Google+

» بذرهای مزرعۀ خوشبختی کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
آدم ها  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
30380_600_800  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
همایش چگونه به فرزندان خود فکر کردن بیاموزیم؟
r...j:

سلام من توفیق نداشتم در این همایش شرکت کنم. میشه فایل صوتیشو بدست آورد؟


مقالۀ 3: تدبر مادۀ خام تفکراست
alirezahoosh:

سلام با تشکر از مطالب خوبتان


"زمان مطالعۀ خود را مدیریت کنید"
farhadtafazzoli:

سلام این مقاله محتوای خوبی داشت و توجه به چند نکته لازم به نظر می رسد. 1- به روز آوری براساس فرهنگ و تقویم کاربر ایرانی 2- ارائه نمونه


شهادت امام رضا علیه السلام تسلیت باد.
candour:

سلام.چرا ولادت حضرت پیغمبر رو نزاشتین تو گروه


آدم ها...
candour در پاسخ به mohammadmoradiph7:

اشتباه همینجاس.خوشبختانه هم کتاب هم انسان از این جهت که اصلا هیچ نوعش دور ریختنی نیس،باه هم مشترک اند پس باید به نیاز خودما از اونها استفاده کنیم حالا چه انسان چه کتاب


آدم ها...
candour:

بعضی از کتابها هم فقط یکبار نوشته میشن و یکبار هم یه دونه چاپ میشن ولی اصلا خونده نمیشن بعدا میفهمیم که ...


پشت در تاخیر!
candour:

خیلی عالی بود.ولی نسبت به وقت از دست داده تجربه کمی کسب کردین.ولی بازم عالی بود


سمینار نقشه های ذهنی و کاربرد آن در حل مسأله های زندگی
تحلیلگر:

ممنون میشوم در زمینه نقشه های ذهنی، آموزشهایی را روی سایت قرار دهید.


کارگاه هنرقصه گویی خلاق
تحلیلگر:

بسیار عالی، تشکر از اطلاع رسانی شما


استراحت
حميد رضا فرامرزي:

نوشته بود روزي همسر شهيد چمران ،‌به شهيد ميگه شما انقدر كار مي كنيد و در رفت و آمد هستيد ،‌ خسته ميشين ،‌كمي هم استراحت كنيد ... دكتر در جواب ميگه آرامش يك شمع در سوختنش و نور دادنش است ، تو...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

بذرهای مزرعۀ خوشبختی

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۳، ساعت ۲۱:۱۲ ؛ بازدید: 439 بار
دسته: مهارت‌های زندگی

در جایی که انگیزه نیست موفقیت هم نیست

قورباغه‌ها معمولاً در آب زندگی می‌کنند؛ تصور کنید قورباغه‌ای را به ناگهان در یک ظرف آب گرم قرار دهیم یا در ظرفی که ابتدا آب آن سرد بوده است، ولی به‌سرعت دمای آن را افزایش می‌دهیم. قورباغه ناگهان بیرون می‌پرد. از طرف دیگر اگر آب ظرف به‌آرامی گرم‌تر شود قورباغه حرکتی نمی‌کند و آرام‌آرام به‌سوی مرگ می‌رود.

این داستان به این مطلب اشاره دارد که اگر شما از وضعیت فعلی خود راضی باشید از تغییر شرایط اطرافتان مطلع نمی شوید و این ممکن است شما را به کام مرگ بکشاند. بشر دارای غریزه‌ای است که دوست دارد شرایط اطرافش را ثابت نگه دارد و کاری را انجام دهد که با آن اخت گرفته است. اگرچه کارکردن با افراد صمیمی برای آدمی راحت‌تر است، ولی اگر موضوعی برایش تکراری باشد به آن خو خواهد گرفت و این به‌ندرت منشأ چیزهای جدید می‌شود.

سعی کنید همیشه اشیا را با دسته سبک بگیرید

منظور این است که برای انجام هر کار یا رفع هر مشکلی باید به روشی متوسل شوید که شما را با کمترین مقاومت روبه‌رو کند. همان‌طور که در مکانیکی، اصطکاک، مقاومت به‌وجود می‌آورد و ما با روش‌هایی آن را کم می‌کنیم.

برخورد مثبت، همان روش اشیا را با دستۀ سبک گرفتن است.

این همان شیوه‌ای است که با گردش کیهانی مطابقت دارد.

دعا

یکی از اثرهای مهم دعا این است که برای افکار خلاق حکم محرک را دارد. درون ذهن همه منابعی وجود دارد که برای رسیدن به زندگی موفقیت‌آمیز به آن‌ نیاز است.

این افکار و عقاید در وجدان آگاه ما حضور دارند و چنانچه رها شوند و به آن‌ها اجازه شکوفایی داده شود می‌توانند از انجام هر مسئولیتی برآیند.

تأثیر دعا

در مغز ما حدود دوبیلیون باتری ذخیره وجود دارد. ذهن قادر است از طریق اندیشه و دعا این قدرت را به اطراف بپراکند. قدرت مغناطیسی جسم از مدت‌ها پیش آزمایش شده است. ما هزاران ایستگاه فرستنده داریم؛ وقتی از طریق دعا این ایستگاه‌ها را به کار می‌اندازیم امکان دارد نیروی شگرفی در کسی که در حقش دعا شده و همچنین میان افراد به‌وجود آید. می‌توانیم با دعا قدرتی را به شخص برسانیم که هم نقش فرستنده و هم گیرنده دارد.

باور

یک قانون که هم علم روان‌شناسی و هم مذهب آن را قبول دارد و آن ایستار فکری خود را از منفی (شک و تردید) به مثبت (ایمان و باور) تغییردادن است.

یاد بگیریم به‌جای شک و تردید باور کنیم.

با این کار هر عملی را وارد اقلیم شدنی‌ها می‌کنیم.

البته منظور این نیست که شما الزاماً با اعتقادداشتن به هرچه بخواهید یا در فکر آن باشید می‌رسید؛ زیرا امکان دارد آن کار به صلاح شما نباشد.

وقتی به خدا اعتماد و توکل می‌کنید او شما را به جهتی سوق می‌دهد که از ادامۀ راه‌هایی که به زیان شماست یا مشیت الهی بر آن قرار ندارد اجتناب کنید.

اما مطمئن باشید اگر باورداشتن را بیاموزید کارهایی که تاکنون ناممکن به نظر می‌رسید اکنون وارد اقلیم ممکن‌ها می‌شود،‌ هر اقدام بزرگی درنهایت عملی می‌شود.

عشق

عشق کودکانه می‌گوید: من دوست دارم چون دوستم دارند.

عشق پخته می‌گوید: مرا دوست دارند چون دوست می‌دارم.

عشق نابالغ می‌گوید: من تو را دوست دارم برای اینکه به تو نیازمندم.

عشق رشدیافته می‌گوید: من به تو نیازمندم چون دوستت دارم.

مثبت اندیشی

مثبت‌اندیشی فرآیندی است که از خود سؤالات مثبت کنیم. رمز موفقیت این است که هرگز از خود سؤال منفی نکنیم و به‌جای آن از سؤالات نیروبخش استفاده کنیم. اگر کسی از خود سؤالات صحیح و دقیقی کرده باشد شکست غیرممکن است.

چگونه بااستفاده از روان‌شناسی، جنسیت نویسنده را از روی متن تشخیص دهیم؟

به گفتۀ روان‌شناسان بیشتر خانم‌ها در نوشتن اغلب دربارۀ روابط بحث می‌کنند، درصورتی‌که آقایان بیشتر دربارۀ اجسام می‌نویسند.

زنان نویسنده از ضمایر (من،‌ تو، او،‌ مال خودم و…) و مردان از لغت‌هایی استفاده می‌کنند که یک اسم را مشخص می‌کند (یک، این، آن و…) یا کمیت را بیان می‌کند.


3 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


3 دیدگاه

 1. درانی گفت:

  ممنون
  استفاده کردیم :-* فقط دو نکته به نظرم رسید که در میان می گذارم:

  1- در قسمت مربوط به دعا به نظر می رسه نویسنده سعی داشته فرایندی که در دعا اتفاق میافته رو با قوانین دنیا جور دربیاره. و قسمتی که مربوط به غیب می شه از فرایند دعا حذف شده. در این تفسیر، بوی فقر الی الله به مشام نمیرسه ;)

  2- در قسمتی که سعی شده عشق با ترکیب های متفاوتی از «دوست داشتن» و «نیاز» طبقه بندی شود، باید ببینیم آیا تنها فاکتورهای دخیل در عشق همین 2 فاکتور هستند؟ مثلا فاکتور «احساس وظیفه» رو بررسی کنید. با در نظر گرفتن این فاکتور طبقه بندی فوق بهم می ریزه :-? مخصوصا عشق رشد یافته…

 2. عرب بیک گفت:

  سلام
  با تشکر از خانم درانی
  باید همه سعی کنیم نگاه های تحلیلیمون روقوی تر کنیم

 3. زهرا ترابی زاده گفت:

  با تشکر از نظر دوستان متاسفانه نام نویسنده و منبع نوشته ذکر نشده بود توی پرستوی آفاق.

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها