Google+

» نشاط، ادب، نظم 1 کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

نشاط، ادب، نظم 1

نگارش در تاریخ جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۳، ساعت ۵:۵۱ ؛ بازدید: ۴۹۶ بار
دسته: تجربه‌ها » کاری- تشکیلاتی

اول ذی القعده با تعدادی از دوستان تصمیم گرفتیم چله ای بگیریم با موضوع «نشاط، ادب، نظم». و در پایان چله تجربه هایمان را مکتوب و در یک مجموعه جمع آوری کنیم. بیشتر از 10 روز از شروع چله گذشته و در همین مدت برای من به شخصه برکات زیادی داشته. چند تا از تجربه هام رو می نویسم تا فراموش نکنم:

نشاط:

1- همدلی و درک وضعیت دیگران نشاط آوره. جایی رو که تمیز کرده بودم اومدن حسابی بهم ریختن! می خواستم چیزی بگم اما دیدم بنده های خدا انقدر خسته اند و انقدر درگیری دارن که چیزی نگم بهتره. سبک شدم و دیگه عصبی نبودم.

2- در تنگناها وقتی سعی می کنیم بهره وری مان را بالا ببریم، خلاقیتمان گل می کند و روحمان با نشاط می شود. اما اگر در تنگناها جزع فزع کنیم نه تنها به چیزی نمی رسیم که افسرده و خسته هم می شویم.

3- حرکت های ساده اما عقبه دار، آدم را بیشتر از آنچه به قیافه شان بخورد جلو می ببرند. احساس حرکتی که در آدم ایجاد می شود نشاط آور است.

ادب:

1- دوستم در تقسیم اتاق ها نظر متفاوتی داشت اما نظر جمع چیز دیگری بود. من ته دلم با او موافق بودم اما بنا به مصلحت رفته بودم در جبهه مخالف. دوستم وقتی که دید نظر دیگران متفاوته خیلی راحت به نظر جمع تن داد و حتی در بازخورد دادن، نظر جمع رو به جای نظرش خودش گفت. با خودم گفتم به این می گن ادب!

2- دوستم نسبت به اصول و مبانی ارادت و ادب دارد. هیچ وقت دهن کجی نمی کند. توی اتاقشان روی یک کاغذ نوشته: «من بدهکارم»… وقتی که پایبندی و ارادت و ادب او را می بینم روحم زنده می شود.

نظم:

1- تا وقتی حرمت ها ایجاد نشن نظم هم برقرار نمیشه. در اسباب کشی چون هنوز محوطه پذیرش حرمتش رو پیدا نکرده نمی تونه به نظم برسه. احتمالا حفظ حرمت ارتباط مستقیمی با نظم داره.

2- بعضی از طنز ها و مزاح ها و اشاره ها، به نظم فکری آدم و نظم فکری جمع آسیب می زند. آنوقت نمی توانیم مسئله ها را از جای درست حل کنیم.تجربه کننده: درانی

برای نوشتن تجربه اینجا تشریف بیاورید.


6 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


|

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها