Google+

» رستاخیز اکران شود ؟ کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

رستاخیز اکران شود ؟

نگارش در تاریخ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۲۰:۳۹ ؛ بازدید: ۷۴۹ بار
دسته: ارسالی دوستان

 

 

سیمرغ بلورین بهترین فیلم

سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه میدانی        

سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس          

سیمرغ بلورین بازیگر نقش مکمل مرد

سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن                      

سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌برداری

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی

در این فیلم پیکر حضرت علی اکبر علیه‌السلام بعد از شهادت به نمایش درمی آید که تنها یک جراحت بر صورت ایشان دیده می‌شود، لازم است ارباً اربا را برای آقای درویش معنی کنیم!

به گزارش مصاف به نقل از شيعه آنلاين، چندي است که موج اعتراض شديد و به‌ جايي در مورد اکران فيلم رستاخيز بلند شده است.

اين اعتراضات اگرچه وارد بوده و عرق ديني و تعصب مذهبي اقشار مختلف مردم در واکنش به آن درخور ستايش است، اما نکته اصلي غفلت از اشکالات اساسي اين فيلم توهين‌آميز است.

موج اعتراضات به اين فيلم از سوي علما، روحانيون، مداحان و سايرين تنها نشان دادن چهره حرم امام حسين عليه السلام را نشانه گرفته، در حالي که مشکلات اصلي فيلم که در ادامه به آن يک به يک اشاره خواهد شد، قريب به 30 مورد است که يکي از کمترين آن‌ها نشان دادن چهره است! زيرا اين فيلم به نوعي باورهاي مذهبي شيعه را نشانه گرفته و به نظر مي‌آيد در پي خرافه قلمداد کردن آن‌ها است!

اما اشکالات موجود در \”رستاخيز\” که نبايد از آن غفلت کرد، عبارتند از:

الف) در مقدمه فیلم آمده است: معاویه بر خلاف روش پیامبر و خلفا برای خود جانشین تعیین کرد! .

پیامبر اسلام در غدیرخم علی علیه السلام را به جانشینی برگزید و حتی خلیفه اول نیز خودش، خلیفه دوم عمر را انتخاب و معرفی کرد.

ب) در مقدمه تاکید شده است: معاویه به آرای مردم تمکین نکرد و فرزندش یزید را برای خلافت برگزید.

آیا در سرزمین اسلامی رای گیری شده بود و در آرای سیدالشهدا علیه السلام تقلب شده بوده است؟

ج) بسیاری از کسانی که در حال احرام هستند، سر خود را با پارچه پوشانده اند، که طبق نظر شیعه و سنی این کار محل اشکال است.

د) در صفوف نماز خیمه سیدالشهدا علیه السلام فاصله ای پنج متری بین صفوف و امام و ماموم دیده می شود که احتمالاً کارگردان برای بزرگتر نشان دادن صفوف دست به این اقدام زده است.

هـ) تمامی صحنه های صحبت های حضرت در جمع مردم، در بازار گرفته شده است، در حالی که طبق مستندات مساجد، منا و عرفات محل هایی است که حضرت برای مردم سخن گفته اند نه میانه بازار!

و) در صحنه ای، قرآنی در دستان حضرت نمایش داده می شود که روی آن نوشته شده القران کریم! ترکیب اضافی اولین درس عربی است! القرآن الکریم نه القران کریم!

ز) آش ایرادات جزئی وقتی شور می شود که حتی در جمع بندی نهایی «بپاخاستن» را «بپاخواستن» می نویسند!

ط) بر خلاف نظر عموم مراجع مبنی بر عدم جواز نشان دادن تصویر ذوات مقدسه در فیلم ها، در رستاخیز چهره این ذوات نشان داده شد.

ی) حضرت قاسم بن الحسن علیه السلام به صورت جوانی 27-28 ساله نمایش داده شده است، در حالی که تمام مقاتل سن بسیار کمتری و در حد نوجوانی برای ایشان ثبت کرده اند.

ک) حضرت عباس سلام الله علیه، تنها، فردی زیبا رو، گردن کلفت و متکی به زور بازو نمایش داده شده است!

ل) در سخنرانی حضرت در شب عاشورا ماه شب چهاردهم نمایش داده می شود که با قبول نمادین بودن آن، در برخی نماها روی چهره افراد قرار گرفته، نه زیر آن و باز هم هنر کارگردانی آقای درویش به رخ کشیده می شود.

م) شخصیت بکیر و داستان عشقی اش، در اسناد معتبر تاریخی نیامده است و نقل قول ها برای شهادتش کاملاً با آنچه موضوع رستاخیز بر آن استوار شده متفاوت است. کارگردان به عمرش مقتل نخوانده است. بکیر فیلم درویش بیش از امام حسین، تحت تاثیر زنگوله اهدایی یزید و عشق یک زن است!

ن) حر اولین شهید سپاه سیدالشهدا علیه السلام است، جنگ ها نفر به نفر نيز بوده است نه فقط گروهی، ابتدا اصحاب سپس بنی هاشم، به کارزار وارد شدند. این ها گزاره های تاریخی ای است که هیچ کدام در فیلم رعایت نشده است.

س) در فیلم، کربلا منطقه ای پر از کوه نمایش داده شده است، تا جایی که همه می دانند کربلا نخلستان بوده است نه کوهستان!

ع) اثر فیلم در سالن های نمایش، غالباً تحت تاثیر آمادگی ذهنی شان از حادثه کربلا و روضه هاست، وگرنه فیلم هیچ خط اثرگذاری ندارد و اندوه یا آگاهی به مخاطب نمی دهد، حتی در حد تعزیه های محلی.

ف) جنگ کربلا بر اساس آنچه در فیلم نمایش داده شده بر سر بیعت کردن و نکردن و حکومت است، نه اصلاح دین رسول الله و امر به معروف و نهی از منکر و نماز!

ص) حرمله بن کاهل اسدی در کربلای درویش وجود خارجی ندارد، حضرت علی اصغر علیه السلام توسط عده ای از تیراندازان کشته می شود و خون مبارکشان که توسط امام به آسمان پاشیده می شود، روی سم اسب می ریزد! طبق روایات مستند این خون هیچ گاه به زمین بازنگشت.

ق) حضرت ابالفضل علیه السلام چند متر به آب، از اسب پیاده شدند و تا کمر داخل رود رفتند و بعد چند دقیقه اى نشستند! گویا درویش به مقتل جدیدی دست پیدا کرده که هیچ یک از زعمای شیعه تا کنون آن را ندیده اند.

ش) کارگردان لوکیشن‌های آشنا که در اولین مواجهه تقلبی بودنش برای مخاطب ایرانی آشکار می‌شود را انتخاب کرده، لوکیشن‌هایی مانند قلعه رودخان، سی و سه پل، مسجد امام اصفهان، کویر شهداد، درخت‌های گز، کاشان.

ت) موسیقی فیلم بشدت شبیه آثاری مانند مصائب مسیح، کشتی نوح و … است، اصلاً معلوم نیست «استیفن واربک» آهنگ‌ساز فیلم «شکسپیر عاشق»، چه وجاهتی برای ساختن موسیقی یک فیلم عاشورایی محسوب می‌شود؟

ث) در فیلم یزید فردی همجنس باز نشان داده شده است.

خ) در فیلم پیکر حضرت علی اکبر علیه السلام بعد از شهادت به نمایش درمی آید که تنها یک جراحت بر صورت ایشان دیده می شود، لازم است ارباً اربا را برای آقای درویش معنی کنیم!

ذ) دلیل دگرگونی حر در فیلم معلوم نیست، حتی ادب حر به حضرت سیدالشهدا  نمایش داده نشده است و این گونه القا می شود که حر بعد از ناکامی در کسب منصب امیری سپاه، به امام پناه می برد.

ض) نقش شریح قاضی به عنوان فتوادهنده قتل سیدالشهدا و یک فرد فقیه با نفوذ اصلاً شبیه به آنچه که در تاریخ آمده، نیست.

ظ) نحوه شهادت حضرت مسلم بن عقیل علیه السلام و سرپیچی مردم از وی نیز نه شرح داده می شود و نه حتی گریزی به آن زده می‌شود، حتی در پرتاب مسلم از دارالاماره و دستگیری اش توسط ابن زیاد نیز به هیچ کدام از روایات توجهی نشده است.

غ) هر چند هنوز وارد ایرادهای سینمایی فیلم نشدیم، اما حروف ابجد تمام شدند! امید است کارگردانان برای فیلم مذهبی، از یک عالم دینی نیز مشورت بگیرد تا فیلم حماسه عاشورا و مقدسات را به یک مضحکه تبديل نکند.

منبع:   masaf.ir

انتشار دهید

التماس دعا

ارسال کننده: حامد آقای حیدری

موضوع: مدیریت تفکر
2 دیدگاه

 1. قاصد روز‌های بارانی گفت:

  امشب توو اخبار 20:30 یه خبری رو اعلام کرد که واقعا ناراحت کننده است، این‌که رهبری به صراحت و آشکارا نگرانی خودشون رو در زمینه فرهنگی اعلام کنن خیلی درده، این‌که وزیر فرهنگ و ارشادمون فقط شعار بدن هم یه جور دیگه درده…
  چرا باید وزارت فرهنگ و ارشاد طوری اعمال رفتار کنه که روزنامه‌های مدعی حامیان دولت به خودشون اجازه انتشار متن‌هایی ضد اسلامی و ضد شیعی بدن و یا فیلم‌هایی مثل رستاخیز حتی مجوز بگیره اون هم فقط به خاطر این‌که داره از عاشورا و سیدالشهدا علیه‌السلام حرف می‌زنه… ولی آخه یه بچه 12ساله هم میفهمه که بعضی داستان‌ها و حتی قصه‌ها هم امکان تحریف دارن چه برسه به واقعه‌ای بزرگ و فجیعی که همه هم از جز‌به‌جزءش خبر دارن. حالا سؤال این‌جاست وزیر فرهنگ و ارشاد تا حالا مقتل خونده یا شنیده؟! اگه شنیده چرا الان با این‌ کوتاهی‌‌ای که از طرف مسئولین زیر دستش برای مجوز دادن به همچین فیلمی اعمال شده، سعی نکرده گند بقیه رو درست کنه؟ چرا فقط شعار میده؟ اگه تواناییش رو نداره خب استعفا بده که بهتره…
  این هم شد فیلم؟؟؟؟ اون هم در مورد فاجعه عاشورا؟؟؟

  1. حامد آقای حیدری گفت:

   فکر کنید در جامعه ای داریم زندگی می کنیم که هیچ ناظر رسمی روی آثار وجود نداره و همه می تونن هر چی دلشون میخاد منتقل کنن
   ( که میبینیم این فضا در زمان دولت خاتمی تقریبا وجود داشت و ممکنه در حال حاضر)
   اونجا وظیفه شما چیه؟
   ج ج ج

   تا زمانی که تولید کننده نباشیم تو طرحیم

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها