Google+

» معرفی قسمت‌های سایت توسط سردبیران درهمایش جهاد آنلاین تفکرمحور کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

معرفی قسمت‌های سایت توسط سردبیران درهمایش جهاد آنلاین تفکرمحور

نگارش در تاریخ سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۹:۵۶ ؛ بازدید: ۹۴۰ بار
دسته: دسته‌بندی نشده

بسم الله الرحمن الرحیم

همایش جهاد آنلاین تفکر محور روز شنبه 24 تیرماه با حضور استاد معماریانی و دست اندرکاران سایت کتاب‌پردازان برگزار شد.

در این همایش استاد معماریانی در خصوص فعالیت ‌‌های سایت و راهبردهای آن در آینده صحبت کردند و سپس هر یک از سردبیران به معرفی زیرمجوعه خود پرداختند. معرفی های سردبیرها در این جلسه در ادامه می‌آید. همچنین صحبت های استاد معماریانی در همایش جهاد آنلاین تفکر محور درخبر دیگری تقدیم خواهد شد.

دوستان علاقه‌مندی که موفق به حضور در این جلسه نشدند با پر کردن فرم انتهای مطلب و ارسال آن به ایمیل info@ketabpardazan.com  می توانند در جهاد مطالعه و تفکر با ما همراه شوند.

معرفی قسمت های تاکنکور، خلاقیت ، مهندسی تشکیلات و … به سردبیری خانم محمد زاده:

تاکنکور:

این بخش مخصوص دانش آموزان دوره دبیرستان و مربیان و پشتیبانان آنهاست. با توجه به بازه زمانی که در آن قرار داریم، مطالب تغییر خواهد کرد. مثلا الان که در زمان انتخاب رشته هستیم دفترچه پنج گام تا انتخاب رشته بر روی سایت قرار گرفته است که کنکوریها را در انتخاب رشته هدایت می کند. در زمان خارج از این بازه مطالب مربوط به برنامه ریزی درسی، روشهای مطالعه و… قرار داده می شود. مطالب این صفحه طوری قرار داده می شود که برای مربیان و پشتیبانان نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

خلاقیت:

 تفکر، خلاقیت، مهارت های مطالعه و بهره وری فردی، از جمله رویکردهای آموزشی مجتمع کتاب پردازان اند. در سایت کتاب پردازان سعی شده ضمن آوردن تکنیک های خلاقیت، به جایگاه کاربرد آن در زندگی، در یادگیری، در ارتباطات، در حل مسئله و تصمیم گیری بپردازد

 مهندسی تشکیلات:

 کتاب پردازان به عنوان یک مجموعه ی تشکیلاتی، در نظر دارد در قسمت مهندسی تشکیلات، مبانی و تجربه های موفق تشکیلاتی خودش را منتشر کند. این قسمت که هنوز به طور کامل راه اندازی نشده، می تواند جزو لینک های منحصر بفرد این سایت به حساب بیاید.

 NLP و مدیریت و بهره وری فردی:

انسان این اشرف مخلوقات برای حفظ مقام خلیفه اللهی خود و حل معادله‌های پیچیده خود و زندگی اش زمانی موفق خواهد بود که در این جهان هستی با درک تمام رابطه‌ها، نیروها و استعدادهایش متعادل هدفمند و مستحکم حرکتی عاقلانه و عاشقانه داشته باشد. این تعادل و حرکت مستلزم درک درستی از انسان و نظام هستی و معنا بخشیدن به نقش و رسالت او در هستی می‌باشد، برای مهندسی و خلق بهترین زندگی می‌بایست شروعی قوی با یاد و نام خدا، نصب نرم‌افزار بسم‌الله در وجود خود، رفع نقاط ضعف و تغییر خود و با هدفمندی و تصویر و تفکر مثبت، ارتباطی سازنده با دیگران، خالق، طبیعت و خودش ایجاد نماید.

ما در سایت کتاب‌پردازان در قسمت NLP برای کمک به مخاطبین خود برای این امر مهم و ضروری خدماتی آماده و ارائه کرده‌ایم که از جمله آن‌ها عبارتند از:

1. خلاصه نکات کلاس‌های NLP که در مجتمع کتاب‌پردازان در حال اجراست

2. مقالاتی در همین زمینه

3. فایل‌های صوتی دوره‌های NLP که در مجتمع برگذار می‌شود.

و قصد داریم انشاءالله در آینده مقالات به روز دنیا در این زمینه را هم به آرشیو خود اضافه کنیم.

 شبکه مسائل:

امروزه به خاطر پیچیده شدن نیازها و گسترش ارتباطات و دامنه ی اطلاعات و سنگین تر شدن کارها و تنوع تقاضاها ضرورت نگاه شبکه ای به مسائل در تمام عرصه ها به وضوح احساس می شود. یکی از پیش نیازهای اساسی نگاه شبکه ای، تقویت تفکر سیستمی است. برای حل شبکه ای مسائل لازم است زمینه های تفکر سیستمی در فرد به خوبی ایجاد شود.

در این بخش ما به آموزش شبکه مسائل و مقالات مربوط به آن خواهیم پرداخت.

تربیت مربی:

این بخش شامل چهار قسمت است،

 بخش دوره تربیت مربی که در آن خلاصه مطالب کلاسهای برگزار شده در دوره تربیت مربی قرار داده می شود. این دوره مخصوص مربیان مرتبط با مجتمع می باشد و هرچند ماه یکبار برای باز آموزش و ارزیابی مربیان برگزار می شود.

در بخش « مقاله مربی » مقالات موجود در حیطه مربی گری و فنون و شیوه های آن قرار داده شده است. بعضی از این مقالات اختصاصی مؤسسه کتاب پردازان است و شما می توانید از آنها استفاده کنید.

در بخش « گروههای فرهنگی تربیتی » به معرفی طرح گروههای فرهنگی تربیتی مؤسسه پرداخته ایم و  نتایج جلسات هفتگی مربیان این طرح و همچنین بازتاب فعالیت نوجوانان را در این بخش قرار می دهیم.

در بخش « زنگ تفریح » به داستانها ، خاطرات ، طنز و دلنوشته های مربیان می پردازیم.

معرفی قسمت فرهنگی اجتماعی و قسمتی از آموزش به سردبیری خانم ناظم صفاری:

در قسمت فرهنگی‌اجتماعی موضوعاتی با عنوان مناسبت‌ها، هدیه روز، داستانک، شعر و پرسش و پاسخ قرارگرفته و این قسمت از آموزش موضوعاتی باعنوان مهارت‌های مطالعه و رهبری و کتابخوانی را در بر می‌گیرد.

 باتوجه به این که رویکرد مجموعه کتاب پردازان، رویکرد تفکر محور است و بازتابش هم در سایت دیده می‌شهود، سعی شده تمامی قسمت‌ها در جریان‌سازی تفکر سهمی داشته باشند.

 – در قسمت مناسبت‌ها، مناسبات مختلفی قرارمی‌گیرد. مثل ایام ولادت، شهادت، مناسبات سیاسی و روزهای خاصی از سال که با عناوین مختلفی نامگذاری شده‌اند.

 – در قسمت هدیه روز، با توجه به اینکه در روزهای متفاوتی به سایت مراجعه می‌شود، سعی شده آیاتی از قرآن، احادیث، روایات و جملات بزرگان دین و حکایات به شیوه‌ای خلاق قراربگیرد.

 – در قسمت داستانک و شعر نیز، داستان‌های آموزنده که حاوی نکات تربیتی و اخلاقی می‌باشد قرارمی‌گیرد.

 – در قسمت پاسخ به سؤالات، سؤالات مخاطبین از قسمت‌های مختلف جمع‌آوری و پیگیری شده تا توسط متخصص مربوطه پاسخ داده شود.

 – در قسمت مهارت‌های مطالعه، مقالات مهارت‌های مطالعه، گام‌های مهارت‌های مطالعه و نقشه‌های ذهنی (درخت حافظه) قرارمی‌گیرند.

 همان‌طور که می‌دانید مطالعه با خواندن متفاوت است و کاری که همه در سطح جامعه انجام می‌دهند خواندن است که خواندن مطالعه نیست و یکی از فرایندهای مطالعه است. مطالعه یک فرآیند هدفمند و پویاست. ما می‌خواهیم با استفاده از این قسمت فرهنگ مطالعه و یادگیری خلاق را که مبتنی بر اصول تفکر هست  در جامعه گسترش بدهیم و حاصل ان آدمهای کتاب‌خوان اهل تفکر می‌شوند.

 – نقشه‌های ذهنی :

 یکی از اشتباهات رایج ما تا به حال این بوده که از اول همه چیزرا خطی و به دنبال هم یاد می‌گرفتیم، به همین دلیل اکنون هم  که بزرگ شدیم دچار خطاهای تفکر خطی هستیم.

 اگر سعی کنیم با نگاه شبکه‌ای به مسائل نگاه کنیم ان وقت فکرکردن، یادگرفتن، حرف زدن، تصمیم گرفتن و همه چیز ما جامع و شبکه‌ای می‌شود.

 یکی از راه‌کارهای ان یادگیری به روش نقشه‌های ذهنی ست که مصداق باارزشش درخت حافظه است.

 – و قسمت رهبری و کتاب‌خوانی، سخنان رهبری که در رابطه با مطالعه و کتاب‌خوانی ایراد شده قرارمی‌گیرد.

قسمت مهارت های زندگی به سردبیری خانم غیور :

 زندگی، هدیۀ خدا به ماست و هدیۀ ما به او، خوب زندگی کردن است. آیا آموخته‌ایم چگونه زندگی کنیم و در فرازونشیب‌های آن با تکیه به خدا، شاد و رضایتمند باشیم؟ آیا زندگی خوب، یافتنی است یا ساختنی؟

 آیا شناخته‌ایم مهم‌ترین و تاثیرگذارترین مسأله در زندگی انسان‌ها چیست؟ اگر پاسخ شما به این سوال «ازدواج» است در این صفحه با ما همراه باشید.

 دراین بخش از سایت کتاب‌پردازان قصد داریم مهارت‌های لازم برای داشتن زندگی خوب را معرفی کنیم و همچنین از آنجا که ازدواج یکی از مسائل اصلی در زندگی هر انسانی محسوب می‌شود و آمادگی برای آن نیازمند شناخت و مهارت است وموفقیت در آن و احساس رضایتمندی و خوشبختی در زندگی نیز بدون داشتن مهارت‌های لازم میسر نیست در این صفحه از سایت تلاش کرده‌ایم تا حد ممکن به بیان این مهارت‌ها بپردازیم. حضور فرزند در زندگی هر شخص، نیاز به آموزش برای تربیت صحیح او را به وجود می‌آورد که این مهم نیز، مورد توجه ما بوده و در این صفحه به آن پرداخته‌ایم.

 کتاب‌پردازان با احساس نیاز به انتقال مفاهیم اشاره شده در این بخش تلاش کرده تا مطالب ارزشمندی را در ۴ دستۀ « مهارت‌های فردی، مهارت‌های پیش از ازدواج، پس از ازدواج و مهارت تربیت فرزند» به علاقمندان و مخاطبین گرامی ارائه کند.

 در این صفحه همچنین توصیه‌های الگوی ارزشمندی چون رهبر معظم انقلاب به زوج‌های جوان پیرامون زندگی را مرور می‌کنیم تا از این فرصت خوب، برای داشتن زندگی خوب بهره‌مند شویم.

این بخش برای تهیه مقالات بیشتر همکاری دوستان را پذیراست.

معرفی قسمت های اخبار و مصاحبه به سردبیری خانم عودی:

اخبار:

اخبار سایت کتاب پردازان جهت اطلاع رسانی برنامه هایی که در مجتمع فرهنگی انتشاراتی کتاب پردازان انجام می شود ایجاد شده است. این بخش دارای 2 زیر مجموعه اخبار داخلی و اخبار بازتاب فعالیت هاست. اخبار داخلی اطلاع رسانی اخبارسیت که در برنامه های آینده این مجتمع است و با هدف اطلاع رسانی بر روی سایت گذاشته می شود . اخبار بازتاب فعالیت ها ، گزارش فعالیت های فرهنگی 6 واحد مجتمع فرهنگی انتشاراتی کتاب پردازان است . در این بخش اخباری از واحد های آموزش، انتشارات، مطبوعات، طرح و برنامه ، فرهنگی و فناوری اطلاعات به چشم می خورد.

مصاحبه:

بخش مصاحبه سایت کتاب پردازان در فاز اول خود به مصاحبه با فعالین فرهنگی مجتمع فرهنگی انتشارتی کتاب پردازان پرداخته است. در این مصاحبه چند رویکرد اساسی مدنظر است .ابتدا اینکه نگاه های افراد به موضوعات مختلف برای مخاطبان روشن شود. دوم برداشت هایی که یک فعال فرهنگی از کار تشکیلاتی دارد برای علاقه مندان بیان شود و سوم بحث استفاده از تجربیات افراد است که در این مصاحبه ها به آن توجه می شود. چشم انداز این بخش تولید علم وتوجه به بخش های مهمی از دانش است که چون در جامعه توجه کافی به آن مبذول داشته نشده است مصاحبه  سعی دارد به این مهم نیز توجه کند.

معرفی قسمت مطبوعات به سردبیری آقای عاشوری

واحد مطبوعات سایت کتاب پردازان بزودی فعالیت خود را در دو بخش موضوعی ویژه نامه ها آغاز خواهد کرد. بر این اساس محتویات نشریات پرستوی آفاق، قلم مهر و کوچه هشتم در 2 بخش موضوعی و ویژه نامه های نشریات پرستوی آفاق و قلم مهر در بخش ویژه نامه ها بتدریج بر روی سایت قرار خوهد گرفت. 

معرفی قسمت های تجربه، دانلود و ترجمه انگلیسی به سردبیری آقای اویسی

تجربه ها:

تجربه آگاهی ست که یک فرد در حین  یک اتفاق کسب می کند و عبرت آگاهی ست که فرد از تجربه دیگران به دست می آورد. اتفاقات زندگی همه تجربه اند و مهم نوع دید و تجربه ای ست که برداشت می شود.

در نوشتن تجربه باید به مواردی توجه کرد:

1-نتیجه تجربه

2-حساس سازی ذهن برای تمامی اتفاقات روزمره

3-قابلیت به اشتراک گذاری و استفاده دیگران(کسب عبرت)

4-قابلیت مرور، کنترل وارزیابی تجربه های گذشته و مقایسه با تجربه های جدید

5-اخلاص و توجه به نیت در به اشتراک گذاشتن تجربه

6- و …

 آپلود و دانلود:

در قسمت آپلود تعداد زیادی فایل صوتی وجود دارد که نیاز است از لحاظ فنی و محتوایی ویرایش شده و روی سایت گذاشته شود که در این بخش با کمبود نیرو مواجه است.

کارکردن در قسمت دانلودها چند نتیجه خوب برای خود فرد می آورد. از جمله اینکه به وقت زیادی احتیاج ندارد و می توان آن را دروقت های مرده انجام داد. همچنین دسترسی و استفاده آن با موبایل و کامپیوتر و حتی دستگاهmp3 player  امکان پذیر است. علاوه بر این در این قسمت، مهارت یادگیری از طریق شنیدن در فرد تقویت می شود و احتیاج به تخصص بالایی نیز ندارد.

علاقه مندان به فعالیت در این قسمت با یک آموزش کوتاه و ساده قادر خواهند بود فایل های صوتی را برای قرار دادن در سایت آماده نمایند.

ترجمه انگلیسی:

این بخش تازه تاسیس بوده و در حال برنامه ریزی برای آینده نزدیک است. همچنین در این قسمت اولویت برای جذب آقایان است.

فعالیت در این بخش دارای پتانسیل های زیر است:

1-یادگیری و گسترش واژگان انگلیسی افراد

2-تقویت زبان انگلیسی

3-توانایی دسترسی به منابع دست اول و به روز

4-توانایی استفاده از مقالات و انتشار آن برای دیگران

و…

 معرفی قسمت فنی  و  بازدید به سردبیری آقای مصطفی معماریانی:

فنی:

 معرفی: بطور کلی بخشی که کلیهٔ امور فنی و پشتیبانی و طراحی گرافیکی سایت را برعهده دارد.در بخش فنی مسئولیت های زیز وجود دارد که علاقه مندان می تواننی برای همکاری در آنها اعلام آمادگی کنند.

-طراح گرافیک به منظور طراحی آیکن ها بنرها و احیانا قالب سایت

-اشخاصی آشنا به امور کدنویسی سایت به منظور بررسی افزونه های قابل استفاده در سایت و انجام برخی امور پشتیبانی پیش پا افتاده

بازدید:

بخشی که با تحلیل و بررسی آماری بازدیدهای ادوار مختلف سایت درصدد افزایش بازدیدها و ماندگاری بازدیدکنندگان در سایت بر می‌آید. انجام کلیه ی تبلیغات، ارسال خبرنامه، برگزاری مسابقات و ایجاد و تکمیل صفحه ی لینکستان برعهده ی این واحد است. بخش بازدید در قسمت های زیر نیرو می پذیرد:

 – مسئول تحلیل بازدیدها و کلیه ی آمارهای دیگر مثل بازخوردهای خبرنامه و پیداکردن عوامل جذب و دفع مخاطب

 – مسئول طراحی و تهیه ی خبرنامه

 – مدیریت تبلیغات وبلاگی با زیرمجموعه ای که در گذاشتن تبلیغات وبلاگی به او کمک کند

 -مسئول بخش لینکستان و دسته بندی لینکهای سایتهای مختلف به منظور ساختن یک صفحه ی مرجه در زمینه ی لینک

 -مسئول برگزاری مسابقات(البته با توجه به اینکه زیر ساخت فنی این قسمت هنوز آماده نیست از اولویت کمتری برخوردار است)

 

معرفی فروشگاه به سردبیری خانم افشار:

 نمایشگاه و فروشگاه کتاب‌پردازان با معرفی بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب و محصولات فرهنگی دیجیتال در موضوعات متنوع کمک‌درسی، دینی، اجتماعی، روانشناسی، ‌داستانی و… به ارائۀ خدمات به علاقمندان می‌پردازد. یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها در این نمایشگاه، بخش معرفی کتاب است که بازدیدکنندگان محترم می‌توانند خلاصۀ مختصر ومفیدی از کتاب را مطالعه نمایند و نیز فهرست اصلی، مقدمه و بخشی از متن کتاب را مشاهده کنند. در یک اقدام جدید، معرفی کتاب به صورت درخت ذهنی به نمایش گذاشته می‌شود که در یک دید، طرح کلی کتاب موردنظر را به زبان تصویر نشان می‌دهد.

 مخاطبین گرامی می‌توانند محصولات موردنظر خود را پس از انتخاب به صورت الکترونیکی و یا پرداخت حضوری خریداری نمایند. همچنین فروشگاه کتاب‌پردازان امتیازات ویژه‌ای را برای مخاطبین خاص خود در نظر گرفته است. برخی از این امتیازات عبارتند از اعطای نمایندگی، کارت هدیه، کسب درآمد و…

دریافت فرم حضور در سایت

 
4 دیدگاه

 1. ناظم صفاری گفت:

  هو الصبور
  باعرض سلام خدمت سرکار خانم عودی
  گزارش بسیار عالی بود، از زحمات شما به خاطر پی گیری های مستمر و گذاشتن محتوای همایش بر روی سایت بسیار سپاسگزارم.
  یاعلی-موفق باشید :-* :-* :-*

 2. F.A گفت:

  خیلی خیلی عالی بود . دست مریزاد . ارائه‌ی قشنگی بود :-*
  خداقوت به همه‌ی بزرگواران

 3. TAHOORA گفت:

  بهترین معرفی!!
  عالی بود خانوم عودی.

  (*) (*) (*)

 4. غیور گفت:

  تشکر از خانم عودی عزیز بابت انعکاس کامل همایش سایت
  تشکر از خانم F.A عزیز
  تشکر از همۀ دست‌اندر‌کاران سایت و دوستانی که برای همایش زحمت کشیده بودند. برای من شخصا تجربۀ خوبی بود و انشاءالله مقدمه‌ای باشه برای کارای بزرگ بعدی
  و تشکر مخصوص از همۀ دوستانی که دعوت مارو پذیرفتن و تشریف آوردن و مارو خوشحال کردن. موفق باشید.
  وظیفه دونستم یه لیست از تشکرام بنویسم. این تنها کاریه که از دستم برمیاد والا ارزش کار شما عزیزان بیشتر از این حرفاس.
  از بندۀ حقیر در این حد قبول کنید. :)

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها