Google+

» اندر باب ستایش تفکر انتقادی کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

اندر باب ستایش تفکر انتقادی

نگارش در تاریخ جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۲، ساعت ۶:۱۵ ؛ بازدید: ۱,۲۲۹ بار
دسته: مدیریت تفکر

اگر شما می خواهید نکته بین، جسور، صاحب نظر، منتقد و دارای اعتماد به نفس باشید، راه دشوار ولی گریز ناپذیری را پیش رو دارید.

دشواری راه از این جهت است که اولا شما در طی دوران تحصیل کمتر به صورت هدفمند و آگاهانه در راستای رسیدن به چنین اهدافی گام برداشته اید از این رو بسیار مبتدی و تازه کار هستید.

ثانیا در نظام های آموزشی رایج عملا آموزش ها، فعالیت ها و موقعیت های مناسب برای شناسایی و پرورش چنین اهدافی به ندرت به اجرا گذاشته می شود، چرا که تعامل با محصلانی جسور، صاحب نظر، نکته بین، منتقد و دارای اعتماد به نفس، زحمت و انرژی بیشتری را می طلبد.

اما گریز ناپذیری اهدافی که شما انتخاب کرده اید از این روست که برای رسیدن به ارتفاعات بلند موفقیت و ایفای نقش های حساس و جدی در اجتماع و همچنین احساس شادی حاصل از رشد و پختگی شخصیت، هیچ راه میانبری وجود ندارد.

هر آموزشی که نتواند تفکر و تخیل یادگیرنده را تحریک کند، جز خاراندن حافظه، نقش دیگری ندارد!

واقعیت امر این است که مهمترین ابزار بشر در روبرو شدن با واقعیت های دنیای پیرامون، تفکر خلاق و قدرت تحلیل گری اوست.

اگر اجداد ما از این نیروها بهره مند نبودند شاید شما امروز مجبور بودید که این مطلب را بر روی سنگ نوشته یا پوست حیوانات و یا داخل غار و مخفی گاه طبیعی خود مطالعه کنید.

بنابراین با توجه به این که کلیه پیشرفت های تمدنی و فرهنگی بشر منوط به رشد همه جانبه تفکر است شما نیز ناگزیر هستید متناسب با میزان استعدادها و توانایی هایی که دارید نقش خود را نه تنها در یادگیری، حفظ و انتقال دانش بلکه در زمینه پیشبرد گام های بعدی علم و معرفت و حل مشکلات زندگی آدمی بر روی کره زمین ایفا نمایید.

بدین منظور توجه به ابتکار، خلاقیت و تفکر تحلیل گرانه و پیگیری آموزش ها و تمرین های لازم در مورد آن، جزء وظایف و ضرورت های زندگی جوانان امروز محسوب می شود. هرچند رشد و توسعه تفکر و به ویژه خلاقیت، به عوامل مختلف فردی و اجتماعی، نظیر هوش، خانواده، ویژگی های شخصیتی، قوانین اجتماعی و فرهنگ عمومی روبرویی با ترس و شکست وابسته است.

حال برای اینکه از همین لحظه، بخشی از مسئولیت خود را به عنوان یک موجود متفکر پذیرفته و وارد عمل شوید، تصمیم بگیرید در روبرو شدن با هر پدیده ای به ویژه کتاب ها ومتونی که مطالعه می کنید، روحیه حقیقت جویی و تحلیل را در خود تقویت کنید.

منبع: کتاب من این عینک تخیلی را برای شما تجویز می کنم

مولف: جعفر قربانی

ناشر: فراانگیزش


2 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


1 دیدگاه

  1. درانی مریم گفت:

    تصمیم بگیریم در روبرو شدن با هر پدیده ای به ویژه کتاب ها ومتونی که مطالعه می کنیم، روحیه حقیقت جویی و تحلیل را در خود تقویت کنیم.

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال