Google+

» گزارش اولین گردهمایی افطار تا سحر گروه کوثر خواهران کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

گزارش اولین گردهمایی افطار تا سحر گروه کوثر خواهران

نگارش در تاریخ جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۳، ساعت ۰:۳۷ ؛ بازدید: ۶۳۵ بار
دسته: اخبار

بعد از مدتی دیدارها تازه شد، بچه ها دلشون برای هم تنگ شده بود و این فرصت ارزشمندی بود برای با هم بودن. گروه های مختلف کوثر با هم دیگر وسایل افطار رو آماده کردند و با سلیقه سفره افطار رو چیدند. الله اکبر اذان بلند شد و همه به نماز ایستادیم، چه قدر با شکوه بود. سر سفره افطار خیلی خوش گذشت، دل بچه ها به هم نزدیک بود و حسابی از در کنار هم بودن لذت بردند. بعد از افطار گروه های مختلف کوثر از هم جدا شدند و به برنامه های اختصاصی گروه پرداختند.

گروه دانشجویی: با خانم ریاحی به کلاس رفتیم و جلسه شروع شد…بچه ها سوالات و ابهاماتشون رو درباره گروه کوثر،کتاب پردازان، اهدافشون و خیلی چیزهای دیگر بیان کردند و قرار شد اون سوالات رو از استاد بپرسیم. بچه ها خیلی دغدغه مند سوال طرح می کردند و بعد از آن، فضای بحث آزاد ایجاد شد، ما درباره ی حجاب و عفاف در جامعه و وظیفه خودمان در قبال این شرایط بحث کردیم، خانم ریاحی تجربیاتشون رو در اختیار ما گذاشتند. درحین طرح سوالات هم بحث های خوبی داشتیم چون بعضی از سوالات خیلی اساسی بود و بچه ها نظراتشون رو ارایه می دادند از قبیل نقش ما به عنوان یک خانم در ابعاد مختلف زندگی، چگونگی الگوگیری از حضرت فاطمه الزهرا (س)، نقش کتاب پردازان در راستای رسیدن به اهداف و…،البته قرار شد در جلسات بعد به طور کامل درباره سوالات بحث شود و به یک جمع بندی برسیم. بعد از چند دقیقه استراحت صندلی داغ شروع شد، دوتا از بچه ها به طور تصادفی انتخاب شدند. در بخش اول بیشتر به مقوله انتخاب همسر و سلسله مراتب آن و راهکارهایی برای تحقیق درباره طرف مقابل پرداخته شد، نفر دوم دغدغه های خود را درباره ی حجاب در دانشگاه و به طور کلی کمرنگ شدن پایبندی به اعتقادات در دانشگاه بیان کرد.

برنامه بعدی جلسه با استاد معماریان بود، ایشان به نقش زن در خانواده و جامعه که محور اصلی آن نقش تربیتی است پرداختند و اهداف کتاب پردازان را از ایجاد گروه دانشجویی کوثر بیان کردند، ایشان هدف اصلی را تربیت نیروهای مولدی از بانوان بیان کردند که در همه ابعاد، الگوهای توانمند و موثری باشند و در هر بعد کمک کننده در رشد شعاع روحی، عاطفی، علمی، مهارتی و… باشند، انسان هایی متعادل، که وسعت روحی و ظرفیت روانی بالایی دارند و در تلاشند در همه ابعاد وجودی یک زن، عالی ترین باشند.

بعد از این جلسه پربار همه به سمت حرم حرکت کردیم و در آن جا به زیارت آقا امام رضا(ع) پرداختیم و دعا خواندیم.

گروه دبیرستان: بعداز افطار برای بچه ها جلسه تدبر و تفکر در آیات سوره مبارکه فلق با حضور خانم علی تنه برگزار شد. سپس ساعتی را در حیاط، وسطی بازی کردند و بعد هم به پیشنهاد خانم واحدی دقایقی به تلاوت گروهی قرآن کریم پرداختند. بعد از یک گپ دوستانه و خودمونی در کنار همدیگر، والیبال نشسته بازی کردند. سپس به حرم امام رضا(ع) مشرف شدند و بعد از خواندن زیارت نامه به گفت و گو کوتاهی با حضور خانم عرب بیک پرداختند که محتوای آن درک حال و هوا و فضای ارزشمند ماه رمضان بود که در حال حاضر با توجه به سرگرمی های تلویزیون و فعالیت های روزمره کمتر به آن توجه شده است و در نهایت نتیجه این بحث به یافتن راهی برای تحول نگرش در رفتار و افکار و اعمال بچه ها در این ماه عزیز منتهی شد.

گروه راهنمایی: برای بچه های خانم شوکتی فیلم و عکس جشن پایان سالشون رو گذاشتند، سپس وسطی بازی کردند و کلی بهشون خوش گذشت. بعد از آن با خانم علی تنه کلاس تدبر در قرآن رو برگزار کردند و درباره ی تأثیر سوره فلق در زندگی و پرورش آدمی صحبت کردند. والیبال نشسته برنامه بعدی آنها بود، حسن ختام این همه فعالیت دوست داشتنی زیارت آقا امام رضا(ع) بود، آنجا درباره ی ابعاد مختلف روزه اعم از روزه ی زبان، گوش، چشم و…صحبت کردند و در نهایت به طور دسته جمعی زیارت امین الله خواندند.

گروه دبستان: فرشته کوچولوهامون سر سفره افطار چنان می درخشیدند که ما استجابت دعامون رو در آمین گویی آنان می دیدیم.

بعد از افطار و نماز خالصانشون به بازی مشغول شدند و صدا خنده هاشون فضا رو پر کرده بود سپس با دیگر بچه های کوثر فیلم جشن پایان سال را نگاه کردند و بعد از آن هم با مربیان خود به بازی مشغول شدند. ما که از شور و هیجانشون خیلی لذت بردیم، فکر کنم به خودشون هم خیلی خوش گذشت.

ساعتای 10 شب بود که اومدند دنبالشون و فرشته هامونو بردند به خونه هاشون، من که بی صبرانه منتظرم دوباره ببینمشون.

افطار تا سحر سه شنبه شب برای بچه های گروه های کوثر شبی به یاد ماندنی بود، صمیمیت بچه ها فضای زیبایی رو ایجاد کرده بود، به نظر من این گردهمایی ها برای تربیت و پرورش بچه ها از دوره دبستان تا دانشگاه بسیار تاثیر گذار است و به قول استاد معماریانی همه ما در کنار یکدیگر یک خانواده بزرگ ایمانی را تشکیل می دهیم….

با تشکر از خانم سمیرا عربشاهی

 


4 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


4 دیدگاه

 1. عودی زهرا گفت:

  چه جمع های خوبی که ما ازشان محروم شدیم…

  1. عرب بیک گفت:

   همراهی مجازی شما برای ما بهره های بسیار داره،انشالله برای شما هم پرثمر باشه

 2. le گفت:

  چرافایل های صوتی جلسات استادرو پابه پای جلسات روی سایت نمیذارید؟

  1. عرب بیک گفت:

   انشالله با همکاری و همراهی دوستان به دنبال تحقق این قضیه هستیم.

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها