می‌شود که از بیرون صدمه ببینند و پایگاه‌های بیرونی را از دست بدهند و به اصطلاح رودست بخورند. دراین‌صورت معیارهایشان نیز می‌شکند و ازبین می‌رود و برای رهایی از این بی‌پناهی به خودشان پناه می‌آورند و سعی می‌کنند غوغای بیرون خود را در دامن درون خویش بخوابانند. این‌ها از بیرون می‌برند و در خود پایگاه می‌سازند. این درون‌گرایی پس از هر بحران اجتماعی در تاریخ انسان‌ها کاملآً مشهود است همان‌طور که در سرگذشت زندگی هرکسی نیز مشاهده می‌شود. همچنین ازدست‌دادن رابطه‌ها با اطرافیان باعث درون‌گرایی می‌شود همان‌طور که بدن هنگام کمبود غذا از خود مایه می‌گذارد و آب می‌شود انسان نیز برای تأمین کمبودها و نیازهای درونی خودش به غار خود پناه می‌آورد و عرفان شرق نیز جواب‌گوی این نیاز و کمبود انسان نیست و رابطۀ او را با بیرون قطع می‌کند.
  2. در درون انسان‌ها صحنه‌ها و جریان‌هایی است زیباتر از صحنه‌های بیرون و تندتر از جریان‌های شلوغ جامعه و تاریخ، کسانی که کلید این نهان‌خانه را به‌دست می‌‌آورند و با این زبان آشنا می‌‌شوند و به این دنیا راه می‌یابند مشکل می‌توانند از زبان‌ دیگری بشنوند و دوباره به فضای این دنیا برگردند.

درون وسیع وشلوغ و زیبا برای آن‌ها که به آن‌ راه بازگردند و با زبانش آشنا شده‌اند سخت تماشایی و فریبنده و جذاب است، چنان گروهی را در کام خود فرومی‌برد که بدون توجه به دنیای بیرون و بدون درنظرگرفتن وظایف و اولویت‌های بیرونی سردرلاک خود فرو می‌برند.

  1. رودخانه های عظیم هنگامی که راهی نمی‌یابند باتلاق می‌آفرینند استعدادهای بزرگ هم وقتی جهت و مسیر مشخصی پیدا نمی‌کنند ممکن است فاجعه بار آورند و در اثر تراکم استعدادها، خیال‌ها و وسوسه‌ها،‌ امراض روانی و جنون‌های مختلف ایجاد کنند. فکرهای ممتد و بی‌حاصل، علامت نیروهایی است که رهبری نشده و راه خود را پیدا نکرده‌اند. این تراکم به درون‌گرایی و وسوسه و خیال‌پرستی منجر می‌شود که به‌نوعی او را بی‌تفاوت و سردرلاک می‌‌کند.
  2. یکی دیگر از این عوامل درخودفرورفتگی، تقلیدکردن از روح‌های عمیق و متفکر است. این تقلیدکردن‌ها هنگامی‌که با معرفت و آموزش همراه نباشند به برداشت‌های خیال‌پردازانه و رویایی منجر می‌شوند و برگ‌هایی را که هنوز ریشه‌هایشان نروییده‌اند به سر آن‌‌ها می‌چسبانند. این نوع نگاه نیز می‌تواند حالت موردنظر را در انسان ایجاد کند.
  3. محیط جغرافیایی و تغذیه و وراثت نیز تاحدودی می‌تواند چنین حالت‌هایی را در انسان سبز کند یا زمینۀ رویش و رشد این حالت را فراهم کند. به‌طورخلاصه ضربه‌های بیرون، زیبایی‌های درون، تراکم استعدادهای رهبری‌نشده، تلقین وتقلید و تربیت‌های بدون آگاهی، محیط و وراثت و تغذیه عامل‌هایی هستند که انسان را به خویش می‌خوانند و او را در خودش فرو می‌برند.

منبع: پرستوی آفاق، شمارۀ 10، حسین مسافر.


1 نفر این مطلب را می پسندد.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها