Google+

» نشانه گیری یک دقیقه ای کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

نشانه گیری یک دقیقه ای

نگارش در تاریخ سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۳، ساعت ۱۳:۳۸ ؛ بازدید: ۶۸۷ بار
دسته: تکنیک های یک دقیقه ای

      نشانه گیری یک دقیقه ای

 

 

 

اگر از مطالب قبلی به خاطر داشته باشید،1دقیقه زمان مناسبی است برای ایجاد یک تغییر در تصمیم .

زمان مناسبی است برای ایجاد یک تغییر بسیار کوچک در سنجشی از رفتار هایمان در لحظه.

دریک دقیقه می توان هدف گذاری مناسبی برای اجرای کارها انجام داد.

استفاده صحیح از دقیقه ها در شبانه روز، به طور معجزه آسا ،زندگی ما را تغییر می دهد.

دلیل اصلی آن هم این است که در یک دقیقه می توان تفکر را فعال کرد .

کارهایی که بر اندیشه ورزی استوار باشد خطای کمتری دارد و اگر خطاهای رفتاری و نگرشی ما کاهش یابد قطعا نتایج بهتری را کسب خواهیم کرد.

رسالت ما این است که بدون فکر کاری را انجام ندهیم.یک دقیقه زمان بسیار مناسبی است برای تمرین تفکر. یکی از بهترین و ساده ترین کارهایی که می توان در 1دقیقه انجام داد این است که نیت و جهت کارها را مشخص کنیم .ارزش یک عمل،فقط مربوط به حجم عمل یا شکل عمل نیست.بلکه در کنار آن و مهمتر از آن به نیتی بستگی دارد که پشتوانه ی اصلی عمل است.

در یک دقیقه می توان جهت یک عمل را به گونه ای تغییر دادکه منشأ برکات زیادی در زندگی باشد.بسیاری از کارهایی که انجام می دهیم نیت انگیزه ی ضعیفی دارد.به همین دلیل،پایدار نیست واثرات مثبت آن ،در درونمان وسعت ایجاد نمی کند. اگر می خواهیم ظرفیت روانی و وسعت روحی مان زیاد شود باید جهت کار را به سمت بی نهایت و مبدأ و منتهای خلقت تغییر دهیم.

تنها کارهایی می ماند که در جهت او باشد و نزد او سپرده شود .آنچه در نزد خداست پایدار و جاودانه است وفناپذیرنیست.در 1دقیقه می توانیم نیت کنیم تا کارمان فقط برای رضای خدا ونشان او همراه باشد. البته پذیرفتن این نگرش به معنای این نیست که برای کارمان نتیجه وپاداش دیگری انتظار نداشته باشیم بلکه بدین معناست که انتظار نتیجه وپاداش را به عنوان اصلی ترین عامل حرکتمان در نظر نگیریم. بسیاری از اوقات اگر کاری را به درستی وبا رعایت ظرافت های لازم انجام دهیم نتایج مثبتی هم می گیریم.نیت و جهت گیری باعث می شود تا اعتبار کارمان افزایش یابد و آثار وبرکات استمرار پیدا کند.به عنوان مثال در لحظه ای که کاری را انجام می دهیم می توانیم این گونه فکر کنیم.

 

1-خوابیدن

خدایا!برای مراقبت ازامانت هایی که تو به من ارزانی داشته ای می خوابم تا زمینه ی استراحت روحی وبدنی برایم فراهم شود.از تو می خواهم خوابم را مقدمه رشد وحرکت من قرار دهی تا اگر قرار باشد زندگی را ادامه دهم پس از بیداری،با نشاط بیشتر و انرژی فراوان تر بتوانم در مسیر بندگی تو قدم بر دارم.

2-خوردن

خدایا !شاهد باش که فقط به خاطر تو و برای تقویت قوای جسمی و ذهنی که تو به من عنایت کرده ای می خواهم غذا یا آب بخورم و از تو می خواهم انرژی حاصل از این تغذیه را خودت بپذیری تا توفیق پیدا کنم در راه رضای تو قدم بردارم واستوارتر از قبل ومصمم تر از گذشته زندگی کنم وبه بندگانت نیز خدمت کنم.

3-صحبت کردن و برقراری ارتباط با دیگران

خدایا شاهد باش که به عنوان انجام وظیفه ای که تو برایم مشخص کرده ای این حرف را مطرح  میکنم و این کار را انجام می دهم.می دانم که تو در این لحظه مرا می بینی ودرکم می کنی وحضورم در این لحظه بی تو ممکن نیست.پس کمک کن تا بهترین رفتار ممکن را در این لحظه داشته باشم وزیبا ترین واژه ها را بر زبانم جاری ساز.

باور کنید این دقت ها و توجه ها فقط یک دقیقه وقت لازم دارد.ولی آثار آن هزاران دقیقه ما را در زندگی جلو می برد وباعث جلو گیری از اتلاف انرژی و افت روانی می شود.

یک دقیقه و فقط یک دقیقه قبل از انجام هر کاری فکر می کنم تا بتوانم جهت آن کار را به سمت خدا تغییر دهم تا آن عمل،لیاقتی پیدا کند که به خدا تقدیم شود .

در غیر این صورت ،بی ارزش است هر چند ظاهر قشنگ وبزرگی داشته باشد .ما می توانیم با نام خدا ویاد او کارها را انجام دهیم تا نشان او در آثارش مشاهده شود.به راستی کارهایی که با نشان خدا همراه است چه ویژگی هایی دارد؟

منبع: مجله پرستوی آفاق

           
1 دیدگاه

  1. زهرا ترابی زاده گفت:

    ~X(

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها