Failed to connect to the database: Access denied for user 'ketabpar'@'localhost' to database 'ketabpar_gurd' کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور : دکتر جلیلی اصلح است. Google+

» دکتر جلیلی اصلح است. کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
مقاله ۱۲۳: توجيه حماقت، تضعيف خيانت و تکميل کردن رسالت است
hanyhashemi:

بسم الله الرحمن الرحیم باسلام خدا قوت خدا رحمت کند استادصفایی را. ایده ها به فکر همه میرسد مهم این است که چه کسی ان هارا عملی کند


مقاله ۱۱۸: تفکر خلاق با تغییر رفتار
hanyhashemi:

بسم اله الرحمن الرحیم سلام خدا قوت به همگی برای بدست آوردن چیزی که تا حالانداشتی باید کسی باشی که تا حالا نبودی


مقاله ۱۱۰: عادت شتاب‌زدگی در تفکر
hanyhashemi در پاسخ به دشتی جوان:

سلام امیدوارم جواب سئوالتون رو پیدا کرده باشین


مقاله ۹۴: چند تمرين ساده براي کسب مهارت تفکر واگرا
hanyhashemi:

سلام علیکم تمام دست اندرکاران سایت عالی هستین مطالب خیلی مفیدو کاربردی هستن خدا خیرتون بده والسلام علیکم


مقالۀ 81: نگاه جامع و تفکر کل‌نگر
hanyhashemi در پاسخ به مهدیان حسن:

سلام علیکم احسنت سخن به جایی بود.


مقالۀ 4: به‌دنبال بیست پیام مهم
hanyhashemi:

بسم الله الرحمن الرحیم از زحماتتان سپاس گذارم


افسوس‌های تکراری...
hanyhashemi در پاسخ به dastkhat:

یعنی شما برای بهشت کاری انجام میدین؟


جلیل معماریانی: چمران اسطورهٔ آزادی از اسارت‌های دنیا بود
hanyhashemi:

بسم الله الرحمن الرحیم سلام وقتتون بخیرو نیکی من منظورتان را ازمتل شهدا بودن جایگاهی ندارد متوجه نمیشم لطفا بیشتر توضیح بدین ممنون سعادت مند باشید


مقالۀ 1: چرا و چگونه فکر کنیم؟
paeiz:

سلام استاد امروز 97/9/5 من تازه اولین مقاله تفکر رو که نگارش در تاریخ چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۰، ساعت ۹:۴۳ شده رو خوندم. هفت سالی عقبم ولی ان شاءالله خودمو میرسونم...به لطف و کمک حضرت صاحب الزمان (عج)


فنون امتحان دادن و روش های مقابله با استرس
Zahranc:

روزه فکری ۱۰ روزه ؛ یعنی اینکه تو این ۱۰روز هیچ فکر منفی نباید بکنیم یا در ساعات مشخصی (از اذان صبح تا شب) فکر منفی نکنیم؟؟؟


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

دکتر جلیلی اصلح است.

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۲۱:۳۹ ؛ بازدید: ۱,۶۳۶ بار
دسته: مناسبت‌ها

به نام خدا

مزیتهای نسبی دکتر جلیلی بر سایر کاندیداهای محترم با تفاضل بالا:

درک عمیق از مبانی و روشهای عملیاتی کردن گفتمان انقلاب

باور به توانایی اسلام برای اداره تمام شئون جامعه

سابقۀ اجرایی در مدیریت راهبردی (سابقۀ اجرایی در سطوح پایین تر از راهبردها در حوزۀ ریاست جمهوری امتیاز محسوب نمی شود)

انشاء الله تقدم و استمرار ایشان بر تقوا و عمل صالح

نگاه فراحزبی به مردم و مسائل و باور و شناخت ظرفیتهای فوق العادۀ امت اسلام و عدم ورود در زد و بندهای متداول جناح ها (یکی از علتهای تخریب علیه ایشان همین است).

نگاه راهبردی و جهانی به پدیده ها و وظایف

متانت و خویشتن داری ایشان و پرهیز از حاشیه سازی (علیرغم سیل تخریب ها، شرح صدر و حاشیه گریزی ایشان در ایام انتخابات ثابت شد)

و …

لذا از دید حقیر ایشان اصلح است.

جلیل معماریانی 1392/3/23
40 دیدگاه

 1. احمدی گفت:

  باسلام و تشکر از نگاه عمیق و شجاعت و صراحت در اعلام نظر و ترجیح شما به فرد اصلح نسبت به صالح مقبول

 2. عظیمی مقدم گفت:

  با سلام و عرض ادب.به نظر من که اینها جملات آرمانی است و حالت تئوری دارد وبرای حل مشکلات مردم کافی نیست .

 3. hamed گفت:

  باسلام وعرض احترام
  با وجود برجستگی های خاصی که آقای سعید جلیلی دارد (نظیر ساده زیستی و دفاع از گفتمان امام و رهبری ) چند دلیل مهم و غیر قابل اغماض ایشان را از نامزد مورد علاقه ام دور کرده است.

  ظهر پنجشنبه گذشته، یکی از نزدیکان آقای جلیلی برای همسرم این پیامک را فرستاد: «با توجه به روند تشکیل تیم اقتصادی جناب آقای دکتر جلیلی، در صورت تمایل به حضور از طریق پیامک بنده را مطلع فرمایید». همسرم با پیامک پاسخ داد: «آقای دکتر جلیلی در مبارزه با فساد چقدر جدی هستند؟» پاسخ آمد: «بسیار» پاسخ رفت: «جداً؟! اگر اینطور است در جریان انواع و اقسام مفاسد و رانتخواری های چند سال اخیر کجا بوده اند؟ در کنار معترضان به فساد بوده اند یا با مفسدان؟» دوست آقای جلیلی در آخرین پیامک برای همسرم اظهار تاسف کرد!

  سکوت آقای جلیلی در برابر فسادهای بزرگ، مهمترین ایراد به ایشان نیست. ایشان در جریان فتنه ۸۸ هم عملکرد ضعیفی داشتند. اگر فتنه ۸۸ از نوع جنگ نرم بود، که بود، مقابله آقای جلیلی با این جنگ نرم بسیار ضعیف بود. درجنگ نرم، باید افکار عمومی را درباره حقانیت طرف حق اقناع کرد. باید به سوالات و سوءتفاهم ها پاسخ داد. باید شبهه ها را برطرف کرد. اما آقای جلیلی به عنوان فرمانده میدان جنگ نرم نه تنها خود به شدت منفعل بود، بلکه با تدابیر سلبی و از روی بی تفاوتی یا انفعال (مانند قطع یا کند کردن اینترنت، تشدید فیلترینگ، قطع سیستم پیامک بدون هیچگونه توضیحی و…) دست معدود نیروهای خودی روشنگر درجنگ نرم را نیز می بست.

  یادآوری می کنم بعضی جوانان پرانگیزه و حزب الهی تصور می کنند هدف جنگ نرم، مسخره کردن و منکوب کردن دشمن و پیاده نظام آن است. حال آنکه، هدف جنگ نرم، شفاف کردن فضا برای تمیز حق از باطل برای افکارعمومی است.

  «جریان پایداری» که به شدت از آقای جلیلی دفاع می کند، مبلغ و عامل اجرای رویکرد اشتباه و خسارت بار ایشان درجنگ نرم است. از نظر اینها، شهروندان یا سفیدند یا سیاه. خاکستری نه وجود دارد و نه حق حیات. اگر در فتنه ۸۸ کسی به تردید افتاده یا سکوت کرده باشد، باید با یک لگد قهرمانانه، او را از قطار انقلاب به بیرون پرتاب کرد. از نظر این رویکرد، حماسه ۹ دی چماقی است برای کوبیدن بر سر رقبای سیاسی. برخی لایه های افراطی این گروه، هرکسی را جلوی انحرافات دولت بایستد و یا با جریان انحرافی در افتند را بی محابا «ساکت فتنه» می خوانند.

  آنها احتمالاً ماموریتشان را در فتنه ۸۸ این می دانستند که هاشمی را به منتظری و موسوی را به رجوی تبدیل کنند در حالیکه این ماموریت، با هدف و ماموریت بی بی سی و مجاهدین خلق همسو بود. در سال۸۸، ماموریت درست این بود که تا حد امکان اجازه ندهیم چهره های شاخص انقلاب از قطار انقلاب پیاده شوند…

  عملکرد آقای جلیلی در اداره جنگ نرم در سال ۸۸ نشان می دهد به این رویکرد اشتباه در جنگ نرم به وضوح دلبستگی و وابستگی دارد. اگر آقای جلیلی به عنوان مسوول اصلی مدیریت بحران سال ۸۸ به وظیفه خود در استماع شبهات معترضان و پاسخگویی اقناع کننده به آنها عمل می کرد، آیا بازهم فتنه ۸۸ آنقدر طول می کشید؟ آیا از خسارتهای عظیم تابستان ۸۸ پیشگیری نمی شد؟

  این ضعف فاحش در رویکرد و عملکرد، بزرگترین مشکل آقای جلیلی نیست. مشکل بزرگ ایشان، نامعلوم بودن تمایز و خطر قرمز ایشان با آقای احمدی نژاد و اطرافیان مساله دار رئیس جمهور فعلی است.

  طرفداران آقای جلیلی می گویند ایشان همان احمدی نژاد ۸۴ و احیا کننده گفتمان سوم تیر است. هرچند به دلایل مختلف از جمله عهدشکنی آقای احمدی نژاد در جریان میثاق نامزدهای انتخابات سال۸۴، در آرمانی بودن گفتمان سوم تیر ۸۴ تردید جدی وجود دارد اما باید یادآوری کرد آسیبی که آقای احمدی نژاد و اطرافیانش به جریان اصیل عدالتخواهی زده اند، چنان عمیق و هولناک است که باید به دلبستگان جریان عدالتخواهی حق داد که نگران شباهت آقای جلیلی۹۲ با احمدی نژاد ۸۶، احمدی نژاد۸۸، احمدی نژاد۹۰ و احمدی نژاد ۹۲ باشند. انشاءاله چنین سوءظنی به آقای جلیلی بسیار ناوارد باشد اما عظمت خطر و محتمل، هر عاقلی را وارد می کند تا احتمال های هرچند کوچک را هم کاملاً جدی بگیرد. بخصوص اینکه بخاطر بیاوریم آقای جلیلی منصوب آقای احمدی نژاد است و ایشان تا روزهای اخیر، کلاً درباره جریان انحرافی، پرونده بیمه ایران، سفرهای خانوادگی احمدی نژاد به نیویورک و… یکسره سکوت کرده بوده اند .

  سوء تفاهم نشود. برخی از رویکردها و عملکردهای آقای جلیلی در نظرما بسیار دلپذیر است حتی در مناظره سیاسی۱۷خرداد وقتی ایشان با دقت و تیزینی به نکته ای در برنامه های قالیباف اشاره کردند (پذیزش سلطه هژمون)، از ته دل ایشان را تحسین کردم اما به دلایلی که گفته شد و دلایل دیگری که مجال بازگو کردن آن نیست (مانند فقدان تجربه اجرایی، تیم اقتصادی ایشان که طراح هدفمندی یارانه ها و به ظاهر مدعی اقتصاد اسلامی و درعمل، پیاده کنند لیبرال سرمایه داری است و…)… همه اینها باعث می شود آقای جلیلی در میان این نامزدها در اولویت های پایین من باشند.

  امیدوارم برخی جوانان علاقمند به آقای جلیلی تصور نکنند این متن تخریب ایشان است. اتفاقاً صاحب این قلم، اولین کسی بود که رویکرد ساده زیست و مردمی آقای جلیلی را در مهر ماه ۱۳۸۸ ستود و برای اولین بار و خیلی قبل از اینکه نام آقای جلیلی سر زبان ها بیفتند، توجه افکار عمومی را به صفات نیکوی ایشان جلب کرد: « حركتي پسنديده از آقاي دكتر جليلي»
  سایت الف

  اما قبول بفرمایید این صفات برای سپردن اداره یک کشور به یک نفر، به هیچ وجه کافی نیست.

  1. محمدرضا تفقدی گفت:

   بسم الله
   این تهمتها را در سایت الف دیده بودم.
   سایت الف در حالی دکتر جلیلی را به سوء مدیریت در فتنه ۸۸ متهم می‌کند که از روشن‌ترین مواضع و تدابیر از ایشان در این موضوع معلوم است که چگونه این موضوع را می‌بینند. هم در ریشه‌یابی و هم در نوع برخورد هم سعه صدر و هم قاطعیت را به طور توامان را پیگیری کرده‌اند.
   ایشان در برابر فتنه همانطوری که در مناظرات سکوت نکردند و تنها کسی بودند که فتنه را ظلم بزرگ به نظام خواندند، در همان سالها هم سکوت نکردند. (لینک جزوه سخنرانی دکتر جلیلی درباره فتنه)
   http://www.teribon.ir/base/img/2013/06/22khordad.pdf

   از سوی دیگر نویسنده الف سعی می‌کند آسیب‌شناسی برخورد دیگران را (مشخصاً جبهه پایداری) به نام دکتر جلیلی بنویسد و به جای نقد دکتر جلیلی و منش و رفتار او، با نقد دیگران او را متهم به برخورد بد با فتنه ۸۸ کند. این در حالی است که دکتر جلیلی تاکید دارد که عضو پایداری نیست و حتی برخی اعضای ارشد این جبهه نیز تاکید دارند که دکتر جلیلی مستقل است و با آنها نیست و تنها در این انتخابات با او همراهی می‌کنند.
   من در ستاد مرکزی ایشان بودم. تنها مرجعی که مورد تایید ایشان بود و موقعی که مشهد آمدند برای سرکشی به آنجا آمدند. ما گروه های دیگری که از دکتر جلیلی حمایت می کردند تایید نمی کردیم. آنها خودشان خودجوش اینکار را می کردند.
   به نظر من تمام این ملاکهایی که در این نوشته آمده مثل اقتصادی، فرهنگی، مدیریت اجرایی و … برای تک تک کاندیداها مورد بررسی قرار گیرد و برایند آنها انتخاب شود.
   دکتر جلیلی در خیلی از این ملاکها بالاترند و جاهایی هم با اغماض همسطح دیگرانند نه پایین تر. حتی این نویسنده هم در جاهایی به این برتری ها اشاره کرده است.
   می توانید از نرم افزار زیر استفاده فرمایید برای مقایسۀ نامزدها
   http://ketabpardazan.com/new/?p=22190

 4. gismorvarid گفت:

  ای شب آشفته برو
  وی غم ناگفته برو
  ای خرد خفته برو
  دولت بیدار بیا

 5. m-h-gh گفت:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز جناب آقای hamed
  در مظلومیت ایشان همین بس که شما از ساده زیستی به عنوان یکی از ویژگی های برجسته ی ایشون یاد می کنید!
  حال آن که ایشان دارای ویژگی های به مراتب درخشان تریست که متاسفانه به علت شخصیت ضد رسانه ای ایشان یا شاید هم تقوای سیاسی بیش از اندازه در تبلیغات و همچنین به علت حجم بالای تخریب های ناجوانمردانه ای که از سوی برخی از رقبا علیه ایشان وجود داشت، پنهان ماند.
  رجوع به کارنامه ی کاری ایشان مؤید این نکته هست که ایشان در هر زمان که مسئولیتی را در نظام جمهوری اسلامی ایران پذیرفته به نحو احسن از عهده ی انجام آن بر آمده است. چه زمانی که ایشان در راس سازمان بازرسی وزارت امورخارجه قرار داشت و حکم انفصال از خدمت هفده نفر از سفرای جمهوری اسلامی ایران که جرم آن ها محرز شده بود را شخصا امضا کرد. (همچون سفیر سابق ایران در انگلستان و کانادا که جزو سفرای با سابقه و با نفوذ در وزارت خارجه بود!)
  چه زمانی که ایشان در دوران اصلاحات به انجام وظیفه در دفتر رهبری نظام پرداخت و چه از زمانی که به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی شروع به کار کرده است.
  اما چند ویژگی برجسته ی ایشان که کمتر به آن ها پرداخته شده است:

  1. وابسته و وام دار کسی نبودن. ایشان در طول دوران خدمتشان با عملکرد که داشته اند نشان داده اند که توصیه را از هیچ کس قبول نمی کنند. و به نوعی وام دار هیچ کس نیستند.

  2. ایشان اهل مماشات نیست. این بسیار مهم است. توصیه ی دوستداران حضرت علی (ع) در هنگام حکومت ایشان را که باید شنیده باشید. وقتی به حضرتش پیشنهاد میدهند که برای حفظ و بقای حکومت بر ثروتمندان آسان بگیرد و پاسخ ایشان هم که تاریخیست و نیاز به بیان مجدد آن نیست.

  3. منطق در تصمیم گیری و پرهیز از تصمیمات هیجان مدارانه! ببیند آن چیزی که ایشان را در این مقوله از بقیه متمایز می کند ایدئولوژی و نگاهی است که در ورای این تصمیمات منطقی وجود دارد. جهت اطلاع خدمتتان عرض می کنم که عنوان پایان نامه دکترای دکتر جلیلی”بنیاد اندیشه سیاسی اسلام در قرآن” است. این که گفتمان امام و رهبری در سخنان ایشان موج می زند علتی جز فهم ودرک عمیق ایشان از اندیشه ی اسلامی ندارد. (البته اینجا منظور اسلام ناب محمدی است!) وگرنه ارادت به امام و رهبری و اندیشه ی ایشان مطلبیست است که همه ادعای آن را دراند ولی فاصله ی بسیار زیادی بین ادعا تا عمل وجود دارد.

  4. از حضرت علی (ع) نقل است که ایشان فرمودند هرکس را از روی طرفدارانش بشناسید. اگر کمی با علم اقتصاد و یا مدیریت آشنایی داشته باشید مطمئنا نام بزرگانی همچون دکتر درخشان، دکتر روستا، دکتر رضائیان و … که به صورت رسمی از ایشان حمایت کرده اند را شنیده اید. چه چیز می تواند علت این اعلام حمایت ها باشد. آیا غیر از این است که این بزرگان ایشان را فردی اصلح برای مدیریت کشور تشخیص داده اند. نمیدانم اگر کسی مثل دکتر درخشان از کاندیدای دیگری حمایت می کرد آیا آن کاندیدا جایی برای نفس کشیدن بقیه در حوزه ی علوم اقتصادی باقی می گذاشت!

  شاید الآن برای این حرف ها دیر باشد ولی صرفا به خاطر مظلوم واقع شدن دکتر جلیلی به بیان برخی از ویژگی های برجسته ی ایشان پرداختم.

  قبلا هم گفته ام مقایسه ی آقای جلیلی و احمدی نژاد نه تنها ظلم در حق ایشان است بلکه توهین به شعور دوستداران ایشان هم هست. حالا فرقی نمی کند این مقایسه را موافقان یا مخالفان انجام داده باشند. بیشتر از این نیاز به توضیح نمی بینم!

  اما در ارتباط با فتنه و مسائل آن.

  واقعا غصه خوردم به خاطر این تحلیلی که از شما دیدم. به حال خودم غصه خوردم! به حال دکتر غصه خوردم! به حال شما و همفکران شما هم غصه خوردم!
  به یاد شهید مظلوم بهشتی (ره) افتادم که چگونه در ابتدای انقلاب دوست و دشمن به او حمله می کردند و ایشان راه سکوت را در پیش گرفته بود. و با شهادتش حقانیتش را به همگان اعلام کرد!
  برادرم اکنون که فتنه را پشت سر گذاشته ایم همه خود را مرد میدان عمل میدانند و ادعاها دارن بیا وببین! همان هایی که آن روز ساکت بودند امروز بر عملکرد مردان آن روز ایرادهای بنی اسرائیلی وارد می کنند. برادرم خدا می داند موضع من و شما در زمان فتنه چه بوده است اما همین که ما بحرانی به آن بزرگی را پشت سر گذاشتیم نشان از توانایی و هوش بالای مدیران مهار بحران دارد.
  این بسیار تحلیل بچه گانه ای ایست که فکر بکنیم سران فتنه مشکلشان شبهات پیش آمده در زمان برگزاری انتخابات بود و چنان چه پاسخ های شفاف و قانع کننده ای از این سو به ایشان داده می شد این مشکلات پیش نمی آمد. انتخابات بهانه بود. لطفا به همین اندازه از من بپذیرید! حرف هایی در آن دوران از سوی برخی از دوستان و دشمنان زده شد که تو گویی هر دو از یک جریان فکری خط می گیرند. با گذشت چهار سال از آن جا ماجرا و علی رغم تمام مشکلات، امروز یک مشارکت 70 درصدی پیش بینی می شود و این یعنی برد نظام و مسئولان امنیتی در مهار فتنه و تبعات آن.

  “سکوت آقای جلیلی در برابر فسادهای بزرگ، مهمترین ایراد به ایشان نیست.”
  اگر منظور شما از مبارزه با فساد اقتصادی در بوق و کرنا کردن و جار زدن و هیاهو راه انداختن است که آی مردم بردن و خوردن و حق ملت رو بالا کشیدن یک آبم روش و یا برگزاری سمی ناهارهای (!) متعدد آن هم با بودجه ی بیت المال است، بله آقای جلیلی چنین شخصیتی ندارد و مرد عمل است. این را قبلا هم ثابت کرده. ایشان اهل منم منم کردن نیست. این را در مذاکرات هسته ای هم می توانید به وضوح مشاهد کنید یا در قضیه ی دستگیری ریگی که اگر هر کس دیگری جای ایشان بود با تمام توان چنین افتخاری را برای خودش ثبت و ضبط می کرد و تا مدت ها بر روی موج این افتخار موج سوار می کرد اما ایشان چنین نیست!

  “مشکل بزرگ ایشان، نامعلوم بودن تمایز و خطر قرمز ایشان با آقای احمدی نژاد و اطرافیان مساله دار رئیس جمهور فعلی است.”
  صرفا جهت اطلاعتان عرض می کنم که اگر آن چه شما در مورد سکوت ایشان در برابر مفاسد اقتصادی دولت و یا همراهان رئیس جمهور و یا حلقه ی انحرافی عنوان کردید صحت میداشت، آقای دکتر احمدی نژاد برکناری ایشان از دبیری شورای عالی امنیت را به عنوان یکی از شروط بازگشت به صحنه در هنگام 11 روز خانه نشینی عنوان نمی کرد.

  در پایان از شما به خاطر شبهاتی که مطرح کردید تشکر می کنم! فضا را برای بیان برخی ناگفته ها بازکردید هر چند کمی دیر!!

  والسلام

 6. نامور گفت:

  حالا برای من سؤال شده که چرا طرفداران بقیه کاندیداها، وقتی که کسی از اصلح‌بودن آقای جلیلی حرفی می‌زنه، عمدتاً به‌جای طرح دلایل اصلح‌بودن نامزد خودشون، به انکار آقای جلیلی همت می‌گمارند!
  این منش غلط از کجا نشأت گرفته، نمی‌دونم.

 7. yegy گفت:

  به نكته بگم صرفا جهت اطلاع تو اين انتخابات هم تقلب شد
  ( تقلب به اين معني نيست كه راي ها رو عوض كنند )
  تقلب يعني اين كه اقاي خامنه اي تو حرفاشون با دست پس بزنن با پا پيش و نظرشون رو به مردم بفهمونن.
  اقلب يعني اقاي هاشمي كه رئيس تشخيص مصلحت نظام اند و نظرشون رو علنن بيان ميكنن….
  تقلي يعني سپاه و ارتش كه نظرات خودشون رو اعمال ميكنن….
  تقلب يعني حوضه علميه قم تقلب يعني استان قدس رضوي و همه و همه كه اشخاص يا ارگان هايي محبوب جامعه هستند با بيان نظر شخصي و منفعت طلبانه خويش باعث بشن دوستدارانشون رو تصميمشون اثر بزاره…
  تو همه انتخابات هاي گذشته هم اين موضوع وجود داشت اما نه به اين صورت علني……
  البته دوره قبل هم به همين شكل بود ها…..
  همين باعث شد كه اقاي احمدي نژاد راي بيارن و خدا كمكمون كنه تا اقاي جليلي راي نيارن……

  1. محمدرضا تفقدی گفت:

   بسم الله
   معنی تقلب را هم فهمیدیم.
   رهبری در جایگاه جهت دهنده به نظام اسلامی ملاکهای فردی که به درد ریاست جمهوری این نظام می خورد را می گویند. حال پیدا کردن مصداق کار ماست.

  2. مهدیان حسن گفت:

   حالتون بدشده…؟
   مردم بالاخره رایشون را آزادانه می دهند.
   واین هایی که شما گفتید همه اش هم بر فرض اگه درست باشه تقلب نیست!

   1. yegy گفت:

    اقاي مهديان من حالم كاملا خوبه
    درسته ازادانه راي داديم اما اين تقلبات تاثير گذار تره…

  3. نامور گفت:

   شما چرا برعکس نتیجه می‌گیرید؟
   رهبری معیارهای کسی که باید رئیس‌جمهور بشه رو می‌گن؛ نه‌اینکه ببینن فرد موردنظرشون چه ویژگی‌هایی داره، همون ویژگی‌ها رو اعلام کنن.
   اینکه این اعلام معیارها رو هم دال بر تقلب بگیرین که نگاه خیلی سطحی‌ایه.

   1. yegy گفت:

    اشتباه نيست
    اقاي خامنه اي هيچ وقت مستقيما دفاع نميكنن از كسي…..
    به خاطر اين كه از احمدي نژاد كه دفاع كردن بعد پشيمون شدن…
    پس نتيجه كار برعكسه ايشون در غالب خصوصيات رئيس جمهور از جليلي دفاع كردن
    حالا باسياست خودشون كمي هم نقضشون كردن…..
    چون اصلاح طلبا و عده اي كه از گذشته ناراحتن بر خلاف نظر اقاي خامنه اي راي دادن ايشون هم خيلي باسياست از جليلي دفاع كردن طوري كه كسي متوجه نشه كه بخواد لج كنه……

    1. محمدرضا تفقدی گفت:

     بسم الله
     نمی دانم این پشیمانی را از کجا نتیجه گرفتید.
     من همیشه گفتم رهبری بسیار بسیار دقیق صحبت می کنند.
     ایشان فرمودند نظر من به نظر آقای احمدی نژاد نزدیکتر است.
     اولا بعد از انتخابات این جمله را گفتند نه قبل از آن که در رای مردم تاثیر کند.
     ثانیا ایشان فرمودند نظر من نزدیکتر است به نظر آقای احمدی نژاد یعنی به نسبت نظر آقای هاشمی نظر ایشان به نظر آقای احمدی نژاد نزدیکتر بود. نه اینکه کلا با آقای احمدی نژاد هم نظر باشند.
     ایشان در تمام انتخابات ها ملاکهای رئیس جمهوری را می دهند.

     1. yegy گفت:

      سلام اقاي تفقدي
      شما بخاطر علاقه ي بسياري كه به اقاي خامنه اي داريد ايراد هاي ايشون رو ناديده ميگيريد
      ولايت مداري نيست اين برخوردتون شما شخص ايشون رو دوس داريد….
      و تبعيت چشم و گوش بسته داريد كه اين درست نيست…
      يكم حقايق رو قبول كنيد لطفا

      1. محمدرضا تفقدی گفت:

       بسم الله
       قبلا هم گفتم که عاشق ولایت هستم اما این دلیل نمی شود که حرفهای من را روی حساب احساسات بگذارید.
       بهتر است اگر پاسخ منطقی ای به صحبت هایم دارید بفرمایید و من را متهم به احساسی بودن نکنید.
       لطفا شما حقایق را قبول بفرمایید.

      2. yegy گفت:

       شما يكم سرچ كنيد تو حرف هاي ايشون البته بي طرفانه…..
       بعد منوجه ميشيد كه من اشتباه نميكنم

      3. محمدرضا تفقدی گفت:

       بسم الله
       باز هم طفره رفتید و پاسخ استدلال منطقی من را ندادید.

      4. yegy گفت:

       من نميدونم چطوري بايد قانعتون كنم…..
       البته من قصدم قانع كردن نيست و نبوده فقط بيان واقعيت بوده

      5. محمدرضا تفقدی گفت:

       بسم الله
       من به همان حسابی می گذارم که خانم فروغی گفتند.
       باز هم از شما می خواهم در مورد ولایت فقیه و شخص رهبری بیشتر تحقیق کنید.
       در همین کامنتهای اخیر نشان داده شد که شما گاهی از روی احساسات صحبت می کنید.
       http://ketabpardazan.com/new/?p=20923#comment-10316
       برای هم دعا کنیم که خدا ما را با ولایت زنده بدارد و بمیراند.
       یاعلی

      6. yegy گفت:

       اقاي تفقدي شما چرا دوست داريد منو ضد ولايت فقيه نشون بديد؟!؟!
       بابا من كه نگفتم فقط شخص اقاي خامنه اي باعث اين تقلب ها شدن؟! بخونيد متن رو اسم اقاي هاشمي و ارگان هاي مختلف هم هست……
       برعكس من خيلي هم ولايتمدار و تابع ايشون هستم……
       اما از اين مرضوع ناراحتم…

      7. TAHOORA گفت:

       خب شما بذارین ب حسابه حرف حق جواب نداره!!!

      8. محمدرضا تفقدی گفت:

       بسم الله
       شما ولایت مدارید و قبلا هم گفتید و در این شکی نیست. **==
       فقط گاهی احساساتی می شوید و چیزهایی خوبی نمی گویید.
       من این کامنتها را من باب تذکر می گذارم. :-H

      9. yegy گفت:

       خوبه باز قبول داريد…..
       من احساسي عمل نميكنم فقط حقايق رو بيان ميكنم حالا اينا به كام شما و ديگر دوستان شيرين نمياد حمل بر احساسي بودن يا نبودن من نيست واقعيته و حقيقت هم گفته شده كه تلخه…….

      10. محمدرضا تفقدی گفت:

       بسم الله
       نمی دانم به این بحث ادامه بدم یانه. انشاء الله بعد از این ادامه نمی دهم. قصدم خدایی نکرده محکوم کردن کسی نیست. قصدم روشن کردن وجدان است.
       شما در بحث بالا تهمتهایی به رهبری زدید که من پاسخ منطقی آن را به شما گفتم و جوابی از شما نشنیدم. این نشان از احساسی برخورد کردنتان با قضایا است.

       “این انتخابات هم مثه دوره ها قبل بخصوص همین دوره گذشته از پیش تعیین شده…..
       این جا شده بدتر از دوره شاه نظر نظره شاه و شاهزادست”
       در آدرس زیر شما این جملات را فرموده اید.
       http://ketabpardazan.com/new/?p=20923#comment-10316
       الان بهتان ثابت شد که حرفتان از روی احساسات بوده و رای مردم به ریاست جمهوری انتخاب شد.
       نه این دوره و نه هیچ دوره ای کسی غیر از انتخاب مردم برگزیده نشده است.
       به کشورم افتخار می کنم که مهد دموکراسی است و رهبر آن هم مانند پایین ترین فرد جامعه فقط یک رای دارد.

      11. yegy گفت:

       من هنوز هم روي حرفم هستم اين انتخابات هم از پيش تعيين شده بود
       البته اين بار از طرف اصلاح طلبان…..
       از پيش تعيين شدگيش رو هم مطابق با تقلب هايي كه گفتمه…..
       اين دفعه مردم از هر كسي كه يه ربطي به احمدي نژاد داشت بدشون ميومد و سعي كردن يه انتخابي داشته باشن كه مخالف نظره اوناها باشه وحالا اين شد……
       معني از حرف من تغيير ارا نبوده و نيست….
       اين هم از سياست اصلاح طلب ها بود…..

      12. قاصد روز‌های بارانی گفت:

       دوست عزیزم چرا همش تصور می‌کنی مردم احساسی رفتار می‌کنن؟ چرا برای اطرافیانت عقل و اختیار در نظر نمی‌گیری و همه رو متهم به احساساتی بودن می‌کنی؟
       چطور به راحتی به امام خامنه‌ای تهمت می‌زنی که آقا خواستن نظرشون رو به مردم اعمال کنن؟ لطف کن و از هر کجای سخن امام خامنه‌ای برداشت کردی که نظر ایشون روی شخص خاصی هست اون قسمت از سخنانشون رو بدون هیچ اضافات و کاستی‌هایی این‌جا بنویس. شاید مشکل در برداشت‌های شخصی شما باشد و مطمئنا این عامل در تهمتی که به امام خامنه‌ای زده‌ای نقش مؤثری داشته است.

      13. yegy گفت:

       سلام دوسته من
       اولا من تهمت نزدم عين واقعيت رو گفتم….
       درثاني من سخن راني هاي اسشون رو گوش دادم و مكتوب نكردم كه دقيقش يادم باشه در اختيارتون بزارم
       چرا اقاي خامنه اي رو امام خطاب ميكنيد؟!؟!
       ايشون رهبر جامعه هستند نه امام…..
       ( حتي براي معني لغوي امام هم سعي كنيد بكار نبريدش)
       امام خميني مقام والا تري داشتن كه امام لغب ميگرفتن………
       سعي نكنيد اقاي خامنه اي ر. مثل امام خميني جلو بديد كاري خودشون دوس دارن و نميتونن…….
       ايشون و هر برزگي كه افكار وعقايدشون براي همه مردم يا قشر كوچك و بزرگي از جامعه محترم و مهمه با ابراز نظر شخصيشون باعث گناهي به اسم تقلب در انتخابات ميشن….
       من با تمام علاقه اي كه به استاد معمارياني دارم با اين كاري كه نظر شخصي ايشون رو تو سايت گذاشتن به شدت مخالفم و باعث ناراحتيم شد…….

      14. محمدرضا تفقدی گفت:

       بسم الله
       سلام
       خانم خداشاهای یک درخواست از شما دارم.
       دیگر هر نظری در مورد حضرت آیت الله خامنه ای دارید تا اطلاعاتتان تکمیل نشده است نگذارید.
       من یک کتاب به شما معرفی کردم نخواندید.
       تازه آن کتاب مقدمۀ آشنایی بود و هنوز باید خیلی بیشتر برای اشنایی ولی امرتان تلاش کنید.
       با تشکر

      15. yegy گفت:

       سلام اقاي تفقدي
       چشم به توصيتون عمل ميكنم
       ولي من هيچ توهين و اتهامي به ايشون وارد نكردم…..
       فقط واقعيت هايي رو كه از برداشت هاي خودم و نزديكان ايشون شنيدم بيان كردم
       در هر صورت چشم حرفي نميزم ديگه

      16. قاصد روز‌های بارانی گفت:

       (حتی برای معنی لغوی امام هم سعی کنید بکار نبریدش)

       من متوجه نمی‌شم. صرف نظر شخصی شما بدون هیچ دلیل قانع کننده‌ای که من قانع نمی‌شم به امام خامنه‌ای نگم امام!
       شما میگین حتی برای معنی لغوی امام هم به کار نبرم؟ با در نظر گرفتن معنای لغوی امام(امام واژه‌ای عربی و به معنای پیشوا، سرپرست و مقتداست) چرا نباید در مورد ایشون لقب امام رو به کار نبرم؟
       حالا اگه بخوایم به معنای اصطلاحی امام(در تعاریف شیخ طوسی به صراحت آمده که امامت در معنای اصطلاحی و کلامی خویش دو حوزهٔ دین و دنیا را دربرمی‌گیرد؛ یعنی امامت همان‌گونه که ریاست و مرجعیت در امور دینی است، مرجعیت در امور دنیایی نیز می‌باشد) هم دقت کنیم باز هم لقب امام به امام خامنه‌ای تعلق می‌گیره؛ چون ایشون هم زعامت جامعه اسلامی ایران رو به عهده دارندو هم از مراجع عالی‌قدر هستند.

      17. yegy گفت:

       اوكي دوسته من هرجور صلاحه عمل كنيد….

      18. قاصد روز‌های بارانی گفت:

       http://www.askdin.com/thread642.html

     2. نامور گفت:

      آقای تفقدی، سلام
      نظر به کامنت آخری که گذاشتی عرضی دارم. همونطور که مشخصه، گاهی، برخی دوستان بیشتر دنبال گفتن‌اند تا شنیدن؛ بیشتر دنبال اثبات نظر خودشانند تا یافتن بهترین نظر.
      شما و دوستان دیگه سعی خودتون رو کردید و برای روشن‌شدن برخی ابهام‌ها یا خطاهای احتمالی، هرچه سند و مدرک و نظر و عقیده و… که لازم بود رو کردید. اگر کسی خواست و پذیرفت یا ‌می‌خواست که بپذیره و راهنمایی نداشت، دیگه بهانه‌ای نداره. اون کسی هم که نخواست، خود داند… .

      1. yegy گفت:

       سلام جناب نامور
       شما داريد يك طرفه قضاوت ميكنيد؟!؟!
       چرادر اين مورد احساس ميكنيد شما و دوستانتون هميشه درست ميگيد و من خطا كارمو اشتباه ميگم؟!؟!
       چرا چشم و گوش خودتون رو روي واقعيت هاي جامعه ميبنديد؟!؟!
       فقط به علت دوست داشتن شخص ولايت فقيه نه اصل ولايت……
       ديگه كم كم داره از فضاي بوجود اومده تو سايت نا اميد ميشم
       چون شما كه بزرگاي سايتين دلتون تحميل عقايد رو ميخواد نه گوش كردن و پذيرفتن……..

  4. TAHOORA گفت:

   یهو بگین خودمونم سر تا پا تقلبیم!!!
   بابا اینقدر حرص نخورین.

 8. نامور گفت:

  خانم خداشاهی
  شاید جواب‌هایی که تا الآن به «چرا»های شما داده شده، کافی یا درست نبوده؛ قضاوت و تحقیقش با شما که بیش از هر کسی مشتاق و مصر هستید به دانستن.
  من، شخصاً در اونچه که تا الآن در این باره گفته‌م، به‌اندازه نیاز و کفایت فهمم تحقیق کرده‌م. در نکاتی که شما گفتید هم سندی یا نشانه راهنمایی ندیدم.
  اصراری که شما به قبولاندن و اتهام وارد کردن دارید، برای من و برخی دوستان دیگه توجیه‌پذیر نبود؛ اما اگر توجیه و دلیل منطقی‌ای (مثل برخی نمونه‌ها) باشه، با دل و جان قبول می‌کنیم. شک نکنید.
  پیشنهاد می‌کنم در منطق گفتگوتون و اصرارکردن‌هاتون تجدید نظر کنید، نه در انتخاب دوستان و هم‌کلام‌هاتون.
  :-*

  1. yegy گفت:

   سلام
   باشه قبول ولي شما دوس نداريد بپذيريد نه اين كه پذيرفتنش نادرسته…..

 9. نامور گفت:

  و علیکم السلام
  :-*

 10. yegy گفت:

  مرسي…. :-*

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها