Google+

» بذرهای مزرعۀ خوشبختی کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
همدلی
Daniel:

جالب بود زهرا خانم تجربه خوبی داشتی


بخش آموزش تکنیکهای یک دقیقه ای
1283449196:

باسلام واآرزوی قبولی طاعات وعبادات برای شما عزیزان . راستش من کتاب دانش اموز یک دقیقه ای روتهیه کردم ومطالعه کردم و کتاب خیلی خیلی خوبی بود...من دوهفته دیگه کنکوردارم ومیخاستم اگه میشه درمورد تکنیک تست زنی یک دقیقه ای برام...


مقالۀ 1: چرا و چگونه فکر کنیم؟
sibsorkh60:

سلام. خیلی خوشحالم. دنبال آموزش روش تفکر بودم برای یادگیری و یاددادن به نوجوانان. متشکرم از استاد. یا علی.


دانلود نرم‌افزار مایندمپر (MindMapper)
مهدیان حسن:

دوستان نسخه جدیدتر نرم افزار مایندمپر ورژن 2012 همراه با کرک آن آمده است. ان‌شاءالله بزودی در همین صفحه قرار می گیرد.


نمونه تمرینهای دورۀ نقشه های ذهنی دانش آموزان
zahra.k.h:

طرح شماره ٥ بسیار عالیه


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
jafari.f:

سلام درمورد طرح قدر چرا هیچ توضیحی تو سایت نیست ؟


کارگاه چشم انداز نویسی , مدیریت زمان و هدف گذاری
Aftab8:

خیر


کارگاه مقدماتی مهارتهای مطالعه و تند خوانی
Fatemesiyadati:

سلام استاد انصاری زاده فرموده بودند نتایج آزمونvakرا در سایت خواهید گذاشت اینجانب مطلبی در این باره پیدا نمی کنم لطفا راهنمایی کنید سپاس ??


همایش چگونه به فرزندان خود فکر کردن بیاموزیم؟
r...j:

سلام من توفیق نداشتم در این همایش شرکت کنم. میشه فایل صوتیشو بدست آورد؟


ترویج جهادی طب ایرانی اسلامی
r...j:

?بسم الله الرّحمن الرّحیم ?تدریس حجامت ?از:استاد طالقانی ?جلسه : اول سلام علیکم. خداوند را شاکریم که بما فرصتی دست داد تا درخصوص روش درمانی وپیشگیری حجامت در خدمت شما عزیزان باشیم. ?علم طب سنتی ایرانی اسلامی علمی مبتنی بر...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

بذرهای مزرعۀ خوشبختی

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۳، ساعت ۲۱:۱۲ ؛ بازدید: ۴۸۸ بار
دسته: مهارت‌های زندگی

در جایی که انگیزه نیست موفقیت هم نیست

قورباغه‌ها معمولاً در آب زندگی می‌کنند؛ تصور کنید قورباغه‌ای را به ناگهان در یک ظرف آب گرم قرار دهیم یا در ظرفی که ابتدا آب آن سرد بوده است، ولی به‌سرعت دمای آن را افزایش می‌دهیم. قورباغه ناگهان بیرون می‌پرد. از طرف دیگر اگر آب ظرف به‌آرامی گرم‌تر شود قورباغه حرکتی نمی‌کند و آرام‌آرام به‌سوی مرگ می‌رود.

این داستان به این مطلب اشاره دارد که اگر شما از وضعیت فعلی خود راضی باشید از تغییر شرایط اطرافتان مطلع نمی شوید و این ممکن است شما را به کام مرگ بکشاند. بشر دارای غریزه‌ای است که دوست دارد شرایط اطرافش را ثابت نگه دارد و کاری را انجام دهد که با آن اخت گرفته است. اگرچه کارکردن با افراد صمیمی برای آدمی راحت‌تر است، ولی اگر موضوعی برایش تکراری باشد به آن خو خواهد گرفت و این به‌ندرت منشأ چیزهای جدید می‌شود.

سعی کنید همیشه اشیا را با دسته سبک بگیرید

منظور این است که برای انجام هر کار یا رفع هر مشکلی باید به روشی متوسل شوید که شما را با کمترین مقاومت روبه‌رو کند. همان‌طور که در مکانیکی، اصطکاک، مقاومت به‌وجود می‌آورد و ما با روش‌هایی آن را کم می‌کنیم.

برخورد مثبت، همان روش اشیا را با دستۀ سبک گرفتن است.

این همان شیوه‌ای است که با گردش کیهانی مطابقت دارد.

دعا

یکی از اثرهای مهم دعا این است که برای افکار خلاق حکم محرک را دارد. درون ذهن همه منابعی وجود دارد که برای رسیدن به زندگی موفقیت‌آمیز به آن‌ نیاز است.

این افکار و عقاید در وجدان آگاه ما حضور دارند و چنانچه رها شوند و به آن‌ها اجازه شکوفایی داده شود می‌توانند از انجام هر مسئولیتی برآیند.

تأثیر دعا

در مغز ما حدود دوبیلیون باتری ذخیره وجود دارد. ذهن قادر است از طریق اندیشه و دعا این قدرت را به اطراف بپراکند. قدرت مغناطیسی جسم از مدت‌ها پیش آزمایش شده است. ما هزاران ایستگاه فرستنده داریم؛ وقتی از طریق دعا این ایستگاه‌ها را به کار می‌اندازیم امکان دارد نیروی شگرفی در کسی که در حقش دعا شده و همچنین میان افراد به‌وجود آید. می‌توانیم با دعا قدرتی را به شخص برسانیم که هم نقش فرستنده و هم گیرنده دارد.

باور

یک قانون که هم علم روان‌شناسی و هم مذهب آن را قبول دارد و آن ایستار فکری خود را از منفی (شک و تردید) به مثبت (ایمان و باور) تغییردادن است.

یاد بگیریم به‌جای شک و تردید باور کنیم.

با این کار هر عملی را وارد اقلیم شدنی‌ها می‌کنیم.

البته منظور این نیست که شما الزاماً با اعتقادداشتن به هرچه بخواهید یا در فکر آن باشید می‌رسید؛ زیرا امکان دارد آن کار به صلاح شما نباشد.

وقتی به خدا اعتماد و توکل می‌کنید او شما را به جهتی سوق می‌دهد که از ادامۀ راه‌هایی که به زیان شماست یا مشیت الهی بر آن قرار ندارد اجتناب کنید.

اما مطمئن باشید اگر باورداشتن را بیاموزید کارهایی که تاکنون ناممکن به نظر می‌رسید اکنون وارد اقلیم ممکن‌ها می‌شود،‌ هر اقدام بزرگی درنهایت عملی می‌شود.

عشق

عشق کودکانه می‌گوید: من دوست دارم چون دوستم دارند.

عشق پخته می‌گوید: مرا دوست دارند چون دوست می‌دارم.

عشق نابالغ می‌گوید: من تو را دوست دارم برای اینکه به تو نیازمندم.

عشق رشدیافته می‌گوید: من به تو نیازمندم چون دوستت دارم.

مثبت اندیشی

مثبت‌اندیشی فرآیندی است که از خود سؤالات مثبت کنیم. رمز موفقیت این است که هرگز از خود سؤال منفی نکنیم و به‌جای آن از سؤالات نیروبخش استفاده کنیم. اگر کسی از خود سؤالات صحیح و دقیقی کرده باشد شکست غیرممکن است.

چگونه بااستفاده از روان‌شناسی، جنسیت نویسنده را از روی متن تشخیص دهیم؟

به گفتۀ روان‌شناسان بیشتر خانم‌ها در نوشتن اغلب دربارۀ روابط بحث می‌کنند، درصورتی‌که آقایان بیشتر دربارۀ اجسام می‌نویسند.

زنان نویسنده از ضمایر (من،‌ تو، او،‌ مال خودم و…) و مردان از لغت‌هایی استفاده می‌کنند که یک اسم را مشخص می‌کند (یک، این، آن و…) یا کمیت را بیان می‌کند.


3 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


3 دیدگاه

 1. درانی گفت:

  ممنون
  استفاده کردیم :-* فقط دو نکته به نظرم رسید که در میان می گذارم:

  1- در قسمت مربوط به دعا به نظر می رسه نویسنده سعی داشته فرایندی که در دعا اتفاق میافته رو با قوانین دنیا جور دربیاره. و قسمتی که مربوط به غیب می شه از فرایند دعا حذف شده. در این تفسیر، بوی فقر الی الله به مشام نمیرسه ;)

  2- در قسمتی که سعی شده عشق با ترکیب های متفاوتی از «دوست داشتن» و «نیاز» طبقه بندی شود، باید ببینیم آیا تنها فاکتورهای دخیل در عشق همین 2 فاکتور هستند؟ مثلا فاکتور «احساس وظیفه» رو بررسی کنید. با در نظر گرفتن این فاکتور طبقه بندی فوق بهم می ریزه :-? مخصوصا عشق رشد یافته…

 2. عرب بیک گفت:

  سلام
  با تشکر از خانم درانی
  باید همه سعی کنیم نگاه های تحلیلیمون روقوی تر کنیم

 3. زهرا ترابی زاده گفت:

  با تشکر از نظر دوستان متاسفانه نام نویسنده و منبع نوشته ذکر نشده بود توی پرستوی آفاق.

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها