Google+

» بذرهای مزرعۀ خوشبختی کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

بذرهای مزرعۀ خوشبختی

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۳، ساعت ۲۱:۱۲ ؛ بازدید: ۵۹۸ بار
دسته: مهارت‌های زندگی

در جایی که انگیزه نیست موفقیت هم نیست

قورباغه‌ها معمولاً در آب زندگی می‌کنند؛ تصور کنید قورباغه‌ای را به ناگهان در یک ظرف آب گرم قرار دهیم یا در ظرفی که ابتدا آب آن سرد بوده است، ولی به‌سرعت دمای آن را افزایش می‌دهیم. قورباغه ناگهان بیرون می‌پرد. از طرف دیگر اگر آب ظرف به‌آرامی گرم‌تر شود قورباغه حرکتی نمی‌کند و آرام‌آرام به‌سوی مرگ می‌رود.

این داستان به این مطلب اشاره دارد که اگر شما از وضعیت فعلی خود راضی باشید از تغییر شرایط اطرافتان مطلع نمی شوید و این ممکن است شما را به کام مرگ بکشاند. بشر دارای غریزه‌ای است که دوست دارد شرایط اطرافش را ثابت نگه دارد و کاری را انجام دهد که با آن اخت گرفته است. اگرچه کارکردن با افراد صمیمی برای آدمی راحت‌تر است، ولی اگر موضوعی برایش تکراری باشد به آن خو خواهد گرفت و این به‌ندرت منشأ چیزهای جدید می‌شود.

سعی کنید همیشه اشیا را با دسته سبک بگیرید

منظور این است که برای انجام هر کار یا رفع هر مشکلی باید به روشی متوسل شوید که شما را با کمترین مقاومت روبه‌رو کند. همان‌طور که در مکانیکی، اصطکاک، مقاومت به‌وجود می‌آورد و ما با روش‌هایی آن را کم می‌کنیم.

برخورد مثبت، همان روش اشیا را با دستۀ سبک گرفتن است.

این همان شیوه‌ای است که با گردش کیهانی مطابقت دارد.

دعا

یکی از اثرهای مهم دعا این است که برای افکار خلاق حکم محرک را دارد. درون ذهن همه منابعی وجود دارد که برای رسیدن به زندگی موفقیت‌آمیز به آن‌ نیاز است.

این افکار و عقاید در وجدان آگاه ما حضور دارند و چنانچه رها شوند و به آن‌ها اجازه شکوفایی داده شود می‌توانند از انجام هر مسئولیتی برآیند.

تأثیر دعا

در مغز ما حدود دوبیلیون باتری ذخیره وجود دارد. ذهن قادر است از طریق اندیشه و دعا این قدرت را به اطراف بپراکند. قدرت مغناطیسی جسم از مدت‌ها پیش آزمایش شده است. ما هزاران ایستگاه فرستنده داریم؛ وقتی از طریق دعا این ایستگاه‌ها را به کار می‌اندازیم امکان دارد نیروی شگرفی در کسی که در حقش دعا شده و همچنین میان افراد به‌وجود آید. می‌توانیم با دعا قدرتی را به شخص برسانیم که هم نقش فرستنده و هم گیرنده دارد.

باور

یک قانون که هم علم روان‌شناسی و هم مذهب آن را قبول دارد و آن ایستار فکری خود را از منفی (شک و تردید) به مثبت (ایمان و باور) تغییردادن است.

یاد بگیریم به‌جای شک و تردید باور کنیم.

با این کار هر عملی را وارد اقلیم شدنی‌ها می‌کنیم.

البته منظور این نیست که شما الزاماً با اعتقادداشتن به هرچه بخواهید یا در فکر آن باشید می‌رسید؛ زیرا امکان دارد آن کار به صلاح شما نباشد.

وقتی به خدا اعتماد و توکل می‌کنید او شما را به جهتی سوق می‌دهد که از ادامۀ راه‌هایی که به زیان شماست یا مشیت الهی بر آن قرار ندارد اجتناب کنید.

اما مطمئن باشید اگر باورداشتن را بیاموزید کارهایی که تاکنون ناممکن به نظر می‌رسید اکنون وارد اقلیم ممکن‌ها می‌شود،‌ هر اقدام بزرگی درنهایت عملی می‌شود.

عشق

عشق کودکانه می‌گوید: من دوست دارم چون دوستم دارند.

عشق پخته می‌گوید: مرا دوست دارند چون دوست می‌دارم.

عشق نابالغ می‌گوید: من تو را دوست دارم برای اینکه به تو نیازمندم.

عشق رشدیافته می‌گوید: من به تو نیازمندم چون دوستت دارم.

مثبت اندیشی

مثبت‌اندیشی فرآیندی است که از خود سؤالات مثبت کنیم. رمز موفقیت این است که هرگز از خود سؤال منفی نکنیم و به‌جای آن از سؤالات نیروبخش استفاده کنیم. اگر کسی از خود سؤالات صحیح و دقیقی کرده باشد شکست غیرممکن است.

چگونه بااستفاده از روان‌شناسی، جنسیت نویسنده را از روی متن تشخیص دهیم؟

به گفتۀ روان‌شناسان بیشتر خانم‌ها در نوشتن اغلب دربارۀ روابط بحث می‌کنند، درصورتی‌که آقایان بیشتر دربارۀ اجسام می‌نویسند.

زنان نویسنده از ضمایر (من،‌ تو، او،‌ مال خودم و…) و مردان از لغت‌هایی استفاده می‌کنند که یک اسم را مشخص می‌کند (یک، این، آن و…) یا کمیت را بیان می‌کند.


3 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


3 دیدگاه

 1. درانی گفت:

  ممنون
  استفاده کردیم :-* فقط دو نکته به نظرم رسید که در میان می گذارم:

  1- در قسمت مربوط به دعا به نظر می رسه نویسنده سعی داشته فرایندی که در دعا اتفاق میافته رو با قوانین دنیا جور دربیاره. و قسمتی که مربوط به غیب می شه از فرایند دعا حذف شده. در این تفسیر، بوی فقر الی الله به مشام نمیرسه ;)

  2- در قسمتی که سعی شده عشق با ترکیب های متفاوتی از «دوست داشتن» و «نیاز» طبقه بندی شود، باید ببینیم آیا تنها فاکتورهای دخیل در عشق همین 2 فاکتور هستند؟ مثلا فاکتور «احساس وظیفه» رو بررسی کنید. با در نظر گرفتن این فاکتور طبقه بندی فوق بهم می ریزه :-? مخصوصا عشق رشد یافته…

 2. عرب بیک گفت:

  سلام
  با تشکر از خانم درانی
  باید همه سعی کنیم نگاه های تحلیلیمون روقوی تر کنیم

 3. زهرا ترابی زاده گفت:

  با تشکر از نظر دوستان متاسفانه نام نویسنده و منبع نوشته ذکر نشده بود توی پرستوی آفاق.

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها