Google+

» سال‌روز شهادت حضرت فاطمه‌زهرا(سلام الله علیها) به روایتی… کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

سال‌روز شهادت حضرت فاطمه‌زهرا(سلام الله علیها) به روایتی…

نگارش در تاریخ دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۴:۰۰ ؛ بازدید: ۵۱۶ بار
دسته: مناسبت‌ها

از مشرق قلبم رسیده فاطمیه

رخت عزایم كو، رسیده فاطمیه…

 

 

شخصيت زهراى اطهر، در ابعاد سياسى و اجتماعى و جهادى، شخصيت ممتاز و برجسته‌ای است؛ به طورى كه همه‌ زنان مبارز و انقلابى و برجسته و سياسىِ عالم مى‌توانند از زندگى كوتاه و پُرمغز او درس بگيرند. زنى كه در بيت انقلاب متولّد شد و تمام دوران كودكى را در آغوش پدرى گذراند كه در حال يك مبارزه‌ى عظيم جهانىِ فراموش نشدنى بود. آن خانمى كه در دوران كودكى، سختيهاى مبارزه‌ دوران مكه را چشيد، به شعب ابى‌طالب برده شد، گرسنگى و سختى و رعب و انواع و اقسام شدت‌هاى دوران مبارزه‌ مكه را لمس نمود و بعد هم كه به مدينه هجرت كرد، همسر مردى شد كه تمام زندگيش جهاد فى‌سبيل‌اللَّه بود و در تمام قريب به يازده سال زندگى مشترك فاطمه‌ زهرا و اميرالمؤمنين(عليهماالسّلام)، هيچ سالى، بلكه هيچ نيم سالى نگذشت كه اين شوهر، كمر به جهاد فى‌سبيل‌اللَّه نبسته و به ميدان جنگ نرفته باشد و اين زن بزرگ و فداكار، همسرىِ شايسته‌ يك مرد مجاهد و يك سرباز و سردار دايمى ميدان جنگ را نكرده باشد.

 

پس، زندگى فاطمه‌‌زهرا(س)، اگر چه كوتاه بود و حدود بيست سال بيشتر طول نكشيد؛ اما اين زندگى، از جهت جهاد و مبارزه و تلاش و كار انقلابى و صبر انقلابى و درس و فراگيرى و آموزش به اين و آن و سخنرانى و دفاع از نبوّت و امامت و نظام اسلامى، درياى پهناورى از تلاش و مبارزه و كار و در نهايت هم شهادت است. اين، زندگى جهادى فاطمه‌‌زهراست كه بسيار عظيم و فوق‌العاده و حقيقتاً بى‌نظير است و يقيناً در ذهن بشر – چه امروز و چه در آينده – يك نقطه‌ى درخشان و استثنايى است.

 

امّا مقام معنوى اين بزرگوار، نسبت به مقام جهادى و انقلابى و اجتماعى او، باز به مراتب بالاتر است. فاطمه‌‌زهرا(س) به صورت، يك بشر و يك زن، آن هم زنى جوان است؛ اما در معنا، يك حقيقت عظيم و يك نور درخشان الهى و يك بنده‌ صالح و يك انسان ممتاز و برگزيده است. كسى است كه رسول اكرم به اميرالمؤمنين(عليهماالسّلام) فرمود: «يا على … انت قائد المؤمنين الى الجنّة … و فاطمة قد اقبلت يوم القيامة … تقود مؤمنات امّتى الى الجنّة». يعنى در روز قيامت، اميرالمؤمنين(ع) مردان مؤمن را و فاطمه‌‌زهرا(س) زنان مؤمن را به بهشت الهى راهنمايى مى‌كنند. او، عِدل و همپايه و همسنگ اميرالمؤمنين است. آن كسى كه وقتى در محراب عبادت مى‌ايستاد، هزاران فرشته‌ مقرّب خدا، به او خطاب و سلام مى‌كردند و تهنيت مى‌گفتند و همان سخنى را بيان مى‌كردند كه فرشتگان، قبلاً به مريم اطهر گفته بودند؛ عرض مى‌كردند: «يا فاطمة انّ اللَّه اصطفاك و طهّرك و اصطفاك على نساء العالمين». اين، مقام معنوى فاطمه‌زهراست.

 

زنى، آن هم در سنين جوانى، از لحاظ مقام معنوى به جايى مى‌رسد كه بنابر آنچه كه در بعضى از روايات است، فرشتگان با او سخن مى‌گويند و حقايق را به او ارائه مى‌دهند. محدّثه است؛ يعنى كسى است كه فرشتگان با او حديث مى‌كنند و حرف مى‌زنند. اين مقام معنوى و ميدان وسيع و قلّه‌ رفيع، در مقابل همه‌ زن‌هاى آفرينش و عالم است. فاطمه‌‌زهرا(س) در قلّه‌ اين بلنداى عظيم ايستاده و به همه‌ زنان عالم خطاب مى‌كند و آن‌ها را به پيمودن اين راه دعوت مى‌نمايد.

 

آن‌هايى كه در طول تاريخ – چه در جاهليت قديم و چه در جاهليت قرن بيستم – سعى كرده‌اند كه زن را تحقير و كوچك كنند و او را دلبسته به همين زخارف و زينت‌هاى ظاهرى معرفى نمايند و پايبند مُد و لباس و آرايش و طلا و زيور آلات كنند و وسيله و دست مايه‌اى براى خوشگذراني‌هاى زندگى وانمود نمايند و عملاً در اين راه قدم بردارند، منطق آن‌ها منطقى است كه مثل برف و يخ، در مقابل گرماى خورشيدِ مقام معنوى فاطمه‌‌زهرا(عليهاالسّلام) ذوب مى‌شود و از بين مى‌رود.

 

اسلام، فاطمه – آن عنصر برجسته و ممتاز ملكوتى – را به عنوان نمونه و اسوه‌ زن معرفى مى‌كند. آن، زندگى ظاهرى و جهاد و مبارزه و دانش و سخنورى و فداكارى و شوهردارى و مادرى و همسرى و مهاجرت و حضور در همه‌ ميدان‌هاى سياسى و نظامى و انقلابى و برجستگى همه جانبه‌ او كه مردهاى بزرگ را در مقابلش به خضوع وادار مى‌كرد، اين هم مقام معنوى و ركوع و سجود و محراب عبادت و دعا و صحيفه و تضرّع و ذات ملكوتى و درخشندگى عنصر معنوى و همپايه و هموزن و همسنگ اميرالمؤمنين و پيامبر بودن اوست. زن، اين است. الگوى زنى كه اسلام مى‌خواهد بسازد، اين است.

 

 

یا فاطمه جان

 

یاریمان کن در انتظار روزی که فرزندت بیاید

 

و انتقام صورت نیلی ات را بگیرد، ثابت قدم بمانیم…

 

 

________________________________________

منبع

بیانات رهبری در دیدار بانوان، 1368.


5 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها