Google+

» شکارچی کتاب 7:فراز و فرود مشروطه کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

شکارچی کتاب 7:فراز و فرود مشروطه

نگارش در تاریخ سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۹:۱۱ ؛ بازدید: ۳۵۳ بار
دسته: ارسالی دوستان

بسم الله
در تاریخ معصر ایران،از صفویه تا انقلاب اسلامی،شاهد دو رویداد بزرگ بودیم که نقاط عطفی برای ایران محسوب می شوند.هم از نظرگاه ایجاد عقبه های تجربی تاریخ برای انقلاب و هم از نظرگاه تقاطع دو جریان متفاوت در ایران:جریان روحانیت و جریان روشنفکری.
تلاشهای علمای دین برای حفظ ارزشهای اسلامی و تکاپوهای جریان عمدتا غرب زده روشنفکری برای پیاده سازی آنچه که خود آن را قانون و آزادی می خواندند ،خواندنی است.حضور دولتهای بیگانه برای تصرف در نهضت و فعال شدن ضد فرهنگهایی چون فراماسونری و … همه و همه نکاتی است که در این موضوع خواندنی هستند.اما تا زمانی که تاریخ نگاری ما در دست عده ای روشنفکر مغرض باشد باید متاسفانه از بسیاری مولفه ها و شخصیت ها و وقایع مهم تاریخ بی خبر بود.تاریخ را آنگونه نوشتند که سهم جریان روشنفکری از آنچه بود بزرگتر و البته اصلی نشان داده شود و به بهانه های مختلف روحانیت به حاشیه رانده شود.
این جریان البته در همان زمان هم کم خون به دل روحانیت و علما نکرد و شاید نمونه بارز آن که قلب هر انسان فهیمی را به درد می آورد،اعدام شیخ فضل الله نوری است.

20090306134432t200-mashrooteh.jpg (138×189)
ادامه این مباحث را می گذارم زمانی که کتاب قیام آیت الله حاج آقا نورالله نجفی اصفهانی را معرفی کنم .
اما این بار کتابی مدنظرم هست که شاید هفت هشت سال پیش آن را مطالعه کردم و جلسه نقد و بررسی آن بهانه ای بود که برای اولین بار استاد بزرگوار جناب موسی فقیه حقانی را از نزدیک ببینم.کتاب بسیار خوبی بود از ریشه شروع شده ،فرایند ها و جریان هار رصد کرده و نتایج را نشان داده است.

موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران که این کتاب از خروجی های علمی آن می باشد چنین معرفی از کتاب ارائه می دهد:
“آنچه در قضیه مشروطیت در ایران رخ داد،هدفش چه بود و چه نسبتی با جامعه ایران داشت؟چه تعامل و تناسبی میان مطالبات سیاسی و ساختار اجتماعی و هویتی جامعه ایران وجود داشت؟ اینان پرسشهای اساسی است که همچنان پاسخ می طلبد.کتاب با زمینه های انقلاب مشروطه شروع می شود و نهایتا با کودتای 1299 به پایان می رسد و در این بین وقایع مشروطه به استناد مورد بحث و تحلیل قرار می گیرد”
مطالعه این کتاب بسیاری از خلاء های فکری من رو نسبت به مشروطه پر کرد.مطالعه کتاب سخت بود نه از این بابت که متن آن سنگین است،از این بابت که وقایع آن قلب را به فشار می آورد و محبت ها و کینه هایی را شعله ور می کرد.
امتداد آن روحانیت همچنان ادامه دارد و امتداد آن جریان روشنفکری نیز همچنان خود را نگاه داشته است.و اینک این مائیم و حوادث تارخی که در دل آن قرار داریم.
—————————————————————————————————
پ ن ۱:هنوز حرفهایم را نزدم و فقط معرفی مختصر بود.انشا الله در ژست های بعدی که به افرادی چون حاج آقا نورالله اصفهانی می پردازم بیشتر درباره مشروطه بحث خواهد شد.

ارسال کننده: حامد زارعی

موضوع: معرفی کتاب


1 نفر این مطلب را می پسندد.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها