Google+

» نشانه گیری یک دقیقه ای کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
آدم ها  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
30380_600_800  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
دانلود نرم‌افزار مایندمپر (MindMapper)
مهدیان حسن:

دوستان نسخه جدیدتر نرم افزار مایندمپر ورژن 2012 همراه با کرک آن آمده است. ان‌شاءالله بزودی در همین صفحه قرار می گیرد.


نمونه تمرینهای دورۀ نقشه های ذهنی دانش آموزان
zahra.k.h:

طرح شماره ٥ بسیار عالیه


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
jafari.f:

سلام درمورد طرح قدر چرا هیچ توضیحی تو سایت نیست ؟


کارگاه چشم انداز نویسی , مدیریت زمان و هدف گذاری
Aftab8:

خیر


کارگاه مقدماتی مهارتهای مطالعه و تند خوانی
Fatemesiyadati:

سلام استاد انصاری زاده فرموده بودند نتایج آزمونvakرا در سایت خواهید گذاشت اینجانب مطلبی در این باره پیدا نمی کنم لطفا راهنمایی کنید سپاس ??


همایش چگونه به فرزندان خود فکر کردن بیاموزیم؟
r...j:

سلام من توفیق نداشتم در این همایش شرکت کنم. میشه فایل صوتیشو بدست آورد؟


ترویج جهادی طب ایرانی اسلامی
r...j:

?بسم الله الرّحمن الرّحیم ?تدریس حجامت ?از:استاد طالقانی ?جلسه : اول سلام علیکم. خداوند را شاکریم که بما فرصتی دست داد تا درخصوص روش درمانی وپیشگیری حجامت در خدمت شما عزیزان باشیم. ?علم طب سنتی ایرانی اسلامی علمی مبتنی بر...


مقالۀ 3: تدبر مادۀ خام تفکراست
alirezahoosh:

سلام با تشکر از مطالب خوبتان


"زمان مطالعۀ خود را مدیریت کنید"
farhadtafazzoli:

سلام این مقاله محتوای خوبی داشت و توجه به چند نکته لازم به نظر می رسد. 1- به روز آوری براساس فرهنگ و تقویم کاربر ایرانی 2- ارائه نمونه


شهادت امام رضا علیه السلام تسلیت باد.
candour:

سلام.چرا ولادت حضرت پیغمبر رو نزاشتین تو گروه


archive

نشانه گیری یک دقیقه ای

نگارش در تاریخ سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ساعت ۱۳:۳۸ ؛ بازدید: 410 بار
دسته: تکنیک های یک دقیقه ای

      نشانه گیری یک دقیقه ای

 

 

 

اگر از مطالب قبلی به خاطر داشته باشید،۱دقیقه زمان مناسبی است برای ایجاد یک تغییر در تصمیم .

زمان مناسبی است برای ایجاد یک تغییر بسیار کوچک در سنجشی از رفتار هایمان در لحظه.

دریک دقیقه می توان هدف گذاری مناسبی برای اجرای کارها انجام داد.

استفاده صحیح از دقیقه ها در شبانه روز، به طور معجزه آسا ،زندگی ما را تغییر می دهد.

دلیل اصلی آن هم این است که در یک دقیقه می توان تفکر را فعال کرد .

کارهایی که بر اندیشه ورزی استوار باشد خطای کمتری دارد و اگر خطاهای رفتاری و نگرشی ما کاهش یابد قطعا نتایج بهتری را کسب خواهیم کرد.

رسالت ما این است که بدون فکر کاری را انجام ندهیم.یک دقیقه زمان بسیار مناسبی است برای تمرین تفکر. یکی از بهترین و ساده ترین کارهایی که می توان در ۱دقیقه انجام داد این است که نیت و جهت کارها را مشخص کنیم .ارزش یک عمل،فقط مربوط به حجم عمل یا شکل عمل نیست.بلکه در کنار آن و مهمتر از آن به نیتی بستگی دارد که پشتوانه ی اصلی عمل است.

در یک دقیقه می توان جهت یک عمل را به گونه ای تغییر دادکه منشأ برکات زیادی در زندگی باشد.بسیاری از کارهایی که انجام می دهیم نیت انگیزه ی ضعیفی دارد.به همین دلیل،پایدار نیست واثرات مثبت آن ،در درونمان وسعت ایجاد نمی کند. اگر می خواهیم ظرفیت روانی و وسعت روحی مان زیاد شود باید جهت کار را به سمت بی نهایت و مبدأ و منتهای خلقت تغییر دهیم.

تنها کارهایی می ماند که در جهت او باشد و نزد او سپرده شود .آنچه در نزد خداست پایدار و جاودانه است وفناپذیرنیست.در ۱دقیقه می توانیم نیت کنیم تا کارمان فقط برای رضای خدا ونشان او همراه باشد. البته پذیرفتن این نگرش به معنای این نیست که برای کارمان نتیجه وپاداش دیگری انتظار نداشته باشیم بلکه بدین معناست که انتظار نتیجه وپاداش را به عنوان اصلی ترین عامل حرکتمان در نظر نگیریم. بسیاری از اوقات اگر کاری را به درستی وبا رعایت ظرافت های لازم انجام دهیم نتایج مثبتی هم می گیریم.نیت و جهت گیری باعث می شود تا اعتبار کارمان افزایش یابد و آثار وبرکات استمرار پیدا کند.به عنوان مثال در لحظه ای که کاری را انجام می دهیم می توانیم این گونه فکر کنیم.

 

۱-خوابیدن

خدایا!برای مراقبت ازامانت هایی که تو به من ارزانی داشته ای می خوابم تا زمینه ی استراحت روحی وبدنی برایم فراهم شود.از تو می خواهم خوابم را مقدمه رشد وحرکت من قرار دهی تا اگر قرار باشد زندگی را ادامه دهم پس از بیداری،با نشاط بیشتر و انرژی فراوان تر بتوانم در مسیر بندگی تو قدم بر دارم.

۲-خوردن

خدایا !شاهد باش که فقط به خاطر تو و برای تقویت قوای جسمی و ذهنی که تو به من عنایت کرده ای می خواهم غذا یا آب بخورم و از تو می خواهم انرژی حاصل از این تغذیه را خودت بپذیری تا توفیق پیدا کنم در راه رضای تو قدم بردارم واستوارتر از قبل ومصمم تر از گذشته زندگی کنم وبه بندگانت نیز خدمت کنم.

۳-صحبت کردن و برقراری ارتباط با دیگران

خدایا شاهد باش که به عنوان انجام وظیفه ای که تو برایم مشخص کرده ای این حرف را مطرح  میکنم و این کار را انجام می دهم.می دانم که تو در این لحظه مرا می بینی ودرکم می کنی وحضورم در این لحظه بی تو ممکن نیست.پس کمک کن تا بهترین رفتار ممکن را در این لحظه داشته باشم وزیبا ترین واژه ها را بر زبانم جاری ساز.

باور کنید این دقت ها و توجه ها فقط یک دقیقه وقت لازم دارد.ولی آثار آن هزاران دقیقه ما را در زندگی جلو می برد وباعث جلو گیری از اتلاف انرژی و افت روانی می شود.

یک دقیقه و فقط یک دقیقه قبل از انجام هر کاری فکر می کنم تا بتوانم جهت آن کار را به سمت خدا تغییر دهم تا آن عمل،لیاقتی پیدا کند که به خدا تقدیم شود .

در غیر این صورت ،بی ارزش است هر چند ظاهر قشنگ وبزرگی داشته باشد .ما می توانیم با نام خدا ویاد او کارها را انجام دهیم تا نشان او در آثارش مشاهده شود.به راستی کارهایی که با نشان خدا همراه است چه ویژگی هایی دارد؟

منبع: مجله پرستوی آفاق

           
1 دیدگاه

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها