Google+

» ما باید با خودخواهی های خودمان مبارزه کنیم…. کتاب پردازان | قطب مطالعه و تفکر کشور

هدیهٔ روز
آدم ها…
  آدم ها مثل کتابن: از روی بعضی ها باید مشق نوشت! از روی بعضی ها باید جریمه نوشت! بعضی ها رو باید چندبار خوند تا ...
archive
معرفی کتاب
معرفی کتاب ویژه دانش آموختگان (دانشجویان و دانش آموزان)
  جهت مشاهده ویدئو معرفی کتاب اینجا را کلیک کنید کتاب دانش آموز یک دقیقه ای تکنیک های جامع مهارت های مطالعه،مدیریت زمان،بحث های ...
archive
آخرین دیدگاه‌ها rss
شبکه تشکل ها(1)
فاطمه اسلامي:

سلام خداقوت، قسمتهای بعدیش رو نمیذارید؟


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
maghsoodi:

متن خوبی بود .من پسندیدم.خیلی خوبه حواسمون به اطرافیانمون باشه.


اقتدار، مظلوميت و پيروزى
scientist04 در پاسخ به jafari.f:

واقعا چرا؟ یا اگه هست کجاست؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani در پاسخ به رجایی:

فایل پی دی اف کتاب هم وجود نداره؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
رجایی در پاسخ به Amirhossein_keyvani:

سلام درخواست شما را از واحد انتشارت پیگیری کردم، متاسفانه کتاب گویا فقط چاپ اندکی داشته وبعدا دوباره تجدید چاپ نداشته و موجود نمی باشد موفق و سعادتمند باشید.


معجزه
maghsoodi:

سلام.آیا ثبت نام من کامل شده یا نه؟


بخش آموزش مدیریت و بهره وری فردی (NLP)
Amirhossein_keyvani:

سلام خسته نباشین من ۶سال پیش از اقای کریمی کتاب ریا(کلید) رو در کلاس های سریع خوانی هدیه گرفتم و متاسفانه گم کردم هرچه در انتشارات و کتاب های سایت گشتم پیدا نکردم که بتونم مجدد تهیه کنم میخواستم راهنمایی بگیرم چطوری میتونم پیدا...


مرجع جامع تندخوانی
Fpakmehr14:

عرض سلام ،امکانش نیست این کتاب رو اینترنتی بخریم؟


فرآیند 5 مرحله ای انتخاب رشته + همایش مهم انتخاب رشته
venus:

سلام خسته نباشید.من یک دانش اموز یازدهمی هستم که در انتخاب هدف و شغل اینده ام دچار شک و دودلی هستم .با اینکه در رشته ی تجربی مشغول به تحصیلم نه علاقه ای به زیست شناسی دارم ونه به پزشکی.بعد...


**چقدر خوب است که داریمشان ...*
zeinab Akhlaghi Modiri:

سلام . البته با نظر شما هم کاملا موافقم. چون اگه بخوایم وابسته به تعداد محدودی باشیم ممکنه همیشه غمگین بمونیم . واقعا آدم باید به خودش اهمیت بده و مدام دنبال فکرا و اتفاقای مثبت باشه و به چیزهای...


archiveپرامتیازترین کاربران: بیشتر...

ما باید با خودخواهی های خودمان مبارزه کنیم….

نگارش در تاریخ پنج شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۰۰ ؛ بازدید: ۷۷۳ بار
دسته: تربیت مربی » دورۀ تربیت مربی

بسمک یا ربّی

گاهی دانش آموز خیلی در اوج است اما کم کم افت می کند، واین باعث ناامیدی او می شود، چه باید کرد؟

• این مساله کاملاً طبیعی است، روحیه و انرژی دانش آموز مثل موج است. ابتدا از شور و انرژی جوانی او استفاده کنید و او را به اوج ببرید. اما بدانید خاصیت موج این است که در اوج نمی ماند، افت هم می کند،اما این افت برای او طبیعی نیست و باز دوباره تلاش می کند به اوج برسد، به او بگویید که این مسأله طبیعی است، دوباره باید انرژی بگیری تا به اوج برسی.

• البته ازاول هم باید دانش آموز را کنترل کنید که با همه انرژی شروع نکند که در انتها ببُرّد و انرژی اش تمام شود، باید مدیریت انرژی را به او آموزش دهید.

• گاهی یک دانش آموز هشت ساعت درس می خواند اما ارزش شانزده ساعت را دارد و این به علت بالا بودن کیفیت کار اوست. باید کمیت و کیفیت را با هم آموزش دهیم. مثلا طرح سؤال و فراخوانی و مرور به بالا بردن کیفیت کمک می کند.

• باید به روحیه دانش آموز دقت کنید، به این بحث که مخاطبتان کی است خیلی باید دقت کنید. برای بچه های پر انرژی از روشهایی که هیجان آنها را بر می انگیزد استفاده کنید مثلا درس خواندن انقلابی، اما برای بچه های منطقی به آرامی و طبق برنامه پیش بروید.

• برای شناختن روحیه مخاطب باید بیشتر گوش بدهید تا او خودش، خودش را معرفی کند. بحث مخاطب شناسی خیلی مهم است.

• آنچه که معمولاً مزاحم شناسایی مخاطبمان می شود این است که مربیان در بعضی کلاسها شرکت می کنند و یک سری اطلاعات به دست می آورند بعد خیلی سریع می خواهند همین رابه دانش آموز نسبت بدهند، او هنوز دارد حرف می زند ما جوابمان را آماده داریم، این خیلی بد است ، این جواب را نباید به او بگوییم، بهتر است سکوت کنیم، چون ممکن است این جوابی که الآن ما داریم، درست است که پاسخ صحیح آن پرسش است، اما ممکن است این سؤال اصلاً سؤال اصلی آن دانش آموز نباشد، باید کمی گوش کنیم، سؤال اصلی را به دست آوریم و جواب اصلی را به او بدهیم.

• وقتی مخاطب یک سؤال حاشیه ای می پرسد و یک سؤال اصلی را نیز بیان می کند، اگر ما سؤال حاشیه ای راپاسخ دهیم او به این نتیجه می رسد که این مربی هم من را درک نمی کند. بعد از مدتی از ما دور می شود و این دوری مانع الفت و دوستی است و او مسائل اصلی اش را با ما مطرح نمی کند.

ما باید با خودخواهی های خودمان مبارزه کنیم. اینکه من همین الآن می خواهم جوابش را بدهم یا همین الآن می خواهم حرف بزنم، با این مبارزه کنیم، صبورانه کار کنیم. به جای پاسخهای شتابزده بگذاریم او حرفش را کامل بزند. ما باید روی خودمان کار کنیم.

جلسه تربیت مربی با حضور جناب آقای کریمی(5)


1 نفر این مطلب را می پسندد.
(مشاهده همه)


1 دیدگاه

  1. سوره عیوضی گفت:

    کاش الآن، من دانش‌آموز بودم

پاسخ دهید

مشاهدۀ دیدگاه‌های این مطلب به‌ترتیب تاریخ ارسال