Google+

» رد پای نور 3،اشتباه کرده بودم انگار….. کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
آدم ها  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
30380_600_800  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
دانلود نرم‌افزار مایندمپر (MindMapper)
مهدیان حسن:

دوستان نسخه جدیدتر نرم افزار مایندمپر ورژن 2012 همراه با کرک آن آمده است. ان‌شاءالله بزودی در همین صفحه قرار می گیرد.


نمونه تمرینهای دورۀ نقشه های ذهنی دانش آموزان
zahra.k.h:

طرح شماره ٥ بسیار عالیه


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
jafari.f:

سلام درمورد طرح قدر چرا هیچ توضیحی تو سایت نیست ؟


کارگاه چشم انداز نویسی , مدیریت زمان و هدف گذاری
Aftab8:

خیر


کارگاه مقدماتی مهارتهای مطالعه و تند خوانی
Fatemesiyadati:

سلام استاد انصاری زاده فرموده بودند نتایج آزمونvakرا در سایت خواهید گذاشت اینجانب مطلبی در این باره پیدا نمی کنم لطفا راهنمایی کنید سپاس ??


همایش چگونه به فرزندان خود فکر کردن بیاموزیم؟
r...j:

سلام من توفیق نداشتم در این همایش شرکت کنم. میشه فایل صوتیشو بدست آورد؟


ترویج جهادی طب ایرانی اسلامی
r...j:

?بسم الله الرّحمن الرّحیم ?تدریس حجامت ?از:استاد طالقانی ?جلسه : اول سلام علیکم. خداوند را شاکریم که بما فرصتی دست داد تا درخصوص روش درمانی وپیشگیری حجامت در خدمت شما عزیزان باشیم. ?علم طب سنتی ایرانی اسلامی علمی مبتنی بر...


مقالۀ 3: تدبر مادۀ خام تفکراست
alirezahoosh:

سلام با تشکر از مطالب خوبتان


"زمان مطالعۀ خود را مدیریت کنید"
farhadtafazzoli:

سلام این مقاله محتوای خوبی داشت و توجه به چند نکته لازم به نظر می رسد. 1- به روز آوری براساس فرهنگ و تقویم کاربر ایرانی 2- ارائه نمونه


شهادت امام رضا علیه السلام تسلیت باد.
candour:

سلام.چرا ولادت حضرت پیغمبر رو نزاشتین تو گروه


archive

رد پای نور ۳،اشتباه کرده بودم انگار…..

نگارش در تاریخ یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳، ساعت ۱۰:۳۰ ؛ بازدید: 426 بار
دسته: مهندسی‌تشکیلات

اشتباه کرده بودم انگار…..

 

تا حالا به رفتارای خودتون دقت کردین؟! به نظرتون چن درصد رفتارتون ظاهریه و از روی خودنماییه؟! چن درصدش برای رضای خدا؟! چن در صد رفتارتون بر مبنای اسلامه؟؟……..
دور تا دور اتاق افرادی با تیپ و قیافه های مختلف نشسته و گرم صحبت بودند. جوانی هم با لهجه آذری کنار دست من نشسته بود و با شور و اشتیاق خاصی با نگاه به صدر مجلس مطالبی را یادداشت میکرد.
من که زیر چشمی نوشته های او را دنبال می کردم متوجه شدم نوشته:
– الان در محضر حاج آقای صفایی هستیم. عجب نورانیت و آرامشی در سیمایشان موج می زند! چه وقار و شخصیتی در این مرد بزرگ دیده می شود! من الان در مقابل ایشان که صدر مجلس نشسته و در فکر عمیقی فرو رفته است، نشسته ام و حالت های ایشان را می نویسم….
دوست آذری که هنوز در حال نوشتن بود، متوجه شد که من نوشته های او را تعقیب می کنم. انگار که هم صحبتی پیدا کرده باشد دست از نوشتن برداشت و با اشاره به صدر مجلس گفت:
-واقعا حاج آقا صفایی عجب وقار و متانتی دارد!
من که با دیدن نوشته های او فهمیده بودم که دوستمان در چه حال و هوایی سیر می کند با اشاره به دم در گفتم: بله واقعا حاج آقا عجب وقار و ابهتی دارند ولی اقای صفایی اوشون نیستند، ایشون که دراز کشیده اند هستند.!
جوان که با اشاره من انگار برق گرفته باشدش با تعجب گفت: بله!! واقعا!! ایشون!!
بله ایشون حاج آقا صفایی بودند و جای تعجب هم داشت ! چرا که با همان پیراهن و شلوار سفید طلبگی و حالت دوست داشتنی و همیشگی ، در حالی که به یکی از دوستان سنگین وزن به عنوان متکا تکیه داده و پاها سینه دیوار و عینکش بالای پیشانی بود، با صدای قشنگش غزل های حافظ را زمزمه می کرد.
دوستم که انتظار دیدن این صحنه را نداشت در حالی که شوکه شده بود بعد از چند لحظه که در حالات و حرکات آقای صفایی محو شده بود، به خود آمده و با عجله به نوشتن ادامه داد:
من اشتباه کرده بودم انگار……
امیرالمومنین(ع) به میزبانش که هیجان زده شده بود با آرامی همین اصل را تعلیم فرمود که از آنچه داری بخل نکن و برای آنچه نیست به زحمت مباش . ما هنوز آداب معاشرت را نمی دانیم و خیال می کنیم که اخلاق اسلامی داریم و آن هم از نوع قاطعانه اش. راستی به ادب قسم ، که ادب را نفهمیده ایم و یا فهمیده و یک چشمی و یک بعدی به آن نگاه کرده ایم….


5 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


1 بازتاب

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها