Google+

» ولایت‌پذیری، شیعه را تهدیدناپذیر کرده است! کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

ولایت‌پذیری، شیعه را تهدیدناپذیر کرده است!

نگارش در تاریخ جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۱۹ ؛ بازدید: ۴۴۴ بار
دسته: ارسالی دوستان

نوشتۀ زیر حاکی از یک جریان قدیمی است که البته تکرار دوباره‌اش هم خالی‌ازلطف نیست. ذکری است برای تقویت دیدگاه و البته هشداری برای ما که داعیۀ شیعه داریم؛ تقدیم به همۀ شیعیان.

فرانسیس فوکویاما:

ولایت‌پذیری، شیعه را تهدیدناپذیر کرده است!

 فرانسیس فوکویاما، نئومحافظه‌کار، پژوهشگر و تاریخ‌نگار ژاپنی تبعه آمریکاست. وی با شخصیتی نیمه‌سیاسی نیمه‌فلسفی، سابقۀ کار در ادارۀ امنیت آمریکا و نیز تحلیلگری نظامی ‌در شرکت رند، از شرکت‌های وابسته به پنتاگون را دارد. وی در سال 1989 با نگارش مقالۀ «پایان تاریخ و واپسین انسان (The end of history and The last man)» که در سال 1991 با تفصیل بیشتر و به همین نام، به‌صورت کتاب چاپ شد، به شهرت جهانی رسید. در این دو نوشته، فوکویاما به دفاع تاریخی از ارزش‌های سیاسی غربی برخاست و استدلال کرد که رویدادهای اواخر قرن بیستم نشان می‌دهد که اجماعی جهانی به‌نفع دموکراسی لیبرال به‌وجود آمده است.

فوکویاما در کنفرانسی که در اورشلیم برگزار شد، به ترسیم اندیشۀ سیاسی شیعه پرداخت. او در این کنفرانس که «بازشناسی هویت شیعه» نام داشت، گفت: «شیعه، پرنده‌ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست. پرنده‌ای است که دو بال دارد: یک بال سبز و یک بال سرخ». وی این مطالب را در اوج پیروزی‌های ما در سال 1365 گفت و ادامه داد: «بال سبز این پرنده همان مهدویت و عدالت‌خواهی اوست. چون شیعه در انتظار عدالت به‌سر می‌برد، امیدوار است و انسان امیدوار هم شکست‌ناپذیر است. نمی‌توانید کسی را تسخیر کنید که مدعی است فردی خواهد آمد که در اوج ظلم و جور، دنیا را پر از عدل داد خواهد کرد». براساس نظریۀ فوکویاما، بال سبز شیعه همان فلسفۀ انتظار یا عدالت‌خواهی است. او گفت: «بال سرخ شیعه، شهادت‌طلبی است که ریشه در کربلا دارد و شیعه را فناناپذیر کرده است». شیعه با این دو بال، افق پروازش خیلی بالاست و تیرهای زهرآگین سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و… به آن نمی‌رسد. آن نقطه که خیلی اهمیت دارد، بُعد سوم شیعه است.
وی افزود: «این پرنده، زرهی به نام «ولایت‌پذیری» بر تن دارد که او را شکست‌ناپذیر كرده است». در بین همۀ مذاهب اسلامی، شیعه تنها مذهبی است که نگاهش به ولایت، فقهی است؛ یعنی فقیه می‌تواند ولایت داشته باشد. این نگاه، برتر از نظریۀ نخبگان افلاطون است. فوکویاما معتقد است: «ولایت‌پذیری شیعه که براساس صلاحیت هم شکل می‌گیرد، او را تهدیدناپذیر کرده است».
وی نظریه‌ای باعنوان «میکروپولتیک میل‌ها و میکروفیزیک قدرت» ارائه می‌دهد و می‌گوید: «برای پیروزی بر یک کشور باید میل مردم را تغییر دهیم. اگر میل مردم از شهادت‌طلبی، ایثار، جوانمردی و ده‌ها عاملی که به‌عنوان فرهنگ شکل گرفته است، به رفاه‌طلبی، غرب‌زدگی و… تغییر نیابد، مانند این است که آب در ‌هاون می‌کوبید. این میل‌ها هم تغییر نمی‌کنند مگراینکه ارکان یک قدرت از این تغییر حمایت کند». وی راه برخورد با این جریان را تضعیف ولایت فقیه می‌داند. او می‌گوید: «درصورت تضعیف ولایت فقیه، رفاه‌طلبی جای شهادت‌طلبی را می‌گیرد و پس از آن، اندیشۀ عدالتخواهی و انتظار نیز از جامعه رخت برمی‌بندد».

وی گفت: «اگر توانستید ولایت فقیه را بزنید، بلافاصله پرندۀ شیعه افت می‌کند و سقف پروازش کاهش می‌یابد و تیرهای شما به‌راحتی به او می‌خورد؛ آنوقت میکروپولتیک میل‌های شما اثر می‌کند، فناناپذیری و تهدیدناپذیری هم به طریق اولی از بین می‌رود. چنین جامعه‌ای از درون فرو می‌ریزد، بدون اینکه یک تیر شلیک کنید!
اگر ولایت فقیه را زدید، در گام بعدی، شهادت‌طلبی این‌ها را به رفاه‌طلبی تبدیل کنید. اگر این دو را زدید، خودبه‌خود اندیشۀ امام‌زمانی، از جامعۀ شیعه رخت برمی‌بندد و لاابالی‌گری و اباحه‌گری در جامعه گسترش می‌یابد». فوكویاما ادامه داد: «شما باید برای غرب هم امام زمان و کربلا و ولایت فقیه بتراشید». وی برای این کار، مکتب جدیدی به نام «اوانجلیس» عرضه کرد که قدمتش به 1989 برمی‌گردد؛ یعنی 6 ‌ماه بعد از نظریۀ جدید آقای فوکویاما. آنها معتقدند عیسی ناصری خواهد آمد. هرچه دربارۀ ویژگی‌های امام زمان(عج) هست، به عیسی ناصری نسبت دادند! گفتند: «زمانیکه دنیا پر از ظلم و جور شود، عیسی ناصری خواهد آمد تا آن را پر از عدل و داد کند»! بعد شبکه‌ای راه‌اندازی کردند به نام T.B.N که کارش تحلیل محتوای وقایعی است که در جامعه رخ می‌دهد. وقتی سونامی‌ در این منطقه رخ داد، پرفسور‌ هالدینگ زی، شاگرد فوکویاما، بیش از 20 ساعت تفسیر کرد که این یکی از علائم ظهور عیسی مسیح است. هر واقعه‌ای رخ بدهد، می‌گوید این یکی از آن نشانه‌هاست.

شیعه.jpg (400×400)

ارسال کننده: نامور

موضوع: رهبری


2 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها