Google+

» رد اتهام قدرت طلبی در قالب دعا کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
آدم ها  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
30380_600_800  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
دانلود نرم‌افزار مایندمپر (MindMapper)
مهدیان حسن:

دوستان نسخه جدیدتر نرم افزار مایندمپر ورژن 2012 همراه با کرک آن آمده است. ان‌شاءالله بزودی در همین صفحه قرار می گیرد.


نمونه تمرینهای دورۀ نقشه های ذهنی دانش آموزان
zahra.k.h:

طرح شماره ٥ بسیار عالیه


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
jafari.f:

سلام درمورد طرح قدر چرا هیچ توضیحی تو سایت نیست ؟


کارگاه چشم انداز نویسی , مدیریت زمان و هدف گذاری
Aftab8:

خیر


کارگاه مقدماتی مهارتهای مطالعه و تند خوانی
Fatemesiyadati:

سلام استاد انصاری زاده فرموده بودند نتایج آزمونvakرا در سایت خواهید گذاشت اینجانب مطلبی در این باره پیدا نمی کنم لطفا راهنمایی کنید سپاس ??


همایش چگونه به فرزندان خود فکر کردن بیاموزیم؟
r...j:

سلام من توفیق نداشتم در این همایش شرکت کنم. میشه فایل صوتیشو بدست آورد؟


ترویج جهادی طب ایرانی اسلامی
r...j:

?بسم الله الرّحمن الرّحیم ?تدریس حجامت ?از:استاد طالقانی ?جلسه : اول سلام علیکم. خداوند را شاکریم که بما فرصتی دست داد تا درخصوص روش درمانی وپیشگیری حجامت در خدمت شما عزیزان باشیم. ?علم طب سنتی ایرانی اسلامی علمی مبتنی بر...


مقالۀ 3: تدبر مادۀ خام تفکراست
alirezahoosh:

سلام با تشکر از مطالب خوبتان


"زمان مطالعۀ خود را مدیریت کنید"
farhadtafazzoli:

سلام این مقاله محتوای خوبی داشت و توجه به چند نکته لازم به نظر می رسد. 1- به روز آوری براساس فرهنگ و تقویم کاربر ایرانی 2- ارائه نمونه


شهادت امام رضا علیه السلام تسلیت باد.
candour:

سلام.چرا ولادت حضرت پیغمبر رو نزاشتین تو گروه


archive

رد اتهام قدرت طلبی در قالب دعا

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۱۱ ؛ بازدید: 206 بار
دسته: فرهنگی » مناسبت ها

  • رد اتهام قدرت طلبی در قالب دعا

دعای حسین علیه سلام در ماجرای عاشورا برای ما آموزنده است. هنگامی که هنوز خطری به عیان او را تهدید نمیکرد، دست به دعا بلند کرد:

“اللهم انک تعلم انه لم یکن ما کان منا تنافسا فی سلطان .”

با خدا حرف میزند؛ اما خدا این پیام را به تاریخ رساند. امروز همه ی دنیایی که از اسلام نامی شنیده است، پیام این دعا را از دو لب گهربار حسین فاطمه شنیده و ابور کرده است. خدایا! تو میدانی که این حرکت ما، این سفر ما برای قدرت طلبی نبود، برای کسب جاه و مقام نبود، برای تو بود!

  • پیام داری دعا

دعاهای امام حسین علیه سلام دعای جدی است، دعای حقیقی است، اما در عین حال چیزهای دیگری هم در این دعاها هست که برای ما مهم است.

اولین درس، خود دعا کردن است. ای شیعه ی حسین بن علی علیه سلام! در همه ی احوال باید به خدا متکی باشی و از خدا بخواهی. در اوج قدرت باید در خود احساس قدرت نکنی؛ منبع لایزال قدرت را خدا بدانی و از او بطلبی؛ به سوی او دست نیاز دراز کنی. دعا کردن را ما باید یاد بگیریم. هیج حادثه یی، هیچ پیروزی، هیچ سختی نباید ما را از دعا غافل کند.

  • تبیین موقعیت امام علیه سلام به زبان دعا؛ پیامی برای تاریخ

پیام دوم در دعای حسین بن علی علیه سلام این است که موقعیت خودش را به زبان دعا برای همیشه در ذهن تاریخ باقی میگذارد. شب عاشورا یکی از آن دعاهای عمیق پر مغز حسین بن علی علیه سلام از دل و لب مبارکش صادر شد:

” اثنی علی الله احسن الثناء و احمده علی السراء و الضراء ”

بعد از حمد و ثنای الهی:

” اللهم انی احمدک علی ان اکرمتنا بالنبوه و علمتنا القران و فقهتنا فی الدین “.

پیام امام حسین علیه سلام در این کلمات است. مبادا آیندگان در تاریخ، جنگ امام حسین علیه سلام را عوضی بفهمند یا خیال کنند حسین بن علی علیه سلام دنبال قدرت بوده است، یا گمان کنند صف مقابل حسین بن علی علیه سلام هم که دم از خدا و قرآن میزد، واقعا اهل خدا و قران بوده است، این گونه نیست.

حسین بن علی علیه سلام میگوید خدایا! من تو را شکر میکنم و سپاس میگویم بر اینکه ما را به نبوت گرامی داشتی. نبوت در خاندان ما و وحی تو بر اهل بیت ما نازل شد. ما بودیم اولین کسانی که پیام آزادی انسان، برای استقرار عدل، برای به خاک مالیدن بینی ستمگران، برای نجات بشریت را گرفتیم؛ یعنی ای مردم تاریخ! امروز هم نبرد حسین علیه سلام با یزید در پی هدف های نبوت است؛ امروز هم برای حسین علیه سلام مسئله ی احیای عدل و رغم انف طواغیت و شیاطین و جباران و گسترده کردن توحید در عالم مطرح است.

” وعلمتنا القرآن “؛

به ما قرآن آموختی.

” و فقهتنا فی الدین “؛ ما را در دین خودت فقیه کردی؛ یعنی دین را به ما یاد دادی. یعنی آن کسانی که به ظاهر دین دل خوش کردند و نفهمیدند دین برای استقرار نظام الهی و عادلانه است و برای ارزش بخشیدن به انسان و برای دفع ظلم و برای کامل کردن نفوس بشری است؛ اینها اسلام را نفهمیدند و در راه این اهداف، جهاد نکردند و تلاش نکردند؛ ما فهمیدیم اسلام را.
پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها