Google+

» راه‌های ساده برای بهبود زندگی همسران(1) کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

راه‌های ساده برای بهبود زندگی همسران(1)

نگارش در تاریخ چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۶:۴۵ ؛ بازدید: ۷۱۷ بار
دسته: مهارت‌های زندگی » مهارت‌های زوجین در زندگی مشترک

راه‌های ساده بهبود زندگی همسران:

1.سلام کردن

سلام کردن مسلمین به هم ایجاد انس والفت می‌‎کند، کینه‌ها را می‌زداید و اخم پیشانی‌ها را باز می کند. بنابراین زن و شوهری که نیاز به انس و الفت وصفا و صمیمیت بیشتری دارند این دستور را باید بیشتر رعایت کنند. شوهر که از درب منزل وارد می‌شود باید به همسرش سلام کند و بهتر است که هر کدام در سلام کردن بر دیگری سبقت بگیرد.

سلام باید با صدای بلند و واضح باشد و نه آهسته و نهان .زن و شوهر نباید این موضوع را که اسلام به آن اهمیت زیاد داده کوچک بشمارند و بگویند سلام کردن برای بیگانگان است، نه زن و شوهر که با هم یگانه و نزدیکند.

داستانی درباره سلام کردن :

واعظی می‌گفت: دوستی داشتم ثروتمند و مرفه. روزی به من گفت: نمی‌دانم چه سری در کار است که زندگی من وهمسر و فرزندانم با وجود آماده بودن همه گونه وسائل زندگی روح و نشاط ندارد.

به او گفتم : آیا با همسرت سلام و خداحافظی می کنی؟ گفت نه.

گفتم: چند وقتی این موضوع مهم اسلامی را آزمایش کن.

در آنجا سری تکان داد و رفت…چندی بعد تشکرکنان نزد من آمد و گفت: براستی نصیحت تو معجزه کرد. یک سلام کردن کوچک و ناقابل در خانواده ما روح ونشاط می‌‎اورد. وقتی سلام نمی‌کردم من در گوشه‌ای می‌نشستم و همسرم دنبال کارهای خانه می‌رفت. ولی از وقتی سلام می‌کنم همسرم مجبور است جوابی بدهد.همین سلام و جواب آسان و بی‌مایه اخم و گرفته‌رویی ما را به نشاط و گشاده رویی تبدیل می‌کند. بعد از سلام و جواب قهرا سخنی از این در و ان در گفته شد و غصه‌ها و ناراحتی‌های خانه و بازار فراموش گشت. خلاصه زندگی ما را با یک دستورکوچک رونق و تازگی بخشیدی…»

آیات و احادیث مرتبط:

1-سوره نساء، آیاه 86: هرگاه کسی شما را سلام و ستایشی کردن آن سلام و ستایش را به بهتر از آن یا به مانند آن پاسخ دهید که خداوند حسابگر هر چیز است.

2-سوره ابراهیم، آیه 23: اهل بهشت یکدیگر را با سلام کردن خوش امد گویند.

3-سوره نور، آیه 61: هرگاه با خانه ای وارد شوید که کسی در انجا نباشد به خودتان سلام کنید که سلام خوش آمد ست گویی مبارک و پاک از جانب خدا .خداوند این گونه آیات خود را برای شما روشن بیان می کند .باشد که در انها تعقل کنید.

4-امام باقر(علیه السلام)فرمود: هرگاه مردی به خانه خود وارد شود و کسی در آنجا باشد به آنها سلام کند و اگر کسی نباشد باید بگوید: «السلام علینا من عند ربنا».یعنی سلام بر ما از جانب پروردگار ما، که این تحیتی ست مبارک  و پاک از جانب خدا.

5-پیغمبر (صلی الله علیه و آله) فرمود: ناتوان ترین مردم کسی ست که از دعا کردن ناتوان باشد و بخیل ترین مردم کسی ست که از سلام کردن دریغ بورزد.

و…

برگرفته از کتاب بهشت خانواده. دکتر سید جواد مصطفوی


4 نفر این مطلب را می پسندند.
(مشاهده همه)


1 دیدگاه

  1. غیور گفت:

    به نام خدا
    تشکر از خانم عودی برای این مطلب خوبشون

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال

برچسب ها