Google+

» روشمند بخوانید تا موفق شوید کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archive



پرامتیازترین کاربران: بیشتر...

روشمند بخوانید تا موفق شوید

نگارش در تاریخ دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲، ساعت ۲۳:۱۰ ؛ بازدید: ۵۴۳ بار
دسته: آموزش مجازی

بسته نکات شماره 3 ویژه ایام امنحانات

ویژه دانش آموزان پیش دانشگاهی

سیستم کتاب پاره!

تعجب نکنید.بله سیستم کتاب پاره!

یعنی چی؟ یعنی اینکه شما باید کتاب هایتان را به گونه ای  مطالعه و خلاصه نویسی  و تست زنی کنید که پس از پایان امتحانات نیمه اول کتاب را جدا کرده و به مشاور یا پشتیبان بدهید و یا در کمدی بگذارید و دیگر دست نزنید.

مطالعه : کتاب درسی مهمترین منبع کنکور است و تسلط یر روی تمرینات آخر فصل، پرسش ها و خودآزمایی ها و مثال ها و تمرینات حل شده بسیار مهم است.اگر یک نگاه دقیق به کتاب های تست و تمرینات کتاب درسی داشته باشیم،تست های مشابه تمرینات یا عینا مثل تمرینات فراوان است.اما چون دانش آموزان تسلط کافی بر روی مسائل کتاب درسی ندارند، فکر می کنند که این تمرینات چه قدر جدید یا حرفه ای هستند.

پس در ایام امتحانات سعی کنید کتاب درسی را با تمام جزئیات و حل تمرینات و مثال ها به اتمام برسانید.برخی داوطلبان می گویند برای کنکور باید تستی درس بخوانیم نه تشریحی.این طرز فکر یکی از عوامل عدم موفقیت داوطلبان است.داوطلبانی در کنکور موفق می شوند که به محتوای کتاب درسی تسلط دارند و با تست و تمرین آنها را در حافظه خود نگه می دارند.

خلاصه نویسی : بهترین نوع خلاصه نویسی اصولی نمودار شبکه ای می باشد.پس از مطالعه هر فصل ،اگر در طول ترم خلاصه برداری داشتید، که آنها را در یک درخت جمع کنید وگرنه پس از مطالعه فصل درخت مربوطه را با نکات آن رسم کنید.

بعضی از دانش آموزان  خلاصه نویسی را وقت گیر تلقی می کنند،این به خاطر عدم نگاه آنان به خرداد ماه و مرور کلیه دروس پیش دانشگاهی و پایه است.بنابراین توصیه می شود دانش آموزان تا قبل از فروردین ماه تا می توانند خلاصه نویسی را جزء روش مطالعه خود قرار دهند.

تست زنی : در ایام امتحانات پس از تسلط بر روی کتاب درسی و جزوه معلم و حل نمونه سوال های امتحانی به سراغ تست بروید.

تست ها را به صورت مجموعه ای از تمامی مباحث مورد مطالعه گزینش کرده و حل کنید.با این کار هم سنجش درستی از موقعیت خود به دست می آورید و هم تمرین بسیار خوبی انجام داده اید.

اگر فرصت کافی برای این کار ندارید،و نگران درس ها هستید،پس از پایان امتحان در منزل استراحت کنید و سپس شروع کنید به تست زدن.

 

خوب گوش کردن را یاد بگیریم

گاه فرصت ها بسیار آهسته در می زنند 


4 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها