Google+

» معرفی کتاب حجاب و مدیریت احساس کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

معرفی کتاب حجاب و مدیریت احساس

نگارش در تاریخ سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۶:۲۳ ؛ بازدید: ۴۸۶ بار
دسته: ارسالی دوستان

معرفی کتاب حجاب و مدیریت احساس ازآقای عبدالحمید واسطی

چکیده بحث (نوشته شده در خود کتاب ):

زندگی یعنی حرکت فکری،روحی ورفتاری برای رسیدن به یک هدف ،ومعنی زندگی یعنی جهت دار شدن زندگی به سوی یک هدف ،هدفی که منفعتی بیشتر از اهداف دیگ دارد.

اثر جهت دار شدن ومعنی دار شدن زندگی ها در تصمیمات افراد آشکار می شود وهمینن نقطه نیز نقطه عطف برای ایجاد تغییر در زندگی وتغییر شخصیت است.

تصمیم ترجیح دادن یک گزینه از میان چند گزینه است که بر اساس محاسبه بیشترین نفع و کمترین ضرر انجام میپذیرد . تصمیم گیری ،ارزیابی اطلاعات برای دست یابی به امکان حصول نتایج مختلف ،انتخاب مسیر بهینه و بررسی نتایج تصمیم است .

افراد بر اساس نفع و ضرری که تعریف می کنند تصمیماتشان متفاوت می شود ،ملاحظه نفع و ضررهای فردی موجب تصمیماتی متفاوت از ملاحظه نفع و ضررهای جمعی می گردد،توجه به نفع و ضررهای کوتاه مدت سبب تصمیم گیری های غیر از توجه به نفع و ضررهای بلند مدت می شود .

عقل بشر خصوصیت شبکه ای و درهم تنیده بودن جهان هستی را دریافته است و خود را در برابر ضرورت تصمیم گیری  شبکه ای با ملاحظه تمام فعل وانفعال ها بین تمام اجزاء هستی می یابد .

از سویی دیگر بشریت اهمیت ترجیح دادن راحتی و لذت مداوم و گستردگی را بر لذت و راحتی آنی ادراک کرده است و به همین دلیل بر کنترل و مهار احساس خود توجه می کند ومهارت  مدیریت احساس  را برای زندگی ضروری می بیند .

زندگی هایی که بر اساس مدیریت احساس و کنترل تمایلات و گرایش ها ،با استفاده از عقل ،شکل می گیرند از کیفیتی برتر برخوردارند ،چرا که کیفیت زندگی یعنی میزان رضایتمندی از عواملی که زندگی را به سوی هدف مورد نظر حرکت می دهند و چنین اشخاصی  با محاسبات خودآگاه و با انتخاب ،به منافع پایدار و گسترده دست می یابند .

یکی از ابزارهای قدرتمند مدیریت احساس ،پوشش حداکثری بدن است چه در زن و چه در مرد .

حیاء وعفاف ،حالتهایی در روح و روان هستند که از افزون خواهی و تمایلات جلوگیری می کنند ،حجاب از تقویت کننده های  اصلی حیاء و عفت است و نشانه خصلتی مختص به انسان ،حجاب ،کنترلی هوشمندانه در حوزه مدیریت احساس و تصمیم گیری در زندگی ،برای رسیدن به منافع پایدار ابدی است .

فرضیه بحث:

حجاب و پوشش سبب تقویت مدیریت احساس می شود و مهارت تصمیم گیری های پایدار و موثر انسان را ارتقاء می دهد و در دیگران نیز از ایجاد بحران و عدم تعدل احساسی جلوگیری می کند و تصمیم گیری های انان را نیزارتقاء می بخشد و در نتیجه کل جامعه را به سوی تعادل و ثبات در تشخیص و تصمیم حرکت می دهد حجاب و پوشش در بعد فردی و درونی همچنین سبب تقویت تمرکزهای فکری و روحی و بازگشت  موثرتر انسان به خود و درون خود می شود و رابطه فرد با خداوند را ملموس تر و شفاف تر می کند .

این نوشتار با ارائه چهار محور سعی در اثبات این مدعا دارد .

محور اول :معنی زندگی

محور دوم :هویت تصمیم و تصمیم گیری شبکه ای

محور سوم :هویت مدیریت احساس و نقش آن در کیفیت زندگی

محور چهارم :هویت حجاب و نقش آن در مدیریت احساس

نتیجه بحث

ارسال کننده: .. .

موضوع: معرفی کتاب


1 نفر این مطلب را می پسندد.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها