Google+

» ویژگی های ذهنی فرد متفکر کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

ویژگی های ذهنی فرد متفکر

نگارش در تاریخ جمعه ۶ دی ۱۳۹۲، ساعت ۶:۳۱ ؛ بازدید: ۱,۲۲۱ بار
دسته: پرورش خلاقیت

تردید منطقی: متفکر معمولا امور را با تردید می نگرد و بدون تامل و تردید از پذیرش افکار و عقاید خودداری می نماید. تردید منطقی با مذهب اصحاب شک فرق می کند. تردید منطقی جزئی از انتقاد و ارزیابی افکار و عقاید است.

کنجکاوی شدید: متفکر واقعی کنجکاو است و میل شدیدی به درک حقایق دارد. کنجکاوی، فرد را به بررسی اسباب و علل امور وا می دارد و موجب طرح مسائل تازه و مهم می شود. کنجکاوی، حالت استفهام را در متفکر به وجود می آورد و دائما او را به پرسش و سوال تشویق می کند.

فهم عمیق: متفکر به معرفت سطحی قناعت نمی کند و ژرف اندیشی خاصی در مطالعات او به چشم می خورد. او می خواهد عمق قضایا را درک کند و از این طریق علل امور و ارتباط آن ها را درک نماید.

دید وسیع: متفکر بینش و دیدی وسیع دارد. غالبا امور را در سطح گسترده تری مورد مطالعه قرار می دهد. دید وسیع، ارتباط امور را در ذهن متفکر روشن می سازد و ذهن او را متوجه علل و عوامل مختلف می کند.

سعه صدر: متفکر روشن بین است و امور را با فکری باز مورد بررسی قرار می دهد. این ویژگی در فرد در برخورد به آراء و عقاید مختلف ظاهر می گردد.

ترقی طلبی: متفکر واقعی ترقی طلب است و از رکود و توقف رنج می برد. او دائما می خواهد چیزهای تازه ای بیاموزد و افکار تازه خلق کند. او از حالت تحجر و جمود گریزان است و برای پذیرفتن عقاید تازه آماده می باشد.

فروتنی: هر چه سطح اطلاعات فرد وسیع تر باشد و بینش او ژرفای بیشتری پیدا کند، تواضع و فروتنی او بیشتر می شود. متفکر از کبر و غرور بیزار است و در عین حال تن به ذلت و خواری نیز نمی دهد. او اهل مداهنه و تملق نیست.

وحدت رویه: متفکر شخصیتی هماهنگ و واحد دارد. میان احساسات، افکار، تمایلات، معلومات و احتیاجات و… او فاصله عمیقی وجود ندارد. فرد متفکر به آنچه می گوید عمل می کند و از نحوه کار و رفتار خویشتن آگاه است.

منبع: کتاب نقد و خلاقیت در تفکر

نویسنده: علی شریعتمداری

انتشارات: سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی


4 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها