Google+

» دلایل پیروزی روحانی از نگاه نماینده مجلس کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


همدلی
Daniel:

جالب بود زهرا خانم تجربه خوبی داشتی


بخش آموزش تکنیکهای یک دقیقه ای
1283449196:

باسلام واآرزوی قبولی طاعات وعبادات برای شما عزیزان . راستش من کتاب دانش اموز یک دقیقه ای روتهیه کردم ومطالعه کردم و کتاب خیلی خیلی خوبی بود...من دوهفته دیگه کنکوردارم ومیخاستم اگه میشه درمورد تکنیک تست زنی یک دقیقه ای برام...


مقالۀ 1: چرا و چگونه فکر کنیم؟
sibsorkh60:

سلام. خیلی خوشحالم. دنبال آموزش روش تفکر بودم برای یادگیری و یاددادن به نوجوانان. متشکرم از استاد. یا علی.


دانلود نرم‌افزار مایندمپر (MindMapper)
مهدیان حسن:

دوستان نسخه جدیدتر نرم افزار مایندمپر ورژن 2012 همراه با کرک آن آمده است. ان‌شاءالله بزودی در همین صفحه قرار می گیرد.


نمونه تمرینهای دورۀ نقشه های ذهنی دانش آموزان
zahra.k.h:

طرح شماره ٥ بسیار عالیه


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
jafari.f:

سلام درمورد طرح قدر چرا هیچ توضیحی تو سایت نیست ؟


کارگاه چشم انداز نویسی , مدیریت زمان و هدف گذاری
Aftab8:

خیر


کارگاه مقدماتی مهارتهای مطالعه و تند خوانی
Fatemesiyadati:

سلام استاد انصاری زاده فرموده بودند نتایج آزمونvakرا در سایت خواهید گذاشت اینجانب مطلبی در این باره پیدا نمی کنم لطفا راهنمایی کنید سپاس ??


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

دلایل پیروزی روحانی از نگاه نماینده مجلس

نگارش در تاریخ دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۳۸ ؛ بازدید: ۲۵۶ بار
دسته: ارسالی دوستان

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به دلایل پیروزی روحانی در مقابل کاندیدا های اصولگرا گفت: تفرقه بین اصولگرایان باعث شد هیچ کدام از کاندیداهای اصولگرا توان مقابله با روحانی را نداشته باشند به همین خاطرمی توان گفت روحانی رای آوری خود را مدیون عدم وحدت بین اصولگرایان است.


صراط:محمد دهقان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به  برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوه انتخابات  شوراهای شهر و روستا اظهار داشت: سلامت انتخابات در نظام جمهوری اسلامی  ایران همان طور که بارها اتفاق افتاد از میانگین جهانی بالاتر است.

وی با اشاره به استحکام نظام انتخابات کشورمان گفت: شاهد هستیم که در هر دوره از انتخابات از تک تک آرای مردم محافظت شده و به دلیل حضور مردم و معتمدین به عنوان برگزارکنندگان انتخابات، امکان هیچ گونه تقلبی وجود ندارد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اظهار داشت: برگزاری و نتیجه این دوره از انتخابات  ریاست جمهوری و مشارکت گسترده مردم دروغ بزرگ و تهمت ناجوانمردانه تقلب را  رسوا کرد.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داده است برای تک تک آرای مردم احترام قائل است، تصریح کرد: نتیجه این دوره از  انتخابات به همه کسانی که تحت تاثیر دروغ تقلب بودند و تهمت جابه جایی 11 میلیون رای را به نظام می زدند روشن شد که نظام از حدود 250 هزار رای مردم  نیز محافظت می کند.

نماینده مردم طرقبه و چناران با اشاره به  انتخابات سال 88 و 92 افزود: همین هیات نظارت و هیات اجرایی و همین دولت هر دو انتخابات را برگزار کرد و اگر خدای ناکرده نظام انتخابات بی اعتبار بود بدیهی است که جابه جایی 250 هزار رای به مراتب از جابه جایی 11 میلیون رای راحت تر است.

وی با بیان اینکه روحانی اگر 50 درصد به اضافه 1 رای  از کل آرای ماخوذه را می آورد باز هم برنده انتخابات بود، گفت: ما برای یک  رای هم احترام قائل هستیم.

دهقان با اشاره به خوشحالی طرفداران  روحانی از انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور منتخب ایران، تصریح کرد: ما نیز  خوشحال هستیم چرا که طرفداران وی در خیابانها فریاد رسوایی دروغ و تهمت  بزرگ تقلب را سر می دادند.

عضو هیات رئیسه مجلس افزود: آرای حسن  روحانی سه منشا اصلی دارد اول اینکه روحانی همان طور که به خاتمی هم نامه  نوشته بود اظهار داشت من متعلق به هیچ جریان سیاسی نیستم و به دلیل به تن  کردن لباس مقدس روحانیت بخشی از مردم متدین جامعه که توجه به جریان سیاسی  ندارند به خاطر دینداری وی به او رای دادند. شاهد مثال این موضوع رای  روستایی های کشور است و اینکه بسیاری از روحانیت سنتی شهرها و روستاها رای  خود را به روحانی دادند.

وی با اشاره به نتیجه انتخابات شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور و پیروزی اصولگرایان نسبت به اصلاح طلبان گفت: این  خود شاهد مثال دیگری است بر اینکه اصلاح طلبان با اینکه لیست تقریبا واحدی  در انتخابات شورا ها داشتند اما باز هم نتوانستند پیروز شوند.

وی  اظهار داشت: دلیل دوم رای آوری روحانی حمایت جریان اصلاحات و کارگزاران و  به خصوص هاشمی و خاتمی از وی بود و زمانی که عارف به نفع وی کنار رفت طبیعی بود که آرای روحانی با هم افزایی عارف بالاتر رفت.

دهقان همچنین  افزود: سومین و مهمترین دلیل رای آوری روحانی به این خاطر بود که درصد مهمی از مردم در هر دوره از انتخابات می خواهند به کسی که احتمال می دهند پیروز انتخابات است رای دهند یعنی حدود 30 درصد از مردم در روز آخر تصمیم می  گیرند و این برای توده ای از مردم به صورت فرهنگ درآمده است.

نماینده طرقبه و چناران اظهار داشت:این دسته از مردم با توجه به فضای موجود به کسی رای می دهند که احتمال دهند پیروز میدان باشند و بین افراد این طور جا  افتاده است که ما رای خودمان را حرام نمی کنیم.

دهقان تصریح کرد  کرد: برخی از آراء روحانی به خاطر انتقاد مردم به عملکرد دولت احمدی نزاد  بود؛ البته بخشی از آراء قالیباف نیز به این خاطر بود اما روحانی با کمک  چهره هایی چون خاتمی و هاشمی توانست در روزهای پایانی موج اجتماعی تولید  کند در حالی که قالیباف بدون حمایت اصولگرایان تنها در صحنه باقی مانده  بود.

عضو هیات رئیسه مجلس خاطر نشان کرد: بخش دیگری از آرای روحانی  در اثر تفرقه اصولگرایان و عدم رسیدن به وحدت رخ داد و طبیعی بود که تفرقه  بین اصولگرایان باعث شد هیچ کدام از کاندیداهای اصولگرا توان مقابله با  روحانی را نداشته باشند به همین خاطرمی توان گفت روحانی رای آوری خود را  مدیون عدم وحدت بین اصولگرایان است.

دهقان همچنین ضمن انتقاد از عدم شکل گیری ائتلاف بین اصولگرایان، گفت: در اردوگاه اصولگرایان بخشی معتقد  بودند که “گفتمان انقلاب” تنها متعلق آنهاست و بقیه اصولگراها را قبول  نداشتند. در این میان نیز برخی از اصولگرایان از هفته های قبل از انتخابات  فکر می کردند که انتخابات به نفع آنها تمام خواهد شد و به صورت مستقل حاضر  شدند.

وی افزود: یکی از کاندیداهای اصولگرا که بیشترین رای را آورد  کسی بود که سرمایه اش به خاطر کارآمدی اش بود اما هیچ پشتیبانی سیاسی از وی توسط اصولگراها انجام نشد و همه جریانات حاضر در انتخابات رسالت خود می  دیدند که وی را تخریب کنند.

دهقان خاطرنشان کرد: این کاندیدا تنها  با هنر و سوابق خودش توانست آرای مردم را جذب کند و تخریب ها باعث شد تا  آرای وی در هفته های پایانی که در حدود 25 و 30 درصد بود در روزهای آخر به 17 درصد برسد.

نماینده طرقبه و چناران ضمن تبریک به روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم گفت: احترام به رئیس جمهور واجب است و همه باید کمک کنند تا شعارهای روحانی محقق شود.

وی افزود: انتظار هم این است که  روحانی سلامت انتخابات را برای مردم تشریح کرده و دروغ و رسوایی تقلب  انتخابات سال 88 را برای مردم بازگو کند.

عضو هیات رئیسه مجلس با  بیان اینکه آرزو می کنم محبوبیت روحانی روز به روز بیشتر شود اظهارداشت: روحانی باید از همه ظرفیت های کشور برای خدمت به مردم استفاده کند و راهی  که برخی روسای جمهور قبلی رفته اند یعنی به جای خدمت چالش با نیروهای  انقلاب در پیش گرفتند در دستور کار خود قرار ندهد.

ارسال کننده: مهدیان حسن

موضوع: مناسبت‌ها
2 دیدگاه

 1. le گفت:

  احترام به رئیس جمهور واجب است و همه باید کمک کنند تا شعارهای روحانی محقق شود.

  واقعا درسته .انشاء الله که اینطور بشه .

  1. le گفت:

   منظورم امیدهایی ست که مردم مستضعف به خوب شدن وضع اقتصاد دارند با روی کار آمدن ایشان (بعد انتخابات این خواسته را حس کردم دو دفعه در دو اتوبوس مختلف از دو فرد مختلف که به ایشان رای داده بودند شنیدم )

   ومنظورم چیزهای منفی نیست بلکه حفظ وحدت و پیشرفت اسلامی ست در عین حال که ما مطالبات مبتنی بر آرمان های انقلاب را داریم …..

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها